17218698_1337470402985471_7382254332740420789_o

Po pár měsících jsme se opět vrátili do osvědčeného areálu letňanského výstaviště, abychom byli svědky jedenácté edice festivalu Magnetic. Tisíce lidí i tentokrát vytvořily skvělou atmosféru, kterou svými výkony podpořila známá jména současné EDM scény.

V době našeho příchodu do prostor PVA Expo Prague nás potěšila absence front na vstupní kontrole a následně i u šaten, které fungovaly na již zavedeném samolepkovém principu, který odbavení značně urychluje a usnadňuje. Organizaci tedy dáváme palec nahoru. K dispozici byl bohatý merchandise, jídelní zóna s mnoha místy k sezení, chill-out areál, bary téměř bez čekání a jako vždy elektrizující nálada v hlavní hale. Před desátou hodinou už byla velmi slušně zaplněná. Stage nabízela gigantickou LED stěnu s působivými intro videi a v pokročilejší fázi večera i laserovou show. Ačkoliv bylo téměř vyprodáno, v hale nebyla sauna, naopak, instalovanou klimatizaci jsme pociťovali na více místech než obvykle. Místa k odpočinku nabízela i montovaná tribuna v zadní části haly, a tak běžný návštěvník prakticky nenachází, co by pořadatelům vytknul. Což je pochopitelně ta nejlepší reklama na budoucí vydání této dlouholeté série halovek v českém hlavním městě s logem obřího magnetu.

18553912_10155686622765769_1591198259_o

A co se týče toho hlavního, tedy hudby? Prvním jménem v line-upu byl Cesqeaux (čteno „Sesko“, odvozeno z jeho prostředního jména Francesco) z Holandska, vydávající na labelu Barong Family a také Dim Mak Records (což je zase „rodina“ Steve Aoki) a ve svých setech lavírující mezi mainstreamem, future bassem a trapem. V devět hodin večer jej za DJským pultem vystřídal jeho krajan Mesto (vlastním jménem MElle STOmp), teprve 17letý mladík. Jeho práci prezentují labely Spinnin a STMPD, který byl založen Martinem Garrixem. Jeho oblíbenými styly kromě mainstreamu jsou zase future house a melbourne bounce. Nás nejvíce potěšila jeho závěrečná akvizice, skvělá skladba Otto Knows feat. Avicii – Back Where I Belong, která disponuje perfektním lyric videem. S úderem desáté večerní se davu chopil malinko bláznivý Anglán Chris Knight alias Kryder.

Jeho jméno je spojené s labely Axtone, Size a Protocol a dále s jeho vlastními Sosumi Records a Cartel Records. A na nich stálo i Kryderovo hraní na Magneticu. Mnohé naznačila už úvodní Axwellova Barricade a chvíli poté Ingrossova Dark River. Zkraje nás potěšil i legendární Atom a Kryderova vlastní skladba Love Under Pressure. Prostřední část setu nás nenadchnula, byla plná provařených hitovek typu Destination Calabria, ale koncem svého vystoupení nám zase Kryder udělal radost pomocí pecky Dream Bigger a zejména kombinace Eric Prydz – Opus a acapella vokálu ze songu Axwell – Nothing But Love. Nebýt té poněkud podbízivé prostřední pasáže, byl by to set večera. To už se ale na nás vrhnuli Jewelz & Sparks, borci z Německa, spolupracující pro změnu s Hardwellovou značku Revealed a dále s Doornem nebo Fedde Le Grandem. Atmosféra houstnula, ruce nad hlavou létaly zprava doleva a zpátky a publikum aplaudovalo jejich tracku Grande Opera.

18519225_10155686661040769_1527901764_o

Na rozdíl od provařeného Kernkraftu nás v setu Jewelz & Sparks asi nejvíce dostala vykopávka Fatboy Slim – Praise You, pravděpodobně ve vlastním editu. Jejich vlastní edit se objevil také v případě daleko novější pecky v podobě The Chainsmokers – Paris. Faktem je, že jsme od Němců čekali ještě trochu více, ale na přemýšlení nebyl čas – odbila půlnoc, která znamenala nástup DJe Blasterjaxxe (z této holandské producentské dvojice cestuje jen jeden, Thom). I v tomto případě jde o jméno dosti spjaté s Revealed Recordings. Brzy po začátku se celá hala rozezpívala na výborný song DJ Sammy & Yanou feat. Do – Heaven (Ronyz Festival Mix). Z vlastní Blasterjaxx produkce se objevil například Snake, Vision či Beautiful World. Ve velmi pestrém setu se uplatnila například Eminemova klasika Lose Yourself, Jon Bon Jovi – It’s My Life (oboje v Blasterjaxx editech), ale i novinková věc Tiësto & Sevenn – BOOM nebo Bobby Rock – Make Noise. Koncem setu jsme zatleskali Sandstormu a zazpívali jsme si Linkin Park – In The End.

Po 90 minutách však přišel zlatý hřeb večera, headlinerky, čerstvě třicetiletá blonďatá dvojčata z Austrálie, Mim a Liv Nervo! Tyhle dvě divoké kočky pomohl proslavit David Guetta a výsledkem je, že v loňském DJ Mag Top 100 hlasování získaly trofej pro nejvýše postavené deejanes v žebříčku. Ve svém obligátním intru naznačily, co bude následovat – veleúspěšná skladba Revolution. Holky nezapomněli na Starboye, nevynechali svůj pravděpodobně největší hit Like Home a roztleskali celý dav na We Will Rock You. Asi největší ovace blondýny inkasovaly za Zaru Larsson a její Never Forget You, The Chainsmokers – Don’t Let Me Down v remixu od W&W a v úplném finále vlastní hitovku Reason, během které se vyšplhaly na DJský pult a rovněž zapózovaly s českou vlajkou. Sice jsme si nejprve říkali, proč ji Nervo drží vzhůru nohama, červeným polem nahoru, ale pak nám došlo, že jsou vlastně od protinožců 🙂 Zářez si během jejich setu připsali i naši Audiorockers, a to když holky zahrály jejich mash-up Firestone Off The Hook, který je kombinací singlů od Hardwella a Kyga.

18516722_10155686647825769_40003057_o

Po povedeném vystoupení headlinerek měl nelehkou pozici Kura, portugalský electro house DJ, další producent z Revealed. Ovšem chytil příležitost za pačesy – hned v úvodní kombinaci použil floorkiller ze své produkce pod názvem Bounce. Zabodoval i Rihannin zpěv v singlu Calvin Harris – This Is What You Came For (R3hab a Henry Fong remix). Těch mash-upů pak bylo ještě několik, nohy nás však už příliš nenesly, únava po pracovním dnu se ozývala. Úspěch Kura nicméně zaznamenal i prostřednictvím kousku DJ Snake – Propaganda, znovu se objevili The Chainsmokers, Showtek a docela značné množství vlastní Kurovy produkce. Ve čtyři ráno nastoupil Tom Swoon, polský expert, a celý festival uzavíral domácí borec John Culter. Podtrženo, sečteno, znovu povedená edice. Magnetic je bezesporu nejvýznamnější jarní domácí dance music akcí a už teď jsme zvědaví na zimní line-up 🙂 see ya there!