fedde

V noci 8. dubna z pátku na sobotu se v našem hlavním městě Praze uskutečnila další EDM party, na které jako hlavní hvězda večera vystoupil světoznámý holandský umělec Fedde Le Grand. Na rozdíl od vystoupení pod světly Ultra Music Festivalu, Tomorrowlandu nebo Sensation pořád posunuje svá vystoupení na ještě lepší úroveň a skóruje tak po celém světě. V roce 2015 přivedl k životu svůj nový projekt GRAND, který předčil veškerá očekávání a vyprodal se svým DJsko-divadelním vystoupením 6 večerů v řadě holandské Royal Theatre Carre! Fedde má za sebou další úspěšný rok strávený cestováním po festivalech a klubech celého světa a na jeho zastávce v SaSaZu jsme samozřejmě nemohli chybět. 

Do klubu jsme dorazili kolem půl 12. Opravdu jsem se těšila už kvůli danému místu konání akce. SaSaZu je pro mě osobně opravdu top místo v Praze na party, ať už kvůli své velikosti, vzhledu, tak hlavně i díky skvělému zvuku a efektům. Určitě by se zde vyjímalo ještě pár laserů, ale ani tohle mi nemohlo zkazit zážitek z celého večera. Z čeho jsem však byla celkem zaskočená, byly bary a fronty! I přesto, že jsem zde nebyla poprvé, tak jsem ještě takový nával nezažila. Nicméně, i přesto, že si tím plno lidí už od začátku nechalo zkazit náladu, my jsme sem přišli hlavně kvůli hudbě. Při příchodu nás čekala standardní prohlídka věcí, jak na takových akcí bývá, a už u šatny mi do uší zněla skladba „Show Me Love„, kterou má na svědomí krasavec Steve Angello s Laidback Lukem a jenž nám za mixákem nemohl diktovat nikdo jiný než Bon Finix. Než jsme se však stačili rozkoukat kolem sebe, kdy byl klub už v podstatě narvaný k prasknutí, na stagei se chystal další DJ tohoto večera – Sasha Vee. Na tohoto DJe a producenta jsem se těšila hlavně kvůli tomu, že to bude moje premiéra – a moje možná až velké očekávání dokonce předčil! Během jeho setu jsem pořád tak vzpomínala, koho mi to jen připomíná. A pak mi to najednou došlo – vždyť přede mnou teď stojí Axwell 😀 A teď vážně. Nejenže je Sasha tomuto Švédovi podobný vzhledem, ale také hudebním stylem, což mě osobně neuvěřitelně potěšilo. Jeho progressive a electro house byl úžasným zpestřením tohoto večera a celkově i většiny mých akcí, jelikož neslyšíte pořád dokola ty samé tracky, na kterých si míníte uskákat nohy. Jeho set byl neuvěřitelně energický a jako předskokan hlavní hvězdy večera splnil svůj „úkol“ dokonale. Během jeho hraní jsme mohli slyšet například „Vavilon“ od Shapova nebo track „One“ od Swedish House Mafia v Garmianiho remixu, při kterém začalo vyloženě řvát celé SaSaZu, a to jistě ze stejného důvodu jako já – nostalgie.

Padla jedna hodina ráno, zhasly se světla, lidi vytáhli své mobily a už dychtivě čekali na toho, kvůli komu tam v podstatě přišli. Nástup Fedde Le Granda byl jak jinak než velkolepý. Fanoušci začali okamžitě jásat, přičemž málem zbourali celý klub. Hned ze začátku mě DJ potěšil jeho vlastní skladbou „Let Me Think About It„, na které spolupracoval s Idou Corr už před více jak osmi lety. Je až neuvěřitelné, jak je toto dílo nadčasové, což také dokazuje Feddeho úžasný cit pro hudbu. Jeho set jsem si opravdu užívala už jen díky skvělým efektům, o které se po celý večer starala obří LED obrazovka na stagei. Během umělcova hraní se nám o zábavu nestaral pouze samotný DJ, ale i jeho MC. I přes to, že to nebyl MC Gee, který s Feddem objíždí většinu akcí, tak kdo sleduje například Ultra Music Festival, tak ví, že tito chlapíci mají neuvěřitelně dynamický hlas, kterým dokáží všechny fanoušky „vyhajpovat“ do těch nejvyšších obrátek. DJ měl celkem dvouhodinový set, při kterém nepolevil ani na malou chvíli. Tento večer nemohl chybět ani Feddeho nejslavnější track „Put Your Hands Up 4 Detroit„, který už se dá v podstatě zařadit do kolonky „legendární“. Samozřejmě jsme během hraní neslyšeli pouze umělcovy vlastní skladby, ale taky například „Lose Control“ od Ummeta Ozcana nebo „I Can Fly“ od dvojice Jewelz & Sparks. Dvě hodiny uběhly jako voda a my jsme se šli posilnit na dalšího vystupujícího DJe tohoto večera – Chrise Daviese.

Stejně tak jako Sasha Vee, tak i Chris byl moje premiéra. Upřímně jsem čekala, že po hlavní hvězdě večera to celkově opadne, ale opak byl pravdou. Chris měl fanoušky po Feddem skvěle rozehřáté a toho umělec také skvěle využil pro svůj progressive a electro house, při kterém si to za mixákem skvěle užíval. Ve svém setu nám zahrál například velice známý bouncový track „Africa„, který má na svědomí Matt Watkins, nebo přímo mnou zbožňovanou skladbu „Tell Me“ od Looperse, kterou připravil SaSaZu pro posledního DJe večera- Maneneho. I přesto, že už jsme byli celkem vyčerpaní, tak můžu říct, že Manene byl opravdu perfektním restartem a opět předvedl, že tam, kde je on, bude hell. I když tanečníci trochu odpadli, tento DJ se tím nenechal ani trochu zaskočit a řádně nám svým setem opět „dobil baterky“. Během svého vystoupení nám zahrál i trap, který začíná být velice populární ve světě EDM, nebo i trochu toho hardstylu, kterým nám taktně naznačil, že tady se prostě polevovat nebude. Na tomto šílencovi se mi hlavně líbí jeho drive a energie, kterou dává do svých setů a na stagei to lze na něm náležitě vidět, protože bude skákat, tancovat a všechno si užívat s vámi. V jeho poslední hodině zazněly takové songy, jako „Deep Down Low“ od Valentina Khana nebo „Toca“ od Timmyho Trumpeta. Celý večer pak Manene zakončil jedním z nejepičtějších tracků vůbec, a to „Opusem“ od Erika Prydze.

Sečteno, podtrženo. Co se týká samotné hudby po celý večer, tak akce pro mě byla nadmíru povedená. Každý DJ byl něčím výjimečný a nebyly slyšet neustále ty stejně tracky dokola, což na takových větších akcích bývá celkem pravidlem. Stejně tak jsem byla nadšená ze zvuku a z efektů, které obří LED obrazovka plnila dokonale. Co se týká barů, tam bych napříště nejspíše doporučila lépe sehranější tým barmanů, zkrátit nápojový lístek a možná při takovém množství lidí používat kelímky, jelikož hromady střepů na podlaze nebyly vůbec bezpečné. Každopádně jsem si akci velice užila a ráda se budu těšit na další. Děkuji organizátorům, zvukařům i osvětlovačům za skvěle odvedenou práci.

video: Marcel Havlík