imaginatio

Loňský Imagination Festival byl mojí první velkou halovou akcí v Česku. Po všech těch ušmudlaných klubovkách v Crossu a Stormu to bylo něco velkého, stylového a na evropské úrovni. Letos jsem se tedy těšila a zároveň se bála přesunu na Výstaviště, kde jsem ještě nikdy nebyla. A nutno říct, že už po pár minutách od příchodu se mi stýskalo po Letňanech. Přecházení mezi pavilony v zimě nebylo moc prima a za chvíli jsem měla husí kůži. Naštěstí jsme brzy zapluli na Devastator stage, kde jsme odpařili celou noc. A nelitovali toho!

Stage byla stylově vyzdobená a její dominantou byla obří, zlověstně vypadající hlava. Tu osvětlovaly ze všech stran barevná světla a efekty doprovázelo několik stroboskopů. Stage byla už od našeho příchodu na Brennana Hearta plná k prasknutí a všichni pařili. Vypadalo to na pořádnou noc a všechny předzvěsti se splnily. Byla to zážitky nabitá noc. Potkala jsem celou řadu lidí, které jsem v Česku poznala na parties, a bavila se až do rána. Vše to uteklo hrozně rychle.

Euphoric & raw hardstyle

Na začátku hrál Brennan Heart, což byly příjemné zpívánky na zahřátí. Občas ráda zvednu ruce hore a zazpívám si. Největší odpal však stejně byl klasický Blademasterz – Masterblade. Libovka. Po Brennanovi pak nastoupil Adaro, o poznání tvrdší hardstyle DJ. Jeho tvrdé kicky připravili partypeople na nadcházející hardcore. Zahrál věci jako Gunz 4 Hire – Sorrow nebo vlastní Adaro & Rob Gee – Dark Universe. Slušný začátek, a co se Adara týče, tak obstojný výklep.

Hodnocení Brennana Hearta: 7/10
Hodnocení Adara: 8/10

Přeslazený Tha Playah a energií nabitá Miss K8
Následoval Tha Playah, který patří k těm nejměkčím na mainstream hardcore scéně. A svému jménu dostál. Tempo na 160 bpm, synťákové melodie a tracky plné vokálů. Ne zrovna můj šálek kávy, i když je Tha Playah – On The Edge příjemná věc. Tempo se zrychlilo až s Miss K8, která hardcore rozjela naplno. Od mainstream hymny Miss K8 feat. MC Nolz – Metropolis of Massacre (Official Dominator 2014 Anthem), přes uptempo šílenost D-Fence – Koekoek Jongen Hardcore Remix, až po industrial záležitost Promo – Phreak ya speaka (N-Vitral re-Phreak). To je hardcore, jak se patří!

Hodnocení Tha Playah: 5/10
Hodnocení Miss K8: 8/10

Anger is outta control

Po ukrajinské krásce nastoupil její nabíječ Angerfist, který rozjel to největší peklo noci a českému publiku zahrál ten nejlepší set večera. Od Breaking Bad mordu Angerfist – Knock Knock, přes disko hardcore Roland & Sherman – Jonge Edammer, až po frenchcore Angerfist & Dr. Peacock – Inframan. Set měl vývoj, grády a koule. Parádní vystoupení maskovaného démona, který je v Česku na Imagination Festivalu jako doma. A snad dorazí i příští rok. Na konci si Danny střihnul stagedive mezi partypeople. Mezi jeho nohama pak skončila neznámá blondýna, z čehož byl v rozpacích, a teď už je to na hardcore scéně virál.

Hodnocení Angerfista: 10/10

Frenchcore na závěr
Konec párty patřil italským Braindrillerz a českým Hungry Beats. Obě dvojice držely zběsilé tempo nad 220 bpm a hrály svojí produkci. Dojeb na konec a svižný mazec, jak má být. Imagination Festival 2015 se vyvedl i přes to, že se nekonal v Letňanech. Skvělé sety, přátelští spolupařící, prostě párty, jak má být. Česká jednička na harder styles se nezapře. Takže zase za rok!

Hodnocení The Braindrillerz: 8/10
Hodnocení Hungry Beats: 8/10

Plusy
Super párty celkově
Většinou skvělé sety
Fenomenální Angerfist
Našlápnutá Miss K8
Frenchcore na závěr

Minusy
Výstaviště v Holešovicích není Výstaviště v Letňanech
Tanyny nanyny Tha Playah

Celkové hodnocení: 9/10