Možná znáte, možná ne, ale nejposlouchanější tuzemské rádio s taneční hudbou – DanceRadio, má pravidelný pořad Showtime, který se prezentuje nejen skvělou hudbou, ale také výběrem zajímavých hostů. Kdo za tímhle pořadem stojí a jaké je jeho zákulisí? Na to jsme se ptali ústřední moderátorské dvojice Mia a Terky Ročeňové.

Jak vznikl nápad na pořad Showtime a jak jste to dali dohromady (jako moderátorská dvojice)?
Pořad SHOWTIME vznikl na základě nové spolupráce mezi Retro Music Hall a Dance Rádiem. Za Retro byl reprezentant jasný, už jen kvůli své upovídanosti, což byl MIO a za Dance Rádio byla jasná zas Terka, protože má hodně blízko k taneční muzice, spousty zkušenosti a hlavně je také Djka. Hezky to do sebe vše pasovalo a nakonec vznikla i rezidentní noc jménem SHOWTIME v klubu Retro Music Hall. Nesmíme zapomenout ani na Petru Otáhalovou, tehdejší manažerku Retra a také na Lucii Bechynkovou, naší šéfovou v Dance radiu, díky nim byla vůbec šance, něco takového vytvořit.

Jaký je koncept pořadu?
Koncept je jasný, bavit posluchače, naše hosty i nás. V pořadu máme nejen pekelný výslech, ale i DJ live set, rubriku PRAVDA NEBO ÚKOL a ještě více oblíbenou rubriku NAUČ CHRISE ČESKY. Pro vysvětlení poslední zmíněné rubriky, voláme každé úterý našemu kolegovi Chrisu Sadlerovi, zkoušíme ho nachytat na různých jazykolamech a teď nově i na českých říkankách. Zatím to zvládá skvěle!

Kdy ho můžeme slyšet?
Vaši čtenáři si nás mohou naladit každé úterý od 18:00 hodin na Dance radiu na frekvenci 89 a 102,9 FM a také online na webu www.danceradio.cz. Nově jsme teď rozjeli i youtube, takže záznamy najdete na našem youtube profilu SHOWTIME ON AIR.

Kdo byl host, který vám utkvěl nejvíce v paměti?
Tím, že opravdu zveme různé spektrum hostů, tak se můžeme pyšnit zajímavostí všech. Pokaždé je to prostě originální. Takže rádi vzpomínáme na všechny. Ale jsou tu třeba tací, jako GEORGE DA HOUSE, který u nás zpíval Michala Davida, nebo Janča Věnečková, která nám zazpívala třeba Vánoční koledu a zahrála na housle, které měla opravdu v top designu. Také musíme zmínit skupinu profesionálních striptérů, krásnou fotografku, která nás učila fotit přímo ve studiu. Zážitků je opravdu mnoho a proto nemůžeme napsat jen jedno jméno, bylo by to zklamání pro ostatní a to my nechceme. 🙂 Myslíme si, že díky otázkám nebo rubrice PRAVDA NEBO ÚKOL dokážeme z našich hostů dostat takové dovednosti, o kterých ani sami nevěděli a na to rádi vzpomínáme.

Co je na přípravě takového pořadu nejtěžší?
Doba nám bohužel moc nepomáhá, takže pro nás je asi nejtěžší pozvat hosta. Spousty oslovených se bojí jezdit do Prahy, nebo se stydí do éteru, nebo jsou momentálně v tak špatné náladě, že nechtějí raději nikde vystupovat, aby celý rozhovor nezněl moc negativně.

Terka má zkušenosti s moderováním. Bylo těžké Mia naučit tomu rádiovému stylu?
Terka odpovídá… Mio je ten mužský element, který mi ve vysílání chyběl, takže to nebylo těžké, naopak příjemné. Vlítnul do toho tou správnou nohou, takže za mě dobré, ale má za úkol Chrisovi říkat jazykolamy, aby nepolevil v té snaze 😀

Jak jsou vlastně rozděleny vaše role?
Terka je hlavní technik, tzn. stará se o moderátorský pult a Mio je DJ a tanečnice v jednom. Co se týče příprav a vybírání hostů, tak se snažíme střídat.

Kam byste chtěli pořad posunout?
Tak samozřejmě bychom rádi v našem studiu videli i známé osobnosti, nebo nějaké zahraniční celebrity.. Chtěli bychom dostat pořad na takovou úroveň, že už nebudeme muset nahánět hosty my, ale oni se budou hlásit nám 😀 Budeme rádi i za více diváků, aby bylo samotné Dance radio na nás pyšné na také chceme zvednout náš youtube, s kterým ted začínáme.

Veselá historka „z natáčení“.
Veselých historek máme mnoho, ale určite musíme zmínit tu, kde hlavní postavou byla tanečnice a modelka Iveta Kindlmanová, která dostala úkol, zatančit na magistrále na přechodu, až řidiči budou mít červenou. Nikdo z nás nečekal, že to udělá. A ona to udělala, to jsme se oba srdečně zasmáli. A takových zážitku máme nespočet.

Děkujeme mockrát a přejem Vám i všem čtěnářům jen to nejlepší! S pozdravem Terka a Mio.