Na akci jsme přišli půl hodiny po začátku a během deseti minut jsme se dostali dovnitř areálu. Odbavení na barech probíhalo jak na začátku, tak i během noci, absolutně bez problému. Při našem příchodu už parket rozehřívali Crane a bratské duo Sixtas ve výborném oldschool setu. Každý, kdo kdy aspoň trochu “zakopl” o harder styles si zaručeně zazpíval s ostatními aspoň jednu z mnoha klasik. Poslední půlhodinu setu okořenili novými, ale velmi populárními tracky a taky trochou raw a xtraraw hardstyle.

Po nich nastoupil ve své Imagination premiéře Korty, který hned od začátku určil směr, kam se bude jeho set (a set po něm hrajícícího Frontlinera) ubírat. Melodické, spojující, zpívavé ale rozhodně žádné utahané tracky. V setu zaznělo hodně produkce od populárních jmen současnosti, jako jsou D-Block & S-te-Fan nebo Ran-D. Na Kortym bylo vidět, že se na svou premiéru opravdu těšil a jeho energie tak strhla celý crowd. Po Kortym nastoupil na stage DJ Frontliner ve své české premiéře, kterého návštěvníci nadšeně přivítali.

Ten se s tím nemazlil a rozjel neskutečně energický set. Tento rodák z Holandska opravdu ví jak ovládnout crowd. Zazněl nevydaný track s Le Princem a další novinky, nebál se zabrousit i do starší produkce a také nechyběly hity jako Symbols a Halo. Jeho set byl náležitě oceněn velkým potleskem.

Po Frontlinerovi nastoupil DJ, který je v Česku velice oblíbený, pochází z Itálie a řeč není o nikom jiném než o Zatoxovi, který je známý tím, že dlouhé roky vystupuje v kšiltovce a jeho sound se během let vypracoval od “jemného” melodického k velmi údernému. K překvapení všech si s sebou přivezl i MC jménem Dave Revan, který dokázal lidi neskutečně rozproudit a Zatox to sypal hlava nehlava, zaznělo snad vše co vydal za poslední rok a půl. Nechyběly tracky jako I´m On Faya, 50 Shades, Kickmaster, The Wolves, Covid 19 (I Hate You), Future Bass, Rave Again a také nevydaný track se Sound Rush, který hrál jako úplnou novinku. Jeho set neměl jedinou chybu, crowd se bavil, skákal, křičel, Zatox a Dave dodávali všem neskutečnou energii.

Po Zatoxovi nastoupil slovenský DJ Hatom a neskutečně to seřezal. Po drobném nedorozumění v umístění v lineupu na Devastatoru o 2 měsíce dříve nebylo pochyb o tom, že zde již profesionálně “připraví půdu” neoficiálnímu headlinerovi a očekávání všech naplnil, ne-li překonal. Postřehli jsme nějaké tracky z jeho produkce a dalšími, které jsou pravděpodobně ještě nevydané, celý crowd naprosto zničil. Bez přehánění by si mohl titul headlinera převzít on, protože takto by měl headliner hrát. Ale o tom níže.

Po Hatomovi nastoupil druhý Holanďan večera, který by mohl být titulován oficiálním headlinerem večera – Radical Redemption. DJ, kterého si tu každý přál mnoho let. Vyznačuje se tvrdším stylem hardstyle, který se nazývá Raw Style a v setu hrál jen svojí produkci. Nevystupuje ovšem sám, vždy je s ním MC Nolz. Jeho hlas je neskutečný a dodává Radicalovu setu tu pravou atmosféru. Radical hrál hodně tracků ze svého nejnovějšího alba, nechyběl Dominator Tribute, Brutal 6.0 (Qlimax Edit), House Fire, Man Of The Hour, Stronger and Better a další. Ač tu byl dlouho žádaný, dle našeho názoru šel “na jistotu” a zahrál to, co od něj… no, každý čekal. Kdyby svůj set okořenil tvrdšími tracky, které má v záloze (a i je v zahraničí hrává), set by byl naprosto výborný.

Po něm nastoupil první Hardcore DJ. DJka ANIME. Tato překrásná Italka, která působí velice roztomile to začala opravdu hodně řezat a dav šílel. Zahrála svoji starší, ale i úplně novou produkci. Nechyběly tracky jako Absolute Power, Come Get Some, Let It Burn, nebo Fine Day. Její hardcore měl neskutečnou energii a sílu, opravdu euforické melodie a správný drive!

Po ní nastoupil na stage největší frenchcore talent současnosti a posledních let, v zahraničí označovaný “wonderboy” Sefa. Teprve 21 letý DJ, který již své 19. narozeniny oslavil closing setem na největší harder styles stage světa, na Defqon.1, během lockdownů poctivě pracoval na své produkci a bylo to poznat. Téměř půlka setu byla složena z nevydaných, neznámých tracků, které se ale dle reakcí crowdu po vydání určitě uchytí a mimo to zahrál i své téměř už klasiky v nových editech.

Předposledním vystupujícím byl Billx, DJ z Francie, který se přes tekno a hiphop dostal k… těžko popsatelnému stylu, který ale ani mezi čtvrtou a pátou ráno nenechal nikoho sedět. Jeden by si řekl, že nemůže fungovat směsice frenchore, hardcore, psytrance a dalších stylů, ale fungovalo to překvapivě dobře. Až na drobné “utahané” části nás extrémně bavil a jestli tu někdy bude znovu, určitě si ho přijdeme poslechnout.

A co bychom to byli za fanoušky, kdybychom nezůstali na závěr a to na destruktivní set od místních Hungry Beats. Na setu bylo poznat, že kluci chtějí ze všech dostat poslední kousek energie a ač crowd značně prořídl, nijak je to nerozhodilo a vydali ze sebe všechno. Na konec musely bezpodmínečně zaznít “srandovní” tracky Flákanec a Fakcore.

Po organizační stránce vše šlapalo jak na drátkách, snad jen na frontách u šaten by mohli organizátoři zapracovat, a hudebně sem Imagination festival už dlouhá léta vozí to nejlepší z harder styles a ani tento rok tomu nebylo jinak. Byli jsme tu poprvé, ale rozhodně ne naposled!