Pokud někoho nezaujal line-up letošního Air festivalu, který se orientoval, co se headlinerů týče, na trap a dubstep, mohl sáhnout po vídeňském Electric Nationu. Nový open-air festival, který lákal na taková jména, jako je Martin Garrix, KSHMR, Alan Walker a další. Festival měl pouze hlavní stage, která se svým designem inspirovala Mayskými chrámy.

Line-up byl opravdu dlouhý, a tak už od poledních hodin začali vystupovat první umělci. Mezi nimi Darius & Finlay, Tony Junior, Third Party nebo Mike Williams. My na festival dorazili lehce se zpožděním, nicméně všechno šlo hladce a netrvalo to dlouho, než jsme mohli slyšet australského rodáka jménem Will Sparks. Tento vlasáč mě svým melbourne bouncem nikdy nezklame a ve svých 55 minutách ukázal, že je hodně podceňovaným umělcem. Tracky jako “Ah Yeah” nebo “Sick Like That” dokáží skvěle rozproudit dav.

Po něm nastoupila pohoda a klídek se jménem Alle Farben. Zde bych si troufal festival trošku pokárat, protože celý jeho set jsem strávil ve frontě na pití, a to asi nikdo na festivalu zažít nechce, bohužel organizace ne vždy exceluje.

Vrátil jsem se tedy až na další skvělé melbourne bounce jméno: Deorro. Asi každý zná jeho megahit “Five More Hours”. Spolu s dalšími peckami nás parádně připravil na další, dle mého názoru jedno z hlavních jmen festivalu.

Alan Walker začal set za plného slunečního svitu svým “Spectre”, následovaly klasiky jako např. “Faded”, “Ignite” nebo nový track “Darkside”, který živě zahrál vůbec poprvé. Do toho Alan zakomponoval také i Tiëstův “ I Like It Loud” nebo “Get Down” od Retrovision.

Po Alanovi nastoupil Robin Schulz, kde se nám povedlo čekat ve frontě na pití “pouze” půlku jeho setu, jeho příjemnému vibu nešlo moc co vytknout. Nesnažil se za každou cenu rozproudit dav k šílenství a i takový DJ by neměl chybět na žádném festivalu. Člověk nemusel skákat na každý drop, ale chvilku si mohl užívat jeho klidné melodie.

Slunce pomalu začínalo zapadat, a to znamenalo jediné. KSHMR se do toho vrhnul po hlavě a hned prvním trackem nastartoval crowd. K už tak horkému počasí přidal ještě pár stupňů navíc. Nechyběly jeho známé animace, které setu dodávaly příběh. Za mě nejlepší vystoupení festivalu, i co se vizuálních efektů týče. Máme se v srpnu na to těšit (KSHMR vystoupí v Dubňanech. Event ZDE)

Pouze jediný vystupující vystupoval za tmy. Dvojnásobný vítěz ankety DJ Mag TOP 100 – Martin Garrix. Ten začal svůj set intro editem tracku “Forever” s Matisse & Sadko. Jak je známo, vystoupení tohoto holandského mladíka tvoří převážně jeho vlastní produkce. Obrovské překvapení pro mě bylo, že zahrál svůj nový track “High On Life”, který měl premiéru na první víkendu Tommorowlandu, a dokonce si k tomu přivedl vokalistu a už tak skvělý počin měl v tu chvíli ještě větší kouzlo.

Festival hodnotím velmi kladně, až na obrovské fronty na barech šlapalo vše jak na drátkách. Snad se i příští rok dočkáme velkých jmen EDM.