epp uvodka

Pokrok prostě nezastavíme. Žijeme v době internetu, dotykových obrazovek, mobilních telefonů, pokémonů a také aplikací. S jednou takovou aplikací přišla i dobře známá společnost ČEZ. A o co tedy jde? Zkrátka pomáhat pohybem. ČEZ se zapojuje do nadací již dlouhou dobu a nyní se rozhodla k tomu využít i moderní prostředky.

V aplikaci, jež se jmenuje EPP, se můžete přihlásit přes nový účet či přes ten stávající facebookový. Pak už stačí jen vybrat aktivitu, kterou se právě chystáte dělat, například běhání, chůze, jízda na kole apod., zadat v čem chcete, aby byl Váš výkon měřen (vzdálenost, čas, kalorie), a začít! Po skončení vám aplikace ukáže, kolik jste za svůj výkon nasbírali bodů, a ty potom vložíte na vámi zvolený projekt neziskových organizací, škol nebo obcí. Pokud uživatelé aplikace svým pohybem nashromáždí za daný čas určitý počet bodů, Nadace ČEZ projekt podpoří konkrétní dopředu stanovenou částkou.

A proč o tom píšeme zrovna u nás na housemagazine.cz? Jelikož můžeš lehce pomáhat i ty. Baví tě chodit na různé akce či festivaly? Tak tato aplikace je přesně pro tebe! Ve výběru aktivit není pouze sport, ale také tanec. Navíc tato aplikace může fungovat i jako klasický sport tracker.

Stažení, její používání i generování bodů je zdarma, k jejímu používání není nutné datové připojení – to vyžaduje aplikace pouze v případě, kdy chce uživatel přiřadit získané body některému z aktuálně nabízených projektů. Aplikace je optimalizována pro mobilní telefony s operačními systémy Apple iOS od verze 7, Android od verze 4.0 a Windows Phone od verze 8.1.

Tak co, jdeš do toho taky?

epp obrázek

Zdroj: pomahejpohybem.cz