První srpnový den, byl ve znamení pořádného mejdanu. Do pražského klubu Sasazu totiž dorazil americký borec z města Los Angeles – Deorro. V rámci párty konceptu Dreamland se tak jednalo již o několikátou vydařenou akci s hvězdným headlinerem a po druhé s tímhle borcem. Možná si vzpomínáte na první vydání, kdy tenhle pandí velvyslanec vystoupil v klubu Radost FX a v nás zanechal tolik pozitivních dojmů, že jsme ho chtěli vidět hrát znovu. Pokud počítám ještě jeho vystoupení v Německu a v Belgii, tak jsme ho letos slyšeli počtvrté a vždy jsme u toho protančili střevíce. Pojďme si ale říci, jak se nám líbilo jeho poslední vystoupení v naší vlasti.

Do klubu jsme dorazili krátce po dvanácté hodině, kdy za mixpultem stál mladý djský a producentský talent ze stáje Fragola Republic – Manene. Ten do toho docela slušně třískal a nebylo se čemu divit, protože lidi vytvářeli docela slušnou atmosféru. Hutný beat a řádně tvrdé dropy to bylo to, na čem svůj set stavěl. V jeho setu zazněly takové věci jako: DVBBS & Tony Junior – Immortal, Sandro Silva & Arston – Symphony, DubVision – Backlash (Martin Garrix Edit), Gold Skies, no a nesmíme zapomenout na jeho vlastní track This Is Fragola. Roman nezapoměl při svém setu ani na klasický sitdown moment a publikum k mému překvapení zafungovalo docela dobře, takže palec nahoru. To byl však dav už natěšen na hlavní hvězdu večera a kolem půldruhé se za pultem objevil – Deorro.

A hned se do toho pustil pěkně zostra. Jeho skladba – „Booty In Your Face“ má opravdu koule a rozpumpovala dav do plných otáček. Pak už to byla 90ti minutová jízda, kde hlavní roli hrál melbournský bass a pisklavá melodie, přesně tak jak to máme rádi. V jeho setu samozřejmě nesměla chybět hromada jeho vlastní produkce, takže například zazněly tracky: Rambo (Hardwell Edit), Lose It, novinka Hit It, Dechorro, Yee, Freak, Queef a stejně tak nemohly chybět ani nějaké ty hitovky od ostatních producentů jako například Hardwell či TJR a VINAI. A ačkoli byla návštěvnost menší než jsem očekával, tak i přesto dokázalo publikum vytvořit perfektní atmosféru. Ruce nahoře a skákání bylo v ten večer samozřejmostí. I sám hvězdný DJ si atmosféru užíval a létal za djským pultem jak smyslů zbavený. Celé své velkolepé představení uzavřel svým singlem „Five Hours“ a šel se fotit s fanoušky. Tohle si zaslouží obrovský respekt, protože Deorro se s lidma fotil snad hodinu. Měl jsem pocit, že z klubu snad neodešel nikdo, kdo by s ním neměl fotku 🙂 Ta je o to ceněnější, že oznámil konec svého působení za djským pultem a bude se věnovat hlavně produkci hudby. (Více informací pak ZDE)

deorro sasazu 2014 foto 1

Po hlavní hvězdě večera se na pódiu objevil asi nejoblíbenější český DJ poslední doby – Richard Reynolds. Ten před sebou neměl jednoduchý úkol. Navázat na Deorrův heroický výkon a udržet laťku tak vysoko, aby lidi mohli pařit i nadále ve stejně šlapavém tempu. A nutno podotknout, že se mu to povedlo hned prvním trackem, protože svůj set odstartoval novinkou „Superjam“. Mimochodem ta vyjde 10. srpna a bude ke stažení zdarma! Krasojízda pokračovala „Tremorem“ v jakémsi Richardově bounce editu, TJR & VINAI – Bounce Generation a nezapoměl ani na hitovku Shake It. Dav celou dobu skákal a snažil se vytvářet tu správnou atmosféru, která mi v ten večer přišla opravdu pozitivní. Na lidech bylo vidět, že si přišli odpočinout z pracovního týdne a užít si nějakej ten mejdánek. Ke konci Richardova setu mě však přemohla únava a i když hrál velice dobře, tak jsem vyrazil domů.

Za sebe mohu říci, že párty byla opravdu velice povedená. Jednoznačné plusy bych udělil DJům, kteří mi nedali ani minutu vydechnout a dávali jednu pecku za druhou. Organizátorům pak dávám palec nahoru za stage, která byla opravdu dobře postavená a bylo vidět, že do klubu nacpali to největší, co mohli. Vizuální stránka věci v podobě velkých LED panelů, laserů a otočných hlav neměla chybu. Jediným mínusem pak byla návštěvnost, kterou jsem odhadoval dvakrát větší a parket byl zaplněn asi tak do poloviny, ale to se příštím Dreamlandem snad zlomí. Nashle v září.