digital dj battle

Tisková zpráva:

Dlouho po takové soutěži všichni volali. Od té doby, co fenomén „digital djing“ zakotvil v práci diskžokejů se to čekalo. Konečně je to tady. První ročník multižánrového mistrovství v digital djingu s názvem Digital DJ battle oficiálně vstupuje na česko-slovenskou hudební scénu. Tato nová a unikátní soutěž poprvé v historii nabízí všem djům možnost utkat se v konkurenci rozličných hudebních stylů, které spojuje pouze předpoklad hudební produkce moderním způsobem formou digital djingu. A je jistě logické, že tuto soutěž vyhlašuje Vestax, tedy značka, která stojí za vznikem a rozvojem tohoto odvětví djské tvorby. Právě Vestax to byl, který v roce 2006 představil světu první profesionální sériově vyráběný MIDI kontrolér pro dje a po celou dobu udával technologické trendy v této oblasti; teprve po několika letech ho ostatní výrobci začali následovat.

Jinými slovy to, na co všichni čekali a po čem se již delší dobu volá, je tady. Soutěž, do které se může přihlásit každý neprofesionální DJ žijící v Čechách či na Slovensku bez rozdílu věku, pohlaví, hudebního stylu, který hraje. Důležitý je výsledek jeho práce. Soutěž si neklade za cíl konkurovat ryze dovednostním soutěžím v turntablismu, nicméně mnoho prvků má s nimi společné. I zde se projeví talent, šikovnost, nápaditost a hudební kreativita. Soutěž, jejíž kvalifikace bude probíhat od začátku května do konce června 2014 na sociální síti Facebook, kde se účastníci mohou přihlásit, vyvrcholí finálovými souboji (battle) v rámci programu na největším hudebním festivalu u nás, multižánrovém Rock for People, který letos oslaví jubileum – 20. let své existence a který proběhne od 3. do 5. července 2014. Pro každého, ať již začínajícího nebo pokročilejšího dje je tohle vyjímečná příležitost, jak se výrazně ve své kariéře posunout dál.

Soutěž Digital DJ battle poskytující spousty hudebních výzev a možností nabízí soutěžícím DJům šanci konfrontovat, inspirovat se a předvést svoje dovednosti napříč hudebními styly, obstát před poslouchači, fanoušky a porotou složenou z řad profesionálních djs a probojovat se až na vrchol. Divákům zároveň nabídne skvělou show, která u nás dlouho chyběla a která posunuje vývoj tuzemských djských soutěží. Oficiální stránky soutěže Digital DJ battle.