Letňanské výstaviště hostilo další díl povedené série housových parties, jehož hlavní hvězdou byl bezesporu autor aktuálního megahitu Animals, holandský mladík Martin Garrix.

Pořadatelská agentura LIVE61 si může připsat další body. Jarní Magnetic Festival 2014 se znovu vyvedl, na party vládla nadšená atmosféra, kterou je ostatně tento housový seriál již vyhlášený. Z organizačního pohledu proběhlo vše v zásadě bez zádrhelů, šatna byla sice menší, než v případě zimní edice, samolepkový systém se však ukazuje jako velmi rychlý a kromě toho se na party, podobně jako na nedávné Trancefusion, objevily lockerboxy. To jsou další plusové body. Slušný zvuk, fajn intra, povedený světelný a laserový park, široký merchandising, to vše přispělo k dobrému dojmu. Ten nejlepší přitom v případě tohoto největšího tuzemského housového festivalu pokaždé představuje skutečně fenomenální nálada publika. Soudě podle zaplněnosti zadních partií hlavní haly, přítomná návštěva se musela blížit hraniční kapacitě. Všechny evidentně přilákal zajímavě sestavený line-up v čele s Martinem Garrixem, který sice aktuálně nestojí tak vysoko v žebříčku DJ Magu jako Hardwell, Avicii nebo Afrojack, avšak globální úspěch jeho hitu Animals způsobuje, že ho zná prakticky každý. Pořadatelům Magneticu se jej podařilo ulovit k jeho tuzemské premiéře.

magnetic 1

Party rozjel domácí borec John Culter a americký DJ MAKJ. V půl desáté večer se DJského pultu chopil Dannic, Hardwellův chráněnec a Tiëstův rodák z holandské Bredy. A začal skvěle, kombinací pecek Alesso & Calvin Harris – Under Control a Fatboy Slim – Eat Sleep Rave Repeat. Následovaly tracky jako Alesso – Raise Your Head, Tiësto – Red Lights, Swedish House Mafia – Greyhound, Zedd – Stay The Night, Sebastian Ingrosso & Tommy Trash – Reload. Chybět nemohla ani Dannicova vlastní produkce, například Dear Life nebo Galantis – You (Dannic Remix). Na závěr svého hraní nás tento Holanďan velmi potěšil klasikou Daft Punk – One More Time. Další na řadě byla belgická dvojice Blasterjaxx.

Pánové to vzali od podlahy Schossowovou kvalitkou jménem Kemi, rozsekali plochu prostřednictvím Cascade od stoupající hvězdy Tommyho Trashe a rovněž zařadili klasické Daft Punk, tentokrát Harder Better Faster Stronger. Jinak se jejich sada hemžila popovými hitovkami typu Zombie Nation – Kernkraft 400, Eurythmics – Sweet Dreams, OneRepublic – If I Lose Myself, Rihanna – Monster, R.E.M. – Losing My Religion, John Bon Jovi – It’s My Life, Gotye – Somebody That I Used To Know, Tiësto – Adagio For Strings nebo Queen – We Will Rock You (což padlo na samotný závěr). Mezitím jsme rozeznali i oblíbené housové skladby Hardwell – Spaceman nebo W&W – Bigfoot.

magnetic 2

Odbila půlnoc a na scénu vstoupila kanadská bratrská dvojice DVBBS. Mimochodem, celou dobu nám vizáž mladšího z obou bráchů, Alexe Andreho, neodbytně připomínala Tommyho Trashe, housovou star rockového střihu 🙂 během hraní DVBBS padly hity typu Krewella – Alive, Calvin Harris – Thinking About You, David Guetta – Ain’t A Party Without Me, Hardwell & Showtek – How We Do, Hardwell – Spaceman a další. Chlapci z Kanady nás samozřejmě nepřipravili ani o svůj pravděpodobně největší hit Tsunami a během poměrně tvrdé sady zazněl i hardstyle! Atmosféra vrcholila, očekávání se naplnilo a v půl druhé festival převzal do svých rukou Martin Garrix. Šílenství začalo.

Garrix se pochopitelně uvedl intrem v podobě editu Animals a měl v podstatě splněno 🙂 To mu však samozřejmě nestačilo, sedmnáctiletý rodák z Amsterdamu chtěl potvrdit roli headlinera. Dopomohly mu k tomu pecky typu Antidote v kombinaci s Icona Pop – I Love It, samozřejmě vlastní produkce Tremor (hymna Sensation 2014), zopakovaný Alesso – Raise Your Head, popina David Guetta – Just One Last Time, nejhranější skladba večera Reload, zopáknutý Bigfoot, novinková skladba Sander van Doorn & Martin Garrix & DVBBS – Gold Skies, další vlastní produkce Wizard, fantastický Aokiho remix na Pursuit Of Happiness (Project X OST), Zeddova populární píseň Stay The Night, parádní zpěv Ellie Goulding v bombě Calvin Harris – I Need Your Love, znovu Reload a na závěr znovu Animals. Garrixovi fanoušci se museli nabažit měrou vrchovatou.

magnetic 3

Ve tři hodiny ráno se chopil otěží náš oblíbenec Deniz Koyu, sympatický Turek pocházející z Německa. A začal přesně stejně jako Tiësto na nedávném Ultra, trackem Deorro – Five Hours. Deniz k tomu přimíchal Hardwellův Countdown, zopakoval Aokiho verzi Pursuit Of Happiness, Guettovo Ain’t No Party Without Me a Reload a dobyl si srdce publika songy Ummet Ozcan – Raise Your Hands, Avicii – Hey Brother a také Ingrosso & Alesso – Lose My Mind. Kromě úspěšné vlastní produkce (zaznělo například Follow You) Koyu zabodoval také Axwellovým Center Of The Universe, skvělým songem Don Diablo & Matt Nash – Starlight (Could You Be Mine) a závěrečnou likvidační bombou Greyhound.

To další borec, Ummet Ozcan, rovněž Turek, tentokrát pocházející z Holandska, sice odstartoval odrhovačkou Kernkraft 400, ale vzápětí nás potěšil kombinací Mammoth vs. Revolution. Opakovaně zazněla Tiëstova novinka Red Lights, padla i další povedená věc od R3haba, a to Samurai (Go Hard). Obrovské ovace vyvolal Axwellův remix na In My Mind a nadšenou atmosféru udržela novinka od Calvina Harrise, bezesporu budoucí hit letošního léta, track Summer. Ozcanův úspěch potvrdilo přijetí další hitovky Sander van Doorn – Love Is The Darkness, další Tiëstova novinka Wasted a Alessova vize If I Lose Myself. Padli i další Daft Punk, mimochodem. A dál? Noc dohrál Billy The Kit. Nejhlavnější informace na závěr: další Magnetic Festival se uskuteční 19. prosince. Už se těšíte na předvánoční mejdan?

Autor: Paya