Je to více jak pět let, bylo to přesně 17. června roku 2013, co onehdá teprve 17letý mladík Martijn Garritsen vypustil do světa svůj singl Animals. Skladba, která ho proslavila a udělala z něj hvězdu první velikosti, se dostala do rádiových rotací po celém světě. A nejen do těch tanečních, ale i do těch komerčnějších. U nás to hrála dlouho i Evropa 2, vlastně … i dnes to zní v jejich éteru.

Singl obsadil první příčku v oficiálních hitparádách Anglii, USA, Belgii či Švýcarsku. V první desítce se pak umístil ve Finsku, Španělsku, Švédsku a další a dalších zemí. Samozřejmě získal i ocenění „platinová deska“. V Itálii, USA, Kanadě a Belgii jej získal dokonce dvakrát! Jen v Americe se ho pak prodalo více jak dva milióny kusů.

Track se dočkal i řady parodií, kdy nejznámější je asi „strejda Donald farmu měl“, kterou zahrál deadmau5 na Ultra Music festivalu v Miami v roce 2014, jakožto trolling.

Skladba měla velmi originální drop, který sice působil hodně syrově, ale právě díky tomu se veřejnosti tak líbil. „Mluvil jsem tenkrát s Tiëstem po skypu a posílal jsem mu své věci. Hodně mi tenkrát pomohl. Podle mě je to jeden z nejvíc „cool“ chlápků na celé scéně. Moc ho nezajímá, co si ostatní myslí, což je hodně holandské,“ řekl k tomu Garrix.

Martin se za tu dobu velmi vypracoval a z tichého teenagera je nyní hvězda první velikosti. Šéfuje vlastnímu vydavatelství STMPD RCRDS, spolupracuje s nejlepšími lidmi v oboru, hraje na obřích festivalech a navíc byl dvakrát vyhlášen DJskou jedničkou. Tenhle kluk se řadí mezi nejlepší na taneční scéně.