russia-map

Rusko, největší země světa. Hokejová velmoc. Země vodky. Takhle by jsme mohli pokračovat ještě hodně dlouho. Navíc málokterý stát na světě je plný tak silných protikladů, jako právě Rusko. Z našeho pohledu je tato země zajímavá hlavně tím, že odtud pochází několik opravdu skvělých DJs a producentů, bez kterých bychom si současnou podobu moderní house music nedokázali ani představit. Začali nenápadně a pomalinku skrz svojí produkci budovat svá jména. Až do dnešní doby, kdy každý jejich nový track či remix poutá velkou pozornost.

Možná právě díky vzdálenosti míst, odkud tito umělci pochází, zní i jejich produkce trochu jinak. Všichni si našli svůj styl, který každou novou skladbou rozvíjí dále. A o kom že to je řeč? Shapov, Swanky Tunes, Matisse & Sadko, Hard Rock Sofa, M.E.G & N.E.R.A.K., Skidka, Amersy či Arty. Tohle jsou nejznámější jména, která pochází z matičky Rusi a která stojí za pozornost. Toho jsou si dobře vědomy i velké labely jako Size, Axtone, Refune a Spinnin, u kterých vydávají svoji muziku. K těmto jménům si přidejte dalších několik kvalitních mladých producentů a ihned vám musí být jasné, že Rusko se v této oblasti směle rovná Holandsku nebo Švédsku.

Určitě bez zajímavosti není třeba to, že Matisse & Sadko jsou bratři. Shapov, Hard Rock Sofa, Swanky Tunes a Skidka pochází z jednoho města, a tím je Smolensk. Většina z vás asi taky ví, že dříve bylo Hard Rock Sofa duo, nyní už je to jen ‚one man show‘ v podání Denise Chepikova. Druhý člen tohoto projektu, Alexander Shapovalov, se totiž na začátku letošního roku vydal na sólo dráhu pod jménem Shapov. Jen tak pro zajímavost dodám, že Alexovým bratrancem je Vadim Shpak z tria Swanky Tunes. Proto spolu kluci dříve často spolupracovali a určitě ještě spolupracovat budou. Celkově se dá říci, že všichni Rusové se drží hesla ‚národ sobě‘, jelikož velmi často dělají na společných věcech.

Zabývat se vším, co tito pánové vydali, by nám zabralo opravdu velké množství času. Za všechno mluví fakt, že každý track, který některé z těchto jmen vydá, ihned hrají všichni světoví DJs. Stačí se jen porozhlédnout na internetu. Co je pro nás daleko více zajímavější, je to, co se chystá. Doufáme, že jste připraveni, protože to, co se nás řítí z východu, je opravdová hudební bouře. Matisse & Sadko mají připravený nový track, ve spolupráci s dalším mladým Rusem, říkajícím si Vigel. Steve Angello zahrál tento song v průběhu svého setu na Ultra:

Denis z Hard Rock Sofa má prsty v tomhle ID:

Duo M.E.G.& N.E.R.A.K. na sebe strhlo velkou pozornost v průběhu letošního Ultra festivalu v Miami. Jejich nový track zde totiž hrála samá velká jména jako Axwell s Ingrossem, Alesso či Dirty South:

U Amersyho stále čekáme na oficiální vydání jeho remixu na skladbu ‚Let Me Hear You Scream‘, za kterou stojí Hard Rock Sofa a Skidka:

A teď ten nejvíce produktivní, a tím není nikdo jiný než Shapov. Jak už jsme psali, jedná se o nový projekt Alexe z Hard Rock Sofa. Od chvíle, co se rozešel se svým, nyní tedy už bývalým, parťákem Denisem a pustil se sólo, na nás chrlí jeden hit za druhým. Všechno odstartovalo jeho dvoutrackové EP na Axtone a bude pokračovat jeho remixem na Paradigm, který u Axtone vyjde na konci května:

Také víme o jeho novém tracku s Amersym, který by se měl jmenovat ‚Vavilon‘:

‚If World Was Different‘ je jméno dalšího tracku, za kterým Shapov stojí:

Samozřejmě, že nesmíme tak zapomenout na jeho novou spolupráci se Swanky Tunes:

Po úspěchu ‚Party People‘ si pro nás Shapov s M.E.G.& N.E.R.A.K. připravili nový kousek:

MAKJ a Shapov ve společném tracku bude znít takhle:

A to nejlepší od Shapova nakonec. Už od loňského léta, kdy tento, zatím stále ID, track hráli Axwell s Ingrossem, netrpělivě očekáváme jakékoliv info ohledně jeho vydání. Doufejme, že to bude tento rok, protože tohle opravdu stojí za to:

Kdo by ještě před pár roky tušil, co se na nás z východu přiřítí, že? Nicméně berte na vědomí, že všechny tracky, kromě Paradigm (Shapov Remix), jsou neoficiální. Což znamená, že do jejich vydání se může ještě změnit hodně věcí. Ale i tak to stačí, abychom se také začali zajímat o situaci na východě a ne jen na západě. Tohle je pro nás ta pravá ruská sborná!