Na festivalu Colours of Ostrava vystupil jeden z nejslavnějších DJů a producentů na světě Martin Garrix. Když byl tento Holanďan na festival oznámen, vyvolalo to bouřlivé reakce. Pro komunitu poslouchající taneční hudbu bylo překvapení, že Garrix byl booknut na tento festival, pro návštěvníky Colours bylo zase překvapení, že tento „umělec, co jen mačká tlačítka“ vystoupí na takovém festivalu.Nutno podotknout, že se organizátorům festivalu povedl marketingový tah. Přivedli na festival návštěvníky, kteří by jinak do Ostravy vůbec nejeli, a hlavně ukázali svět taneční hudby širšímu publiku.


Martin Garrix uzavíral celý festival v sobotu 16. července 90 minutovým setem. Na festivalech je to u Garrixe v délce setu už takový standard. Bylo vystoupení v Ostravě v něčem speciální? Nebylo, naopak se neslo v Garrixově lepším průměru. Diváci nejvíce hodnotili světelnou show, CO2, pyrotechniku, jako by to nikdy jindy neviděli. Ano, toto je normál na hudebních festivalech a světoví DJs mají skladby synchronizované s jednotlivými efekty. V tom ostatně Garrix skutečně patří mezi světovou špičku.


Organizátoři vystoupením Garrixe prošvihli velký potenciál. Jednak nastavené ceny jednodenních vstupenek (2600 Kč) odradily celou řadu navštěvníků, protože za jedno 90 minutové vystoupení je to skutečně hodně. Ano, festival měl i jiný program, ale fanoušci taneční hudby jeli většinou pouze na Garrixe a poté v areálu čekali. Asi je to standart, ale program Colours je takový, že vystoupí umělec na stage, poté je přibližně hodinová pauza a poté nastupuje další umělec. Návštěvníci tak neustále rotují festivalem od jedné stage ke druhé. Nevím, jestli je to vhodný koncept, vím, že čas pro přípravu kapel je nutný, ale v případě taneční hudby je taková pauza zbytečná.

Vždyť se nabízelo pojmout celý festivalový den v duchu Garrixovy STMPD records stage, tak, jak se děje na jiných multižánrově zaměřených festivalech. Tím by jednak organizátoři přilákali daleko více návštěvníků a jednak by i ostatní návštěvníci nebyli z ničeho nic v šoku, když vůbec poprvé uslyší elektronickou taneční hudbu. Dokonce byl s Martinem Garrixem v Ostravě i Justin Mylo, který jen seděl v backstage a ani se na pódiu neobjevil. To je velká škoda. Martin Garrix předvedl na Colours of Ostrava svůj standard. Vysoký standard, který nebyl nejlepší, ale ani nezklamal. Někteří čeští hudební publicisté jeho vystoupení hodnotili 40-50 %. To je opravdu málo, ale úplně 100 % to také nebylo. 


Colours of Ostrava je multižánrový festival a daří se mu do České republiky přivážet světová jména hudební scény. S letošním vystoupením Martina Garrixe hodilo rukavici do budoucích let – výzvou pro organizátory tak může být booking dalších světových jmen taneční hudby, například Davida Guetty, který se v naší zemi neobjevil mnoho dlouhých let…