V pátek 22. června odehráli Axwell /\ Ingrosso svůj premiérový set na festivalu EDMania ve slovenském městě Trenčín a my jsem byli u toho! Axwell se naposledy individuálně představil u našich východních sousedů v září roku 2014 v hlavním městě Bratislavě. Nyní tedy nastal čas, kdy se 2/3 legendárního tria Swedish House Mafia poprvé ukázaly na Slovensku. Festival se konal v pátek a v sobotu na trenčínském výstavišti. My jsme se nechali na místo dovést shuttle busem, který pro festivalové návštěvníky připravili organizátoři.

Na festivalu byla kromě hlavní stage také druhá stage v opravdu velkém stanu, kde se v pátek hrálo techno a tech-house a v sobotu pak trance. Jelikož počasí se na víkend rozhodlo malinko stávkovat, tak tento stan se při nějakých 17 stupních, které venku panovaly a v noci možná teploty klesly ještě níže, opravdu hodil a byl to velice dobrý tah. V pátek zde vystoupila jména jako Franky Rizardo, Technasia a hlavním headlinerem noci byl slovinský techno mág Umek. Na hlavní stagei se v pátek, tedy v den, který jsme byli přítomni i my, objevily kromě švédské dvojice jména jako EKG, Jay Hardway, Sam Feldt, Salvatore Ganacci a další.

Všichni DJs zahráli tak, jak se od nich čekalo, ale samozřejmě, že největší pozornost poutali pánové Axwell a Sebastian Ingrosso. Jejich setu předcházela menší pauza, aby měli vše připraveno tak, jak chtějí a žádají. Po této menší přestávce to vše začalo. Svůj set Švédové začali svým novým intrem, které mělo svou premiéru na Ultra v Miami. Pak následovalo How Do You Feel Right Now, kde v breakdownu Axwell svým klasickým proslovem představil sebe a parťáka Seba Ingrossa nadšenému davu. Pak následovala hodinu a čtvrt neutuchající jízda. Kluci švédští nám zahráli jak své nové věci, jako More Than You Know nebo Dreamer, tak i své ikonické tracky, jako Sun Is Shining, In My Mind v Axwellově remixu a další. Nechyběl i jejich nový a fanoušky dychtivě očekávaný track, mimochodem těmi stejnými fanoušky pojmenovaný jako ‚Dancing Alone ID‘.

Celou dobu Švédové komunikovali z davem, jak to umí jen málokdo, a dav se nebál jim to vše patřičně vrátit v podobě prvotřídní festivalové atmosféry. Celý audio zážitek patřičně podtrhával stejně tak povedený vizuální zážitek, o který se starala jak CO2 děla, ohně či konfety, tak i spousta světel a laserů. Po jejich setu přebral otěže scény jejich krajan a také kamarád Salvatore Ganacci, proslulý svými zběsilými tančeními kreacemi jak za pultem, tak i na něm. A i v tuto noc dostál do puntíku této své reputaci. Sečteno podtrženo, náš páteční výlet do Trenčína nemohlo dopadnout lépe. Děkujeme a příští rok snad opět na viděnou a na slyšenou.