700x900_flyer

27. ledna se v největším městě na Moravě, uskutečnila vůbec první akce pod názvem Road to Prague FLASH Festival, která má své club tour zastávky po celé České Republice od Olomouce až po Hradec Králové. Organizátoři tohoto projektu stojí i za úspěšným a dobře známým evropským Smash The House festivalem, který se v Praze uskutečnil minulý rok v únoru a ani od FLASH Festivalu, který zbourá halu Tipsport areny už 31. 3. 2017, si neslibují nic jiného. Nicméně této brněnské edice se ujali organizátoři ze „Skvělá Párty“ a kromě line upu, který obsahuje to nejlepší, co může EDM scéna u nás nabídnout, tato tour láká i na speciální efekty, krásné tanečnice či možnost vyhrát lístky na březnový festival a my u toho samozřejmě v brněnském Sonu nemohli chybět.

Jelikož organizátoři slibovali kvalitní akci, nemohli si na brněnskou edici vybrat jiný prostor jak Sono Centrum, které se pyšný statusem jednoho z nejmodernějších hudebních klubů střední Evropy. My dorazili na místo kolem desáté hodiny, kde se jako první na stagei předvedl DJ SHEFA. Ten svými tracky bavil první přicházející lidi a za zvuku skladby „WTF“ od HI-LO a Sander Van Doorna už nenechal klidnými ani nás.

 

Bon Finix a jeho future – houseový rozjezd

Jako další se za mixážní pult postavil dobře známý DJ a producent Bon Finix. Krom toho, že hraje v předních klubech po celé republice, mnoha festivalech a skáče s panákama po pódiu, je tento umělec při svém hraní jako ryba ve vodě. „Svůj set jsem si jak jinak než užil. Rád hraji tyhle začátky, kdy musíte dostat ty stojící lidi u baru na parket, aby mohla párty pořádně začít. Můj set jsem směřoval hlavně do future a bass houseu a myslím si, že úkol dostat lidi od baru se mi povedl.“ A to opravdu ano. No uznejte sami, Vás by tracky jako „Fcukin Beats“ od Laidback Lukea & Twoloud, „Deep Down Low“ od Valentina Khana nebo Sikdope „Snakes!, nechaly jen tak klidnými na baru? Nás tedy rozhodně ne.

bon finix

 

Chris Nine & Mc Luke S- Italové, kteří ví jak na to

Přesně o půlnoci si pomyslné DJské žezlo převzala dvojice říkající si Chris Nine & Mc Luke S, kteří mimo jiné mají na svědomí i celý FLASH Festival. Soudě podle natěšených lidí, kteří byli od předchozího DJje už dobře naladěni, jsem se na toto italské duo netěšila pouze já ale už naprosto plný parket. Možná někteří již věděli co je čeká, někteří se zas nechali překvapit, každopádně lze s jistotou říct, že Italové opravdu ví, jak na český dav. Chris Nine to za mixážním pultem pořádně rozjel tracky jako „Propaganda“ od Dj Snakea, „Techno“ od Vinai nebo „Arkade„, kterou mají na svědomí Dimitri Vegas & Like Mike s „Wéčkama“ a tím dostal dav už do těch nejvyšších obrátek. Ale aby se neřeklo, tak nám i po těchto „tepačkách“ ukázali i svoji trochu romantičtější stránku (no jo Italové), kdy se v pomalejší verzi ozvala skladba „Don´t Let Me Down“ od The Chainsmokers. Láskyplné opojení skončilo ve chvíli, kdy se tato skladba změnila v nefalšovaný hardstyle a romantika byla ta tam. Celý set pak doplňoval na pódiu Mc Luke S, který svým hajpováním jejich hodinu a půl ještě více oživil. Navíc jeho italský akcent s českými výrazy jako „ruky, ruky, ruky, ruky“ mě opravdu bavil a přesně o to tu jde.

Moc jsme si to užili, lidi perfektně reagovali a to je super. Ovšem pořád musíte sledovat jak se scéna vyvíjí. Například minulý rok, když jsme pořádali Smash The House festival, jsme ho orientovali hlavně do big roomu, ten ale nyní už tolik netáhne, proto jsme letos i celý FLASH Festival směřovali na více stylů jako je Big Room, Trap, Dubstep, Groove, Progressive House, Melbourne Bounce, Future Bass, Psy Tance ale i Hardstyle. Vybere si prostě každý.

 

Headlineři opět předvedli preciznost svého setu

Ladies & Gentlemen the future begins! Please welcome on stage Matamar! Tak přesně tyhle slova znějí na začátku jejich setu tak energicky, že Vám stoupnou i chlupy na rukách. Myslím si, že už není nikoho, kdo by tohle duo neznal a nevěděl by, jaký umí udělat pořádný bordel. My teda alespoň tohle moc dobře víme a proto jsme si jejich set taky nemohli nechat ujít. Lidé reagovali úplně stejně jak kdekoliv jinde, kde Matamaři hrají- řvali, skákali a byli v pořádné hudební euforii, při které jim dvojice naservírovala opět precizně namixovaný set, v němž zazněly takové kousky, jako „Not Alone“ od Sander Van Doorna nebo „In The Name Of Love“ ve Syzz remixu. Minulý rok byl pro tuto dvojku také dost zlomový v tom, že vydali jejich vůbec první track, který dostal název „Future Cat“ a ten zde jak jinak nemohl také chybět.

Dnešní set jsme si jako pokaždé v Brně užili maximálně…lidi tady jsou opravdu bezprostřední a je to super vidět a cítit z nich tu energii a skvělé reakce i na naše vlastní tracky… Děkujeme!“

 

Praha se vrací na místo činu

Předposledním vystupujícím tohoto večera nebyl nikdo jiný jak miláček brněnských fanoušků elektronické taneční hudby-Mekki Martin a jak každý ví, ten to dokáže jen na pouhé diskotéce pořádně rozjet. Minulý rok se dokonce stal také novým rezidentem pražského klubu Duplex, v němž hrají jedni z nejlepších DJs v České Republice a to už o něčem svědčí. Po Matamarech nebylo jistě jednoduché jen tak lidi udržet pořádně ve varu ale zase na druhou stranu takový „Barricade“ od Axwella Vás zase nenechá odejít z parketu. I totální vyčerpání nás ale nepřesvědčilo odejít a za klidnějšího konce při zvuku „Sweet Disposition“ v remixu od Axwella & Dirty Southa nebo „Faded“ ve vlastním remixu, se na pódiu představil poslední DJ tohoto večera.

dav sono

 

Polovina Audiorockers se nezapře

Nevadí mi hrát ty konce. Naopak je to výzva dostat z těch lidí ještě poslední zbytek energie, aby zůstali na parketu.“ Polovina Audiorockers aka Sedliv v tom měl zkrátka jasno. Podle toho také zněl jeho set i přes to, že lidé postupně odcházeli, se nebál to rozjet v klasickém energickém Audiorockers stylu, v němž zazněly takové tracky jako „Toca“ od Timmyho Trumpeta a Carnage nebo „Taking you back“ od D. O. D se kterým vzal poslední zbytek energie i nám.

 

Sečteno a podtrženo. „Skvělá Párty“ si zapůjčením licence FLASH Festivalu na sebe vzala velký závazek, nicméně svoji první takovou akci organizátoři zvládli bez menší chyby.  Výběr místa je pro takové akce v tomto případě ultimát-ním zážitkem, jelikož centrum má skvělé zázemí v podobě kvalitního ozvučení, dostatečného množství barů, toalet apod. Ne nadarmo je toto místo považováno za jedno z nejmodernějších hudebních klubů střední Evropy. Co se pak týká hudební stránky a atmosféry, neměla akce jedinou chybu, to ostatně mohl potvrdit i poskládaný line-up, kde byl jeden lepší DJ jak druhý. Také se mi líbila sladěnost všech vystupujících a to v neopakujících se skladbách, které bývají na takových akcích celkem častý problém. A jak organizátoři slíbili, tak nechyběly ani krásné tanečnice a speciální efekty, které se míjely na velkých hvězdách, jež jsou hlavním znakem tohoto eventu. Zkrátka řečeno byla to akce jak se patří a kdo zde chyběl udělal velkou chybu a my už se nemůžeme dočkat FLASH Festivalu, který proběhne již  31. 3. 2017 v pražské Tipsport aréně. Oficiální event pak najdeš zde.