Už je to několik let nazpátek, kdy Tiesto opustil styl zvaný trance a pustil se do housových vod. Bylo to někdy v roce 2009 a spousta lidí mu to má do dnes za zlé. Proběhlo nespočet debat a diskuzí, kde se říkalo stále to stejné: „Dělá to pro prachy“. Můžeme však oponovat, že když se do toho Tijs pustil, tak housová hudba nebyla mainstream a byl to právě trance, který byl považován za komerční žánr elektronické taneční hudby.

Dnes, o pět let později, je situace jiná. Máme tu mladé kluky, které v mnoha případech strhávají davy, ale také existuje mnoho zbytečných „hatterů“, kteří nemohou tomuto hudebnímu stylu přijít na jméno. Tijs za těch několik let dostal do popředí taková jména jako Avicii, Hardwell či Danny Avila a sám je největší osobností ve světě taneční hudby.

No a jaký je skutečný důvod toho, proč náš hudební „taťka“ začal dělat jiný hudební styl? Odpověď přineslo nedávno zveřejněné video, kde poskytl exkluzivní rozhovor po vyhlášení DJ Magu loni na podzim. V něm se například zmiňuje, že trancový producenti si kolem sebe udržují stále stejné fanoušky, ale ve skutečnosti to opravdu nikoho nezajímá. Dále například prozradil, že rád pomáhá mladým klukům, pro které je něco jako „godfather“. Na krátký rozhovor se podívejte sami.