Letos jsem se zůčastnil vyprodaného předávání cen DJ Mag TOP 100.
Jak už asi víte, nejoblíbenějším DJem světa se stal holandský Hardwell.
V časopise, který na místě rozdávali, se pokusili na dvou stránkách shrnout, proč se tomu tak stalo.
My vám přinášíme český překlad článku.

Hardwell no1

Robbert van de Corput alias Hardwell, vytvořil odkaz, který by mohl většinu jeho DJských kolegů zahanbit. Ve svých 25 letech dozrál v „těžkou váhu“ hudebního byznysu a nejen že pomáhá formovat současný stav taneční scény, ale aktuáně určuje i směr.

V roce 2012 byl stanicí MTV vybrán jako „DJ to watch“, ale raketový vzestup tohoto mladého titána předčil i nejdivočejší sny.
V roce 2013 už s více jak 200 představeními za rok okupoval přední příčky taneční scény. Na EDC Las Vegas, Future Music Australia, Creamfields či Dance Valley si jeho hudební cit vychutnávali stovky tisíc nadšenců elektronické hudby.

Hardwell 1

Jeho sety z živých přenosů mají miliony shlédnutí ze všech koutů světa. Jeho nedávné vystoupení v Miami na Ultra Music Festivalu mělo ohromujících 6 milionu shlédnutí za 8 týdnů a doposud získalo přes 14 milionů.
Tenhle set udával celosvětový trend a nechával za sebou všechny ostatní záznamy Ultra music festivalu, který měl více jak 80 milionů lidí online. K tomu všemu jeho Tomorrowland set získal v roce 2012 přes 18 milionů shlédnutí a byl mnohými považován za nejlepší set roku.
Je tedy pochopitelné, proč se jeho návrat na Tomorrowland setkal s takovým ohlasem.

Po zveřejnění svého setu na svých oficiálních YouTube stránkách vidělo video 1 milion lidí jen běhen několika dnů a nyní má přes 12 milionu shlédnutí. Ač se to nezdá, tak se jedná o velice podstatou část PR, protože právě tohle jsou věci, které si lidé sdílí mezi sebou.

Tahle „fanouškovská“ podpora dovedla Hardwella k získání několika ocenění, které způsobily, že se jeho skřínka na trofeje postupně zaplňuje.
Například při IDMA „Best Breaktrough DJ“ v Miami 2012, kde Hardwell shrábl dvojité vítězství jako „Best Remixer“ a „Best European DJ“.
Další trofej se dostavila poměrně záhy – „Electro House Award“ v soutěži DJ Awards 2013 na Ibize. A to po nevídané sezóně na známém bílém ostrově, kdy vystupoval v Ushuaia, Pacha, Space, Amnesia či Privilege.

To není špatné na kluka, který debutoval na tomhle ostrově v roce 2010, kdy se připojil k Tiestovi v legendárním klubu Privilege.

Hardwell 2

Hardwellova přítomnost je také znát na radiových vlnách.
Jeho „Hardwell On Air radio show“ se nyní vysílá ve více než 35 mezinárodních stanicích včetně holandské nejlepší taneční stanice SLAM!FM, Sirius XM v US a Radio FG ve Francii a Belgii. Navíc, podcast se solidně umisťuje v iTunes Top 10 ve více než 40 zemích světa.

Revealed

Label

Hardwell není jen DJ a producent, ale také vlastník hudebního labelu – Revealed Recordings.
Ten se stal jedním z nejrychleji rostoucím labelů taneční scény. Pyšní se neuvěřitelnou záplavou hitů: W&W and Ummet Ozcan – „The Code“, Kill The Buzz – „Shake“ či Dannic – „Rocker“.
A co víc, Revealed se stala značkou sama o sobě, pořádající akce v Americe, Řecku, Švýcarsku, Nizozemí a Miami. V lednu 2013 objel Hardwell společně s Dyrem a Dannicem vyprodané celostátní Revealed Recordings Bus Tour konající se v těch nejprestižnějších klubech Kanady.

Za posledních 12 měsíců byla jeho tvorba velice energická a osvěžující. Hned šest jeho tracků se za poslední rok dostalo na pozici jedničky v Beatport charts.

hardwell

Osobnost

I přes všechen ten úspěch se Hardwell drží při zemi. Je ochotný podělit se o své znalosti a zkušenosti s novou generací umělců. Jeho vlídná povaha zvětšila fanouškovskou základnu, o kterých sám Robbert říká, že jsou absolutně nejdůležitější součástí toho všeho.
Jeho video seriál „Questions and Answers“ (otázky a odpovědi) je dalším důkazem jeho spolupráce s fanoušky. Ve videu mluví o různých tématech, o které se lidi zajímají.

Ať na turné, ve studiu či doma, zůstává v pevném kontaktu s lidmi, na kterých mu záleží.
Sdílení odkazů a statusů na sociálních sitích je jen dalším nástrojem jeho skvělého PR.
Všechny tyhle možnosti dávají lidem možnost zjistit, kdo vlastně Hardwell je.

Dokument „I AM Hardwell“

Robin Peree, muž stojící za strhujícími aftermovies a Q&A konceptem, strávil více než tři roky sledováním Hardwella po celém světě, aby mu pomohl realizovat jeho sen. Během tohoto období Piree rozsáhle filmuje růst 25 letého DJe a producenta od začínajícího umělce až po mezinárodní superhvězdu. Dokument nazvaný „I Am Hardwell“ poskytne fanouškům fascinující pohled, za kterým se skrývá fenomén taneční muziky. Premiéra na červeném koberci se konala 17. října v Amsterdamském nejstarším kině – Tuschinki.

V dubnu také představil svůj speciální párty koncept nazvaný „I AM Hardwell“. Ano jedná se o „koncertní“ turné, které je postavené pouze na jeho osobě. Turné odstartovalo v Amsterdamské Heineken Music Hall před šestitisícovým davem v dubnu letošního roku.

V roce 2012 obsadil šesté místo v hlasování DJ Mag Top 100 DJs.
Letos hudební fanoušci po celém světě čekali se zatajeným dechem, jak Robbert vlastně dopadne. Vzhledem k jeho neuvěřitelnému vzestupu za posledních 12 měsíců je pochopitelné, proč mnozí z nich věřili, že anketu vyhraje.

Při rozhovoru pro jedny místní Holandské noviny dostal otázku:

Který moment ti za poslední rok utkvěl v paměti nejvíce ?

Odpověď:
Za poledních 12 měsíců jsem zažil tolik dechberoucích momentů, že je opravdu těžké vypíchnout jeden jediný okamžik. Ale je jedna věc, která mě zasáhla více než první místo v prodejnosti singlů. Vyprodaná vystoupení s vášní a energií od fanoušků. Oni všichni byly absolutně úžasní a vzali jste mi dech při tolika příležitostech, že je ani nedokážu spočítat. Sdílel jsem nejlepší momenty mého života s Vámi a to je důvod, proč jsem tak nadšený z budoucnosti a všech projektů, které chystám a o kterých vím, že je budete milovat..
Díky a uvidíme se na tanečním parketě.