Jedna z nejlepších akcí svého typu u nás – Tranmission, se rozhodla expandovat a jejím dalším útočištěm se stalo hlavní město našich východních sousedů Bratislava. Nabušený lineup, kvalita značky a malá vzdálenost rozhodli, že se na tuhle akci vypravíme také. Těšit jsme se mohli na taková jména jako: Orjan Nielsen, Aly and Fila, Markus Schulz, Rank 1 a především Ummet Ozcan. Jak jsem si celou párty užil, se dozvíte v mém reportu.

Zahraniční premiéru hostila Slovnaft Aréna, která je domovem hokejového týmu KHL Slovan Bratislava. Sice je hranatější a menší, než O2 Arena ale poskytuje stejně plnohodnotný komfort, jako největší česká hala. Je i podobně situována, nejdete zde vnější ovál, kde jsou rozmístěné záchody a bary, kde se dá zakoupit pití i jídlo. Ceny jsou přiměřené a fronty prakticky žádné. Z tohodle hlediak určitě významné plus. A jelikož jsme poměrně výraznou část večera strávili na tribuně, tak můžeme pochválit i sedačky. Je zde mnohem více místa na nohy a nabízí tak větší prostor pro tanečníky, než je tomu u nás. Teď se pojďme podívat na to nejduležitejší … DJs.

Orjan Nielsen

Do haly jsem dorazil kolem půl jedenácté a tak zbývalo jen pár chvil do jeho setu. A hned z kraje mohu prozradit, že byl skvěle našlápnutý a vlil nám krev do žil přesně tak, jak by to mělo vypadat. Největší radost mi udělal trackem od Futuristic Polar Bears – Back To Earth, který vyšel na Hardwellově labelu Revealed, to doslova bořilo taneční plochu. Halu pak rozhýbal „Ping Pong“ od Armina van Buurena a celé to vygradovalo jeho největším hitem „Violetta“. Konec v podobě Direct Dizko od Sander van Doorna jen korunoval jeho skvělý výkon a mohli jsme se těšit na headlinera celého večera.

transmission sk 2

Markus Schulz

Již obligátní účastník téhle velé párty rozhodně předvedl lepší výkon než při posledním vystoupení v Praze, ale na druhou stranu to opět nebylo nic „extra“. Jeho klasické melodické pojetí asi není přesně můj šáýlek čaje, ale i tak mě pár tracky velice potěšil. Zejména pak miluji jeho skladbu „Nothing Without Me“, která mě vždy dokáže unést do stavu beztíže. Z dalších věcí mohu vypíchnout legendární „Lizard“ od Maura Picotta, který jsme opravdu nečekali. Celkově bych jeho set shrnnul jako klasický průměr ale nešlo si nevšimnout, že spousta lidí kolem nás se během jeho hraní rozhodla odpočívat a připravit se na dalšího účinkujícího. Tím nebyl DJ „Transmix“ 🙂 ale Fila, kterému se pár dní po tomhe mejdanu narodilo dítě (gratulujeme).

Aly & Fila

Po dvacetiminutovém Transmixu (megamix legendárních trancových hitů) se za pult postavil Fadi z projektu Aly & Fila. Od začátku dokonce se jeho celý set nesl ve velice svyžném rytmu a chvilkama to mělo pořádné grády. Co bych si ale odpustil byly ty breakdowny. Občas až dvouminutová sladká část s nějaým vokálem nebo něžnou melodií, celý jeho set jen brzdila. Po Markusovi se však jednalo o dobrou vzpruhu a proto dáváme palec nahoru. Na stage se však chystal řezník na kterého jsme se těšili nejvíce.

transmission sk 1

Ummet Ozcan

Do trancově laděného lajnapu zařadit housového „rozbíječe“, byl vskutku zajímavý tah. Při jeho setu však byla atmosféra jednoznačně nejlepší z celé akce. Lidé skákali, měli ruce nahoře a křičeli. O tom si sety Markuse a dalších mohli nechat jen zdát. Ummet se do davu pustil tvrdym beatem a mocným dropem. Zahrál takové věci jako: BlasterJaxx – Fifteen v Hardwellově editu, DVBBS – Raveology, Tiësto – Maximal Crazy či Revolution z jeho vzájemné spolupráce s Nervo a R3habem. Nesměl ani chybět jeho nový track „Raise Your Hands Up“ či remix na Sanderův „Neon“. To vše bylo podloženo kvalitním a rychlým mixem, který zvládá opravdu dokonale a potvrdil, že se máme při jeho další návštěvě na co těšit. Po jeho setu bylo jasné, že trancovou akci ovládl housový DJ. Až nám bylo líto, že opouští mixážní pult. Ten se chystal ovládnout Piet z …

Rank 1

Ten předvedl opravdu zajímavý „remember“ set, který obsahoval snad všechny trancové hitovky. Celé to odstartoval skladbou „L.E.D There Be Light“, která byla hymnou trance energy v roce 2009. Pokračoval: 4 Strings – Take Me Away, System F – Out Of The Blue, Svenson & Gielen – Twisted, Armin van Buuren – In And Out Of Love v kombinaci s Jochen Miller – Brace Yourself či legendární rozbíječku podlah Pascal Feliz – Platinum. Celý večer uzavřel legendárním trackem od Rank 1 – Awakening.

A to byl konec. Mejdan bych shrnul jako velice povedený a prostor Slovnaft arény je sice výrazně menší oproti O2 Areně, ale poskytuje dostatečný komfort pro všechny návštěvníky. Ceny na barech byli odpovídající, zvuk dobrý, lidí akorát a line up povedený. Nic dalšího asi netřeba vytknout a budu se těšit i příště na další pokračování akce s názvem Transmission.