Americký DJ a producent Deorro vystoupil v naší vlasti. Jak jste si jistě mnozí všimli, již brzy k nám zavítá nový festival pod názvem Dreamland. A právě v rámci jedné z warm up parties se představil i Deorro, který produkoval dobře známé skladby jako Yee, Dechorro či Five Hours. Organizátoři si jako prostor zvolili pražskou Radost FX, která se ukázala jako zajímavé party místo. Jelikož jsem v tomhle klubu byl poprvé, tak mé dojmy budou poměrně „nováčkovské“. Pojďme se tedy podívat, jak jsem celou akci vnímal já.

Do klubu jsem dorazil lehce před dvanáctou hodinou a vše se zdálo být bez problémů. U vstupu mě zkontrolovali chlapci ze security služby, hosteska zkontrolovala naše vstupenky a o naše bundy se za pár drobných postarala příjemná postarší paní. Šok však přišel ve chvíli, kdy jsem vstoupil dolů do klubu a obhlédl jej. Kde jsou sakra lidi?! Na parketu se svíjeli čtyři lidé a bary zely prázdnotou. Hlavní hvězda měla sice vystupovat až v půl třetí, ale nemohl jsem se zbavit negativního pocitu z malé návštěvnosti. Přitom předprodeje naznačovaly, že bude vyprodáno. Nenechal jsem si tedy zkazit náladu a zamířil jsem na bar, kde jsem si za poměrně solidní peníz objednal vodku s redbullem. Poté jsem se už nechal unášet hudbou, kterou servíroval našinec – Pierre Marco.

Deorro 1

Ten do toho sice šlapal pěkně do začátku, ale jeho set bohužel neměl ani hlavu ani patu. Ke slyšení byly snad všechny známé hitovky, které se v aktuálním „big room house“ točí. Nervo, Showtek, Firebeatz či R3hab a tak dále. Nikoho však moc nezajímalo, že vokálová skladba se míchala do progresivnější a melodická pro změnu do té se zabitým dropem. Beaty sice seděly, ale mixy se snažil střídat velice rychle. To znamenalo, že z některých skladeb jsme slyšeli pouze dvě minuty a hned proběhl přechod, aniž bychom slyšeli podstatnou část. Nicméně abych jen nekritizoval, tak pochválit můžeme právě zmíněnou track selection. My komerční „big room house“ rádi a lidé kolem nás, ačkoli né na parketě, si to také užívali a pařili.

To, čeho jsem se nejvíce obával, se postupem času vyřešilo. Do klubu přicházelo čím dál tím více lidí a kolem půl třetí, kdy Deorro nastoupil na stage, byl klub příjemně zaplněn a připraven na pořádnou jízdu. Hlavní hvězda večera tedy dorazila včas a mohla spustit svůj „hukot“. Po několika minutách jsem mohli zaregistrovat jeho nejznámější track „Yee“. Tuhle novinku, kterou od května minulého roku tlačí ve svých setech Hardwell, znají fanoušci po celém světě a i české obecenstvo reagovalo velice pozitivně. Ona atmosféra byla po celou dobu jeho setu vynikající. Lidé skákali, zpívali a dávali DJi perfektní zpětnou vazbu, která ho evidentně těšila. Ten nám to oplácel naprosto perfektním mixem a kvalitním výběrem skladeb.

Opět jsme si mohli všimnout krátkých a přesných mixů a zajímavého výběru skladeb. Deorro se primárně prezentuje svým bzukavým zvukem, který je velice podobný tomu, co produkuje Australan Will Sparks. Však také zaznělo několik jeho tracků, jmenovat například můžeme jeho poslední skladbu „Catch“. Kromě toho zahrál i svou novinku „Five Hours“, nového MAKJa „Encore“ či Dyro „Go Down“, chybět samozřejmě nemohli ani DVBBS s hitovkou „Raveology“. Těch kvalitních skladeb bylo skutečně hodně a lidé reagovali perfektně. Američan hrál sice jen hodinu a půl, ale nasadil tak skvělé tempo, že víc vlastně nebylo ani třeba. Kromě pár breakdownů, kdy jsme mohli slyšet i známé popové písně, to celou dobu šlapalo.

Jeho vystoupení uteklo jako voda a sám poté slezl mezi fanoušky, aby se snimi vyfotil. To asi netušil, že tam stráví další půlhodinu. Po celou dobu ochotně pózoval a fotil se s každým, kdo si o to řekl. I za tohle mu patří velké plus, které je pro fanoušky opravdu důležité.

Sice netuším, kdo jej na stage vystřídal, ale něco podobného jsem naposledy viděl na vesnické diskotéce. Dle lineupu jeden z dvojice Zoon a Pierre Marco byl skutečně katastrofický. Aby DJ na takovéto párty NEUMĚL ANI SROVNAT BEATY, považuji za blamáž. Kopání, skákání, přetáčení a pouštění nové skladby do hluchého místa. Sorry kluci, ale za tohle své prachy příště nedám. Osobně bych organizátorům doporučil „lepší“ výběr supportujících DJs. Mě to tak otrávilo, že jsem se raději sebral a šel na autobus.

Ačkoli na konci článku kritizuji, tak v konečném součtu bych párty zhodnotil jako povedenou. Prostor Radosti FX se mi líbil a na takovéhle malé mejdánky je super. Organizačně vše klapalo, zvuk byl čistý, ceny na baru dobré, atmosféra strhující a lidí bylo tak akorát. Příště si to rád zopakuji a už teď se těším na příští díl v Sasazu.