Páteční večer 2. května proběhl v pražském klubu Sasazu burn Residency Mix off. Tato unikátní soutěž dostala do finále 5 soutěžících Djs z České a slovenské republiky, kteří mezi sebou změřili své dovednosti. Před vstupem na parket nabízeli milé slečny v černém k ochutnání sponzorující energetický nápoj. Oproti obvyklých pátečních večerů, kdy je klub narvaný skoro k prasknutí mohu konstatovat, že příchozích bylo citelně méně. Parket byl téměř poloprázdný a každý měl na druhou stranu dostatek místa se vyřádit.

Celý večer se točil kolem stylů techno, tech house a klasického House pod režii soutěžících Djs, nizozemské hvězdy Daniela Sancheze a místního rezidenta Subgate. Mezi sebou soupeřili 2 Djs ze Slovenska Denes Toth a Sabiani. Za českou republiku předvedli svůj Djské umění – Zuzka, Tokatko a Pompeiy. Všichni zúčastnění hráli velmi kvalitně, na svůj set měl každý Dj půl hodinu a za tuto dobu mohl ukázat co se v něm skrývá. Každý Dj byl představen uvaděčem, jenž zároveň podával celkové informace kolem této akce. Djský kumšt hodnotila odborná porota, která sledovala např. techniku mixování, použití efektů či komunikaci s publikem. Během vyhlášení vítěze nastoupili soutěžící na podium, kde se dozvěděli kýžený výsledek. Vítězem ČESKO-SLOVENSKÉHO kola se stal Pompeiy, který se může začít chystat na bootcamp na Ibize, kde pod vedením mentorů jako je Carl Cox či Pete Tong bude nabývat novým zkušenostem. A při troše štěstí a výhře v celosvětovém kole získá 100 000 Eur a rezidenturu v jednom z nejlepších klubů na Ibize.

 

Po vyhlášení vítěze zaujmul místo za pultem Daniel Sanchez, mezitím se parket začal plnit víc a víc posilněnými lidmi. Bylo vidět a hlavně slyšet, že Daniel je člověk na svém místě. Zbytek večera udával rytmus na parketě místní Dj Subgate. Celý večer hodnotím jako vydařený a menší počet příchozích připočítávám k nevelké oblibě těchto stylů v Praze. Mimo jiné přejeme Dji Pompeiy, který nás bude reprezentovat na Ibize, za celou redakci housemagazine.cz mnoho štěstí.