Letos se již po šesté konal v Ostravě, resp. její části Dolních Vítkovicích festival Beats For Love. Stejně jako v předešlých letech, tak i letos se jednalo o čtyřdenní festival, který se konal od 4. do 7. července. A jak je u tohoto festivalu dobrým zvykem, i letos si zde přišel na své úplně každý. Ať už patříte mezi milovníky EDM, techna, house, drum’n’bassu, breakbeatu, hardstylu, electroswingu a dalších žánrů elektronické hudby, tak jste si zde přišli na své.

Hlavním lákadlem letošního ročníku byly hvězdy světové taneční scény, jako třeba švédské duo Galantis, kteří si zde odbyli svou premiéru, pak norská hvězda Alan Walker, housová legenda Roger Sanchez či britské duo Sigma. To všichni vystoupili na hlavní ‚Love‘ stagei‘, který byla opět velmi vizuálně povedená, to samé platí pro ohňostroje, které dodaly setům hlavní extra festivalovou atmosféru. Zde bych možná měl jen menší výtku ke zvuku, který už třeba v půlce davu nebyl nijak moc silný a spíše jste více slyšeli, jak se baví lidé kolem vás.

Letos si pro nás organizátoři přichystali menší změnu v tom, že EDM/Trance stage a techno stage byly v obřích stanech. Osobně mi to přišlo jako dobrý nápad, jelikož počasí je poslední dobou čím dál více nestále a není nic horšího, než promoknout na festivalu. Na druhou stranu se zase může stát, že při horkém počasí a velkém počtu návštěvníků může v těchto stanech být pořádné horko.

Pokud jste zavítali na EDM/Trance stage, což tušíme, že udělala asi většina z našich čtenářů, tak jste si zde mohli užít pořádně energetický set hlavní hvězdy Dannica či jeho krajana Curbiho. Fanoušci trancové hudby si zase mohli dopřát set finského dua Super 8 & Tab a nebo Khomhy.

Osobně jsem si nejvíce užil vystoupení britských CamelPhat. Na Beats For Love se objevil pouze jeden z této dvojice, jelikož jeho parťák hrál ten stejný večer ve Španělsku. Nejvíce jsem měl husí kůži, když zahrál jejich velký hit z doby nedávné, track ‚Constelattions‘, jehož zvuk je pro letní festivaly jak dělaný.

Co se týká organizace festivalu, tak zde bych osobně neměl co vytknout. Vše šlapalo, aspoň z mého skromného pohledu, na jedničku. Výběr nápojů a jídla byl obrovský a zdejší nabídka musela uspokojit snad všechny. A že se muselo jednat o pořádnou porci návštěvníků, jelikož jak uvedli pořadatelé, tak se jim, resp. nám podařilo podruhé v historii Beats For Love plně vyprodat. Stejně tak i počasí vyšlo na jedničku.

Sečteno podtrženo, i letos Beats For Love jasně ukázal, že patří mezi naši festivalovou špičku a tohle si prostě musíte zažít. Jen samotné prostředí, ve kterém se festival koná, nemá v našich končinách, a možná i po světě, obdoby a dodává tomuto festivalu ještě něco navíc. To samé platí i o pestrém výběru žánrů a samotných umělců, protože kdybychom měli vyjmenovat, co všechno jste zde za ty čtyři dny mohli slyšet, tak si u tohoto článku ještě nějakou tu chvilku posedíte. Pokud jste letos byli, tak víte, a pokud ne, tak to můžete příští rok napravit, a to ve dnech od 3. do 6. července 2019, kdy se bude konat další ročník.