th-one

Třetí edice tanečního festivalu „The One“ v Roudnici nad Labem proběhla na Svatého Martina, tedy 11. 11. Jejím dějištěm se opět stala Sportovní hala Pod Lipou a organizátoři si znovu dali velmi záležet na tom, aby své umění mohla předvést tuzemská DJská špička. Jak se předvedly největší hvězdy?

Po bezproblémovém zaparkování (zdarma) jsme bez větších potíží prošli hlavním vchodem basketbalové haly na břehu Labe a navštívili rychle fungující šatnu. Bary taktéž běžely naplno a žádné velké fronty se nekonaly. Na místě bylo možné si nechat udělat snímek u fotostěny a hala nabízela také mnoho možností k sezení. Abychom ale jen nechválili, návštěvníci po akci poukazovali na toalety mimo halu, což vzhledem k chladnému počasí nebylo nejšťastnější řešení.

V době našeho příchodu ovládala stage populární energická dvojka Matamar. Martin s Markem měli na festivalu viditelně mnoho fanoušků, protože během jejich hraní panovala skvělá atmosféra, kterou pánové stupňovali takovými peckami, jako je slavný letní Garrixův hit In The Name Of Love. V jejich sadě nás také zvláště potěšil Tiësto. Kluci po skončení svého vystoupení absolvovali několik focení s fans, které si za tvrdou práci na své kariéře nepochybně zalouží.

Po Matamarech se deejayského žezla chopila dvojka složená z domácího Mia a narozeniny slavícího Maneneho. Tihle dva šílenci neváhali míchat nejrůznější EDM skladby, takže ve velmi krátkém čase padly hity jako letní Mike Posner – I Took A Pill In Ibiza, ikonické Swedish House Mafia – One, další švédská bomba Axwell – Barricade nebo módní The Chainsmokers se zpěvačkou Dayou a písní jménem Don’t Let Me Down. Došlo i na narozeninové přání pro oslavence.

15068506_1793890110885929_6592855357769509857_o

Ve dvě ráno došlo na další střídání. Scénu opanovala silná dvojka rezidentních borců z pražské Retro Music Hall alias Richard Reynolds a TiGi. I toto back2back vystoupení fungovalo velmi dobře a pánové se hladce doplňovali. Jako vždy jsme ocenili hudbu Daft Punk, kluci zabodovali i s legendárním trackem Swedish House Mafia – Greyhound. Aplaus si vysloužili prostřednictvím Galantis – No Money, peckou Sebastian Ingrosso – Dark River, ale i dalšími švédskými kousky Don’t You Worry Child nebo Antidote.

Na samý konec naservíroval TiGi přítomným svůj vlastní track Pure. Dalšími na řadě byli manželé nFiX & Candice – a i oni pokračovali v nastoupeném trendu švédského housu, takže jsme si užili Axwell /\ Ingrosso – On My Way. Povedený festival! Během něj navíc zahrály taková jména domácí scény, jako Chris Sadler, The DLV nebo Hrusha. Program počítal se začátkem v 8 večer a koncem v 8 ráno. Letošní podzimní edice nabídla i hezčí stage, kvalitnější zvuk a vizualizace se taktéž posunuly o level nahoru. To vše pár kilometrů od Prahy. Další vydání The One se koná na stejném místě už 14. května 2017!