Festival Hip Hop Žije , který na Slovensku navštěvují desetitisíce lidí, konečně dorazil do Čech. Mimořádně úspěšný žánrový festival se koná letos poprvé také v Praze a odstartuje již tuto sobotu 28. července v areálu holešovického Výstaviště. Hlavní hvězdou je americký raper, rodák z newyorského Bronxu, ASAP Twelvyy. V čele se zahraničním headlinerem slibuje premiérový line-up výběr toho nejlepšího z československé hip hopové scény. Program začíná od 16 hodin na dvou pódiích, jednom vnitřním a druhém venkovním. Očekává se vysoká účast, proto doporučujeme pořídit vstupenky v předprodeji.

Praha zažije svátek hip hopu, jaký zde dlouho nebyl. Festival Hip Hop Žije 2018 má na Slovensku vybudovanou pětiletou tradici, loni se poprvé představil v Ostravě a letos chystá první ročník i pro hlavní českou metropoli. Z českých a slovenských účinkujících dorazí Kontrafakt aka Rytmus, Ego a DJ Anys, kteří přivezou jako vždy našlapanou a fanoušky očekávánou show, nebude chybět ani DJ Wich, Ektor, Majk Spirit, Separ, Pil C, Yzomandias a Sergei BarracudaPastorem. Organizátoři sází také na zahraniční jméno, ASAP Twelvyy z uskupení ASAP Mob patří k nastupující generaci raperů z východního pobřeží USA.

Hip Hop Žije 2018 má pro návštěvníky připravena dvě pódia, na tom vnitřním si vychutnají své oblíbené interprety a také obrovskou afterparty. Venkovní část neboli The Streets zóna bude hostit DJs, graffiti jam, streetdance battle a meet and greet s interprety.

Kromě Prahy zavítá Hip Hop Žije 2018 také 1. září do Ostravy do areálu Dolní Vítkovice, kam loni přišlo více než 6000 návštěvníků.