Dj contest, který se váže k festivalu Finlandia Mácháč 2018, bude opět zaměřen na hodnocení hudební produkce. Vítězové budou zařazeni do programu festivalu a jejich skladby se stanou součástí oficiální festivalové kompilace. Skladby dvou absolutních vítězů pak vyjdou jako singly na MOSP Recordings. Oficiálním partnerem letošního dj contestu je internetový obchod www.profi-dj.cz, který odmění výherce hodnotnými cenami.

Začátek registrace soutěžních skladeb: 1.5.2018
Konec registrace soutěžních skladeb: 15.6.2018
Vyhlášení výsledků: 1.7.2018
Přihlášení do contestu bude probíhat přes online formulář – odkaz bude zveřejněn v den spuštění registrace.

Podmínky účasti:

Pro zařazení do contestu je nutné zaslat 2 skladby z vlastní produkce (soutěžící = autor skladby) a referenční set o minimální délce 30 minut. Tento set porota nehodnotí. Do contestu se může přihlásit pouze ten, kdo nikdy nevystupoval na festivalu Mácháč, ať už jako jednotlivec nebo jako součást vícečlenného projektu apod. Do contestu se může přihlásit i ten, kdo se již contestu dříve účastnil a neuspěl. Do contestu se může přihlásit i vícečlenný producentský projekt, jeho členové se už ale nemohou zúčastnit contestu jako jednotlivci. Contest je stylově různorodý (electro house, dubstep, trap, trance, future house, techno…). Soutěžící může zaslat pouze 2 skladby daného stylu, nemůže se tedy hlásit do více kategorií, a to ani pod jiným uměleckým jménem.

Požadavky na soutěžní skladby:
– skladbou se rozumí pouze “original mix” (z contestu budou vyřazeny mashupy, remixy, cover verze, edity apod.)
– skladby nebyly nikdy vydány na žádném labelu
– skladby musí být složeny v roce 2017 nebo 2018
– minimální délka jedné celé skladby je 4:00
– je nutné zaslat skladby v celé délce (ne pouze ukázku)
– soubory se skladbou musí mít název ve tvaru: „autor
– název skladby”
– formát mp3 v minimální v kvalitě 256 kbps

Ocenění:
Odborná porota vybere 6 výherců (3x techno / 3x electro house apod.) a seřadí je dle kvality hodnocených skladeb. Tito výherci budou obsazeni v rámci programu festivalu a zároveň obdrží ceny od internetového obchodu www.profi-dj.cz

Vítězné skladby vyjdou na oficiální kompilaci festivalu Finlandia Mácháč. Dvě skladby od absolutních vítězů pak vyjdou jako samostatné singly. Kompilace i singly vyjdou na MOSP Recordings. V případě, že výherce nebude chtít své skladby prezentovat v rámci festivalu a na labelu MOSP, zaniká nárok na účast na festivalu a z contestu je vyřazen.

Ostatní podmínky:
Všichni výherci budou kontaktováni do 5.7.2018 formou e-mailu s podrobnostmi o umístění v soutěži. Pokud nebude výherce schopen se dostavit k odehrání setu nebo odmítne vystoupit, jeho místo bude nahrazeno jiným umělcem dle uvážení pořadatele festivalu. Na výhru nevzniká právní nárok. Každý soutěžící dává s účastí zároveň svůj souhlas se zveřejněním svého jména a příjmení na listině výherců a propagačních materiálech festivalu. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo pro vyřazení těch soutěžících, kteří poruší pravidla soutěže nebo si v soutěži počínají nedovoleným způsobem, který poškozuje ostatní soutěžící nebo dobré jméno festivalu Mácháč.