Poslední listopadový pátek se v pražských Holešovicích konal další ročník Imagination Festivalu. Tato akce je zaměřena převážně na harder stylez. Konkrétně Drum & Bass, Hardstyle a Hardcore. Již při cestě do areálu Výstaviště jsme míjeli mnohačetné skupinky návštěvníků z různých zemích, kteří do Prahy přicestovali na Imagination kvůli každoročně silnějšímu lineupu. Ten letos lákal zejména na návrat hardstylového krále Headhunterze, či australsko-britské Pendulum. Dále na energické duo Da Tweekaz, Phuture Noize, Miss K8, Destructive Tendencies, Zardonic, Hallucinator a mnoho dalších.

Po důkladné, ale bezproblémové kontrole u vstupu jsme uvítali možnost zakoupení Lockerboxu (uzamykatelné skříňky), které s nadšením využívali i zahraniční hosté. Bylo samozřejmě možné využít i levnější variantu, šatny v Pavilonu C, jejichž kapacita byla dostatečná. Rychle jsme proběhli celý areál venkovní částí, která slouží k posezení a občerstvení. Bylo zde několik stánků nabízející různé pokrmy (např. hamburgery nebo hranolky, či krokety) a samozřejmě nesmím opomenout ani námi všemi milované Toi Toiky. Bary nabízely, na náš vkus, malý výběr nápojů, ale ceny byly přijatelné.

Hlavní drum & bassová stage Imagination byla na české halové poměry opravdu parádní, přes celou šírku haly a plná LED panelů jako známe ze zahraničních eventů. Nás ale zajímala především hardstylová část s Devastator stage, která také ničím nezaostávala za zahraničím a připomněla nám svou výzdobou film Mad Max.

Projekce i zvuk byl v hale výborný a tou dobou již drtil všechny přítomné návštěvníky svým rawstylem, secret guest letošního Qlimaxu, mladý nizozemec Phuture Noize! Během bohužel příliš brzkého setu (stylem by pasoval v lineupu spíše až za Headhunterze) zazněla většina jeho skvělé produkce. Vrcholem setu byl singl The Paradox, který vytvořil společně s B-Frontem!

Po něm nastoupili norští showmani Da Tweekaz, kteří po raw hardstylovém setu začali pěkně zostra. Postupně ale zpomalili a předvedli skvělou show plnou euphoric hardstylu a v nabitém setu zahráli vše, co jsme od nich očekávali. Nechyběly ani nejnovější tracky.
Jak už je o Da Tweekaz známo, libují si v songách o alkoholu (Wodka, Tequilla) a proto v jejich setu nechyběla ani největší pecka, nový song Jägermeister. Čeští fanoušci si pro Da Tweekaz navíc připravili billboard, ve kterém nabádali Da Tweekaz k vytvoření dalšího songu na české pivo. Tak uvidíme, třeba nás příští rok překvapí.

Následoval „navrátilec“ Headhunterz. Většina jistě ví, že Heady se pokoušel tři roky prorazit na přední pozice tzv. EDM djs. Ale moc hardstylu přitáhla tuto legendu zpět. Heady si hrání užíval, pumpoval neustále crowd na maximum a vytáhl většinu ze svých klasik jako je Dragonborn, Scrap Attack, Destiny atd. Jeho set byl velmi povedený a já osobně jsem rád, že se Headhunterz vrátil k hardstyle family.

Otěže převzal polský raw matador Regain, který se do toho opřel od podlahy a začal připravovat půdu pro tvrdší část večera. Jeho set mě mile překvapil a hutné beaty s raw kicky bylo přesně to, co nás po Headym bavilo a rozskákalo.

Poslechli jsme si ještě část sympatické djky z Ukrajiny Miss K8, která ještě více přitvrdila, ale pak jsme se již odebrali domů čerpat síly na druhý den, jelikož nás čekala neméně povedená Transmission.

Závěrem hodnotím Imagination festival kladně, za dovezené dj´s, připravené stage a zvuk. Příště bychom se ale zkusili více zaměřit na lepší sestavení časového lineupu tak, aby to v průběhu noci dávalo smysl („agentury neagentury“). Vytkli bychom menší kapacitu toalet a venkovní prostor, jelikož není moc příjemné v listopadové noci přebíhat mezi pavilonama v tričku, ale to už zkrátka k Imagination festivalu patří.

Ve srovnání se zahraničními akcemi které pravidelně navštěvujeme, můžeme s klidným srdcem říct, že se Imagination festival stává každým rokem lepším a lepším a už teď se těšíme na příští rok.

Foto: facebook imagination