Foto: Milan Vrzal

V pražském obchodním domě na Pankráci se znovu konal populární Gravity Festival, který se stal za dobu své existence neodmyslitelnou součástí seznamu předních českých parties.

Akci není třeba tuzemskému návštevníkovi nijak dlouho představovat, vždyť každoroční kombinace našlapaného line-upu a neobvyklého místa, pankráckých Arkád, dává dohromady skvělou party, na kterou by se měl každý fanoušek elektronické hudby podívat.

Jak je u Gravity festivalu poslední dobou zvykem, i tato edice byla velmi pestrá na různé žánry taneční hudby. Ve 22:00 vše začalo, když DJ Bon Finix odstartoval mainstage svým warm-up setem, který ale rozhodně nenechal nikoho sedět. Po 45 minutách ho vystřídal estonský talent Madison Mars, jehož skladby hraje i aktualní DJská jednička Martin Garrix. Hned na začátku svého setu zaujal publikum svým singlem Atom. Po celou dobu vystoupení vyzařoval obrovskou energii, a to se odrazilo i na jeho setu. Můžu říct, že nás mile překvapil.

Za mixážním pultem ho pak vystřídal samotný maskovaný headliner celého večera Malaa, který si zahrál v České republice úplně poprvé. Začal naprosto famózně a už od prvních minut bylo vidět, že tohle tu ještě nebylo. Malaa svým g-housem přiváděl účastníky festivalu do varu. Během jeho setu zazněly skladby, jako jsou Notorious nebo Bylina, a byl to právě on, kdo roztančil celé Arkády.

Čtvrtým v pořadí byla populární dvojice Dada Life. Do Prahy však přicesoval pouze jeden člen uskupení, což vůbec nevadilo, protože od začátku sypal do lidí jeden velký hit za druhým. Pochopitelně nesměl chybět ani nejznámější dadatrack „Kick out The Epic Motherf**ker”. Big room byl pak kvalitním okořeněním celého večera a určite bych si Dada Life rád poslechl znova.

V půl třetí se postavil za pult holandský Dyro, který se po roce vrátil do České republiky. Jeho set byl pak naprosto odlišný od toho, co předváděli předchozí DJové. Kombinací trapu a basshousu udával vysoké tempo svého vystoupení a zazněly skladby, jako je Bottom End nebo Talkin Bout. Dovolím si tvrdit, že většinu lidí, včetně mě, nenadchl. Z reakcí lidí na parketu bylo vidět, že set je pro ně moc tvrdý.

Zklamání ale zmizelo, když ve čtyři ráno převzala žezlo dvojice Dirtcaps společně s domácím Manenem. Holanďani se už v CZ objevili, ale tohle vystoupení mělo být speciální právě díky b2b setu s Romanem, kterému Dirtcaps věří a podporují ho. Vystoupení to bylo úplně jiné, než většina lidí okolo čekala. V setu převládal trap, basshouse nebo i psy trance, to však neubralo nic na jeho kvalitě.

O završení festivalu se postaral psytrance DJ Ben Nicky. Tenhle rodák z anglického Bristolu od začátku do konce ze sebe vydával to nejlepší. Parádnější zakončení jsme si nemohli přát, i když poměrně prořídlo publikum, tak se stále jednalo o super vystoupení, ve kterém zazněly skladby, jako je Benův remix na skladbu Ayla nebo jeho společná skladba s Willem Sparksem – Pirates.

Co dodat? K organizaci bych mnoho připomínek neměl a ačkoliv dorazil výrazně menší počet lidí než předchozí ročníky, tak na kvalitě to festivalu neubralo, ba naopak. Jedním z faktorů, co bych vytknul, je zima v budově, kvůli otevřeným vstupním dveřím. Celý večer byla v budově zima, ale na jednu stranu chápu, že se musí větrat, protože jinak bychom se tam asi všichni udusili. Nechyběl dostatek barů nebo merchandise. V konečném součtu to byl velmi dobrý večer a už se těším, až si Gravity Festival zopakuji.