Páteční noc 14. března zněla ve znamení kvalitní elektronické hudby. Pražský klub Duplex představil zbrusu nový koncept  1&Only, který staví na jednoduchosti. Djs špičkové kvality v luxusním klubu. To vše bez zbytečných problémů či přebytečných výmyslů. A mohu konstatovat, organizátoři dostáli svého předsevzetí.

Jakmile jsem vstoupil do klubu dýchla na mne atmosféra luxusu a kvality. Do půlnoci byl taneční parket stále poloprázdný. To mohlo býti způsobeno, tím že spousta fanoušků čekala na hvězdu večera nebo ještě brzkou hodinou. Jakmile se čas přehoupl do druhého dne, Djs začali udávat hudbě živější tempo, které nenechalo nikoho v klidu. Program večera zpestřovaly půvabné tanečnice, na kterých spousta pánů zanechávalo svůj zrak. Před hlavní hvězdou večera představil své kvality úspěšný český projekt Matamar, který je tvořen dvojicí Mark Airman a Mata C. Kluci hráli opravdu svižně a přítomné lidi to slušně hecovalo k proušápání tenisek. I já se připojil a jejich housový set mohu hodnotit jako velice povedený. Dalším v pořadí v line up vystoupili mladíci z G&SV, kteří stylu progressive house určitě neudělali ostudu. A v neposlední řadě 20-letý Dj a producent v jedné osobě Manene, který rozpohyboval každého na parketu. Ten celé dílo dokonal velice ostrým beatem a skvělou atmosférou.

Chvíli po půl jedné nastala ten okamžik, na který všichni netrpělivě čekali. Za pracovní pult nastoupil headliner celého večera, skotský gladiátor, který umí zahrát jak klasický house, tak i progressive, Chris Lake. Jeho nástup byl bouřlivě oznámen Markem Airmanem. Pěkným zpestřením byla tanečnice oděna v bílé róbě, která okouzlovala všechny přítomné nádhernou závěsnou akrobacií. Ale zpět ke Chrisovi. Ten udával rytmus na parketu svými singly jako je La Trombona, Sundown či Boneless, na které spolupracoval se špičkami elektronické hudby – Steve Aoki a Tujamem, kteří mohou být na své práce právem hrdí. Chrisova energická hudba byla cítit všude kolem a publikum vracelo své vibrace zpět.

Celý večer se táhl v rytmu veselé pohody a  bujaré zábavy. Většinu zúčastněných tvořily cizinci, což v případě umístění klubu na strategickém místě jako je Václavské náměstí, se není čemu divit. Mejdan hodnotím jako velmi vydařený, a jediné co snad mohlo trošku vadit, byla delší fronta u vstupu. Možná by nebylo na škodu posílit kapacity pro odbavení v tom největším návalu. Sečteno a podtrženo, kdo přišel, neprohloupil.