Prémiový 2-kanálový mixážní pult, který je zaměřen hlavně na scratch DJe. Masivní ocelová konstrukce – postavená pro nepřetržité a náročné použití. Mix vypadá podobně jako Seventy-Two vydané v roce 2018, ale tentokrát bez zabudovaného hi-res displeje, který ukazuje průběh skladeb ze Serato DJ.

Má také jednodušší rozvržení ovládacích prvků, přičemž si stále zachovává většinu klíčových výkonnostních ovládacích prvků, které si DJs na scratchování zamilovali u Seventy-Two, jako jsou FX a posuvná pádla.

Rane Seventy má tři nové, vylepšené fadery Mag Four (dva kanály a jeden crossfader) s třípásmovými ekvalizéry a gainy s filtry. V levém horním a pravém horním rohu jsou také ovládací prvky pro procházení, plus sekce Mic 1 a ovládací gainy pro výstup a hlavní gainy.

Rane má efekty (Echo, Reverb, Brake, Flanger, Phaser a Delay). Tradiční vlastností od mixážního pultu Rane jsou tzv. pádla, která jsou na ovládání efektové jednotky buď na zamknutí (směrem nahoru) a nebo pouze na dočasný efekt (směrem dolů).

Přední část obsahuje ovládání druhého mikrofonu, efekt echo a tóninu mikrofonu. Další částí je citlivost crossfaderu a sluchátkový výstup.

Zadní panel schovává master v XLR konektoru, odposlech v 1/4 jacku, dále RCA vstupy ať už na LINE/PHONO/AUX, rovněž nesmíme zapomenout 2 mikrofony s kombinovanou koncovkou a 2 USB vstupy pro 2 notebooky zároveň. Zajímavostí je možnost využití mikrofonních vstupů i pro LINE, takže například jiný mixážní pult, pokud by se Rane používal jako hlavní (konečný master mix).

Pro koho je Rane?

Rane Seventy-Two vydaný v roce 2018 udělal poprask, protože je to výkonný mix s moderní sadou funkcí. Ten soupeřilo s Pioneer DJ DJM-S9 (oblíbený od scratch DJs) a přidaný hi-res dotykový displej pro prohlížení křivek a manipulačních efektů.

Rane Seventy bude k dispozici od druhé poloviny roku 2020. Odhadovaná cena se bude pohybovat kolem 40.000 Kč na Profi-DJ.cz.