Report z B4L od Lucky.
V sobotu 2. července jsem se vydala po dlouhé době do Ostravy, a to hned na jeden z největších tuzemských festivalů elektronické hudby v České republice – Beats for Love. V posledních letech dávám přednost zahraničním událostem, ale industriální prostory v Dolních Vítkovicích byly pro mě natolik lákavé, že jsem se rozhodla tento festival letos navštívit. A udělala jsem dobře.
Devadesátiminutovou cestu autem nám zpříjemnilo nádherné slunečné počasí a samozřejmě hudba. Po zaparkování jsme se chvíli kochali průmyslovou scenérií a něco málo po šestnácté hodině jsme vyrazili do areálu. První zastávkou s občerstvením byla EDM & TRANCE Óčko stage. Vzhledem k tomu, že sobotní program teprve začínal, neváhali jsme si nejdříve celý areál prohlédnout. Organizačně vše šlapalo jako hodinky. Sama jsem se divila, kolik stánků s jídlem všeho druhu tento festival nabízel. Nechyběly mapy celého areálu, dále dostatečné množství barů a široký sortiment alko i nealko nápojů za přijatelné ceny. Už po několika málo minutách jsem měla tušení, že se mi festival bude opravdu líbit. Hudebně nám v sobotu nejvíce sedla Techno Amundsen stage, kde jsme tedy pobývali i nejvíce času. Příjemné techno odehrála dvojice Destroyer & Phil Albedo, kteří nás pěkně roztancovali před vystoupením české techno královny Luccy.
Lucka nezklamala a celých devadesát minut nás udržovala pěkně v tempu kvalitního techno soundu. Je radost jí poslouchat a sledovat za mixpultem. Pro nás byla jednoznačně headlinerkou sobotního dne. Pozadu ale nezůstala ani následující dvojice Underground Children. Pod tímto projektem vystupuje legenda české techno scény Pavel Krejdl společně s Detrikem a jejich set stál rozhodně za to. Při sledování Pavla Krejdla za mixpultem jsem prostě musela zavzpomínat na počátek technoscény a první taneční párty a festivaly u nás.
Chvíli před koncem jejich společného setu jsme omrkli také vedlejší Psytrance Tunnel stage, kde zrovna vystupoval Rakušan Open Tribe. Stage byla v typických psytrance barevných dekoracích a hudebně moc příjemná. Následovala opět návštěva techno scény, kde hrál maďarský týpek Peppelino – a nebylo to vůbec špatné. A jelikož jsem ještě nezažila hardstyle na domácí půdě, pomalu jsme se přesouvali na Devastator Hardcore & Hardstyle stage, kde nás v sobotním programu zajímal především místní George Crusher. Jirka odehrál set plný raw tracků a jediným mínusem během jeho vystoupení bylo přicházející deštivé počasí. Během večera jsme stihli ještě část hraní Phats & Small na House Coolu a měli jsme to štěstí, že jsme zastihli jejich legendární track „Turn Around“. Neznám snad nikoho, kdo by neznal tuhle letní housovou klasiku.
Po zvukové stránce byl festival dle mého názoru také velice slušně ozvučen, nikde to zbytečně neřvalo, fronty na barech jsem nezažila. Návštěvníci měli možnost nakoupit si nějaký ten suvenýr např. v podobě oblečení, harder stylez fans zas mohli nakoupit v CZCoreShopu. Mou první B4L musím hodnotit kladně, protože návštěva této ostravské události za to určitě stála.