Ať se tomuto tématu chceme vyhnout nebo ne, tak situace klubů, festivalů, ale i samotných DJs na celém světě aktuálně není vůbec dobrá. Vlastně můžeme říci, že kluby nemohou nakoupit novou techniku, stejně jako rental firmy, zajišťující techniku na festivalech. Akce se ruší celý rok 2020 po celém světě. Stejně tak DJs najednou letos nemají vlastně pořádně, kde pravidelně vystupovat.

Pioneer DJ představil svojí vlajkovou loď CDJ-3000 v září 2020 za cenu téměř 64.000 Kč za kus. Cena je to vysoká a za normální ekonomické situace by to nebylo asi nic neobvyklého a kluby by si tuto techniku mohli dovolit aktualizovat z aktuálních CDJ-2000.

S tím je samozřejmě spojená i jedna věc a to, že od představení můžeme téměř každý den vidět nějaké živé vysílání světových DJs na sítích YouTube, Facebook nebo Twitch. Všichni téměř okamžitě měli přehrávače CDJ-3000 popřípadě ještě mixážní pult DJM-V10 za téměř 84.000 Kč.

Pokud chce Pioneer DJ vytvořit žádanou věc, tak musí jít vidět a to právě prostřednictvím domluveného partnerství. Pak je tady některé recenze, jako například mixmag.net, kde 7 DJs odpovídá, proč jsou tak nadšení z CDJ-3000.

Ostatně podobný příběh byl i u Rekordboxu 6, kde světová média a DJs informovali o výhodách nové aktualizace softwaru, ale už nezmiňují tak často, že jejich licence je na tuto verzi neplatná a musí si zvolit jednu z několika variant a předplatného.