gravity uvodka 2

V poslední době se začíná v největším městě na Moravě pořádat čím dál více lepších akcí s kvalitní elektronickou hudbou. Jedna taková – Gravity Festival – proběhla v pátek 17. dubna v obchodním centru Olympia v Brně. Minulý ročník, který proběhl v Praze v obchodním centru Arkády, byl více než povedený, a tak se i v jiném koutě České republiky mohli návštěvníci přesvědčit, že tyto prostory se dají využít i úplně jiným způsobem, než je nakupování, pití kafe ze Starbucks a nekonečné čekání na své přítelkyně před obchodem.

Celá akce začínala ve 22:00, kde se už před vchodem začaly pomalu tvořit netrpělivé skupinky návštěvníků. Jelikož byl zorganizovaný i svoz z jednoho z nejfrekventovanějších míst v Brně – Galerie Vaňkovka – přijíždělo každou chvíli čím dál více lidí a u vchodu se začala tvořit fronta. Ovšem i přes tolik lidí byl vstup na akci velice rychlý. Security neustále připomínaly lidem, že pokud nechtějí do šatny, ať si stoupnou do vedlejší řady už pouze na kontrolu lístků. Ta proběhla standardně jako u většiny festivalů – pípnout lístek, ukázat batoh nebo kabelku a už hurá se jít bavit.

Po vstupu už na Vás dýchla pořádná taneční atmosféra, kterou umocňovalo navíc tak moc známé prostředí, jež bylo tentokrát úplně v jiném kabátě. Všude bylo plno nadšených lidí, blikajících světel a pořádné taneční hudby, která se linula hned ze 3 stagí – hlavní stage, na které vystoupili nejočekávanější DJs večera, ProfiDJ stage, kde jste si mohli poslechnout 2 hodiny nabité DJ sety, živým moderováním a přednáškami o DJ technice, a jako poslední zde byla tzv. Prigl stage, kde si přišli na své hlavně příznivci techna a tech-housu. Hlavní stage byla pochopitelně největší a na místo konání výborně vyřešená. Byla dostatečně velká se skvělým osvětlením ale i přes to zanechávala spoustu prostoru pro mnoho tancujících návštěvníků, kterých zde bylo opravdu hodně. Pódium bylo také vybavené dostatečnou zvukovou technikou, která bohužel v některých chvílích trochu nestíhala, a samozřejmě nesměly chybět i vnadné tanečnice v sexy oblečcích.

gravity fota

Jako první DJena hlavní stagi se představil DJ Faith, který svým půlhodinovým setem vítal první návštěvníky této akce. O druhou hodinu zábavy se postarala dvojice Shato & Paul Rockseek, kteří svým výběrem hudby rozvášnili dav do těch nejvyšších obrátek a připravili tak skvělou atmosféru dalšímu umělci – Tomu Swoonovi. Tento polský DJ a producent, který vydává své remixy pro největší esa taneční hudby, předvedl opět skvělou show, v níž zahrál například novinku od dobře známého dua Axwell a Ingrosso – track „Can´t Hold Us Down“. Odbila půl jedná a na pódiu se představila další dvojka hrající převážně hard house s prvky hip hopu – GTA. V tuhle dobu už bylo cítit obrovské nadšení všech zúčastněných a šlo vidět, jak si tuto vydařenou akci opravdu užívají. U této dvojice vyrůstající v Miami jste si mohli zatancovat například na track Flashlight od Deorra nebo na skladbu Boneless, kterou má na svědomí Steve Aoki, Chris Lake a Tujamo. Samozřejmě nesměla chybět ani jejich vlastní novinka s Martinem Solveigem – Intoxicated, která nyní sbírá veliké úspěchy. Během jejich setu se také ukázala na pódiu hlavní hvězda večera Sandro Silva, aby všechny pozdravil.

Festival pomalu gradoval a na stage se chystali jedni z nejočekávanějších umělců celého večera – sourozenci, jež se přezdívají Shermanology a kteří si také zároveň na této akci odbyli premiéru v České republice. Kdo tuto dvojici zná, tak moc dobře ví, že každé jejich vystoupení je úžasné a nezaměnitelné. Andy za DJským pultem je s Dorothy, která zpívá živě, skvěle sehraný a tak dokáží všem naservírovat nezapomenutelný zážitek. Ve svém vystoupení zahráli například skladbu S.A.X od Laidback Luka a Tujama a také svoji hitovku Blessed.

Po této dvojce nastoupila konečně na stage hlavní hvězda celého večera – nizozemský DJ a producent Sandro Silva. Ten si to za DJským pultem užíval už od začátku a to se projevovalo i na skákajících a jásajících fanoušcích, které dostal Silva pořádně do varu včetně mě. I když je tento track už jeden z těch starších, myslím si, že na něj čekalo hodně příznivců elektronické taneční hudby, a tak si ho samozřejmě ani DJ neodpustil a z repráků začala v pořádném nájezdů hrát jeho skladba Epic. Během vystoupení jsme mohli slyšet například i This Is What It Feels Like od Armina van Buurena a přední řady návštěvníků dostali také od Sandra pořádnou sprchu od šampáňa.

Posledními vystupujícími na Gravity festivalu byli DJs Bon Finix & Tripmain, kteří dali celé této akci svým setem pořádnou třešničku na dortu a ukončili tak další vydařenou párty.

V průběhu celého večera jste se mohli občerstvit v McDonaldu a pokud jste měli žízeň, byly zde k dispozici 4 velké bary, u kterých jsem ocenila rychlost obsluhy, díky níž se netvořily žádné fronty a tak jste byli obslouženi během pár minut. Jediné, co na barech chybělo, byla brčka :D.

Sečteno a podtrženo – celou akci hodnotím jako nadmíru vydařenou a už teď se těším na další. Úžasné výkony všech vystupujících, u vstupu ani u pití se nemuselo dlouho čekat, obsluha byla příjemná a ceny přiměřené. To stejné se dá říct i o cenách ticketů na tento festival.  Jediné, co bych do příště zlepšila, by byly více klimatizované toalety a vystupujícím by bylo dobré vysvětlit, aby tolik netahali zvuk, protože tyto prostory jsou přece jen určené na něco jiného. Ale i přesto to byla výborná akce, u které doufám, že příště se bude opakovat alespoň ve stejné kvalitě – nebo i v lepší. Níže se můžete už nyní podívat i na neoficiální aftermovie.

Zdroj: youtube.com/michal matula,