Klubová noc Fragola Republic je prezentací a značkou českého DJe a producenta Maneneho, který tentokrát vystoupil v pražském klubu Duplex a byl to mejdan jak se patří. Jako hosta si pozval mladičkého holanďana Joey Dale, kterého můžeme znát díky jeho hitovce „Ready For The Action“ na které spolupracoval společně s Alvarem. Zbytek lineupu pak doplnili tuzemští DJs: Rudeboy, BigPep, ChesTTer či Michele Cavalletto. Za 245kč v předprodeji, to byla celkem jasná volba, kam v pátek 18tého dubna vyrazit. A jaké jsou mé dojmy z celé akce? To se dozvíte níže.

Do klubu jsem dorazil krátce po půlnoci a ihned mě u vstupu vítali milé a usměvavé hostesky. Po obligátní kontrole jsem se rozeběhl k šatnám, kde jsem se setkal s rychlým odbavením a už jsem si to štrádoval po schodech nahoru, kde se nachází DJský pult a hlavní centrum dění. Pro ty, kteří v Duplexu nikdy nebyli by se hodil menší popis celého prostoru. Vchod do klubu je na Václavském náměstí, kde nastoupíte do výtahu a ten Vás vyveze až do šestého patra. Zde se nachází bar, terasa, šatna a restaurace. Taneční parket je ještě o jedno patro víš a vedou tam stylové točité schody. Co se mi ale opravdu líbí je ten výhled. Velká skleněná okna, která nechávají nahlédnout na noční Prahu a vytváří tak skvělé romantické prostředí a přitom jste uprostřed šíleného mejdanu. Prostě ideální místo na balení holek. Ale zpět k párty jako takové.

V tu dobu končil svůj set Michelle Cavalletto a jako poslední track si vybral novinku od Richarda Reynoldse, která nemá ještě oficální název. Nicméně už teď můžeme říci, že je to pořádně naboostovaná pecka, která bude trhat parkety, stejně tak jako jeho předchozí singl „Shake It“. To už se ale na pódiu připravoval Manene, který v tu dobu měl už docela slušně zaplněný plac. Ten se s ničím nepáral a pustil do davu správnou nálož housové muziky s řádně trvdým beatem. Slyšet byla například novinka od Ummeta Ozcana – Raise Your Hands, Vinai – Hands Up či hitovka „Flashlight“ za kterou stojí R3hab s Deorrem. Celý svůj set navíc obohacoval o správné burcování do mikrofonu, které, již v tu chvíli zaplněný klub, laicky řečeno žral. Atmosféra gradovala, dav se dobře bavil a my očekávali příchod hlavní hvězdy večera. Tou pro mě byl holandský mladík a Hardwellův svěřenec – Joey Dale.

Joey Dale Duplex

Ten svůj set začal snad nejlépe jak mohl a to svou kolaborací s Alvarem – Ready For Action. Navíc v nějakém speciálním intro editu, který obsahoval výbornou předehru na piáno. Pro mě se jednalo o jeden z nejlepších tracků večera, který dokonale rozproudil zaplněný parket. A aby to mělo ještě větší „koule“, tak Manene se rozhodl zůstat u mikrofonu a po většinu času dělal MCho a řádně tak burcoval taneční parket. Dokonce jsme se dočkali dvou sprch šampaňským, sit down momentu a „ey, ou“ pokřiku. Prostě to mělo grády. Joey do toho hrál skvělou muziku a slyšeli jsme například Futuristic Polar Bears a jejich skladbu „Back To Earth“ (pro mě hudební vrchol večera) či „Samurai“ od R3haba, který tomu všemu nasadil korunu. Skvěle jsem si také zazpíval na Ellie Goulding a její singl Burn. Hodinka a půl uběhla jako voda a jelikož jsem byl po pracovním týdnu docela unavený, tak jsem se rozhodl odebrat se domů. Při odchodu jsem ještě zaslech „Raveology“ od DVBBS a pak už jen noční ruch centra Prahy.

Poslední díl Fragola Republic v Duplexu se tedy vyvedl na jedničku. Skvělá atmosféra, dobrá hudba a perfektní prostředí. Určitě se rád vrátím.