indoor 3

1. dubna, v noci z pátku na sobotu, zažilo největší město na Moravě další skvělou akci s kvalitní elektronickou hudbou – Indoor City Festival – v Brně v hale Malá Amerika. Festival se konal již podruhé a pořadatelé opět krásně využili starou halu, které svým způsobem vdechli nový život. A jelikož první ročník byl více než vydařený, už jsme se nemohli dočkat, co si na nás připravili letos.

Na místo jsme dorazili kolem desáté hodiny, kde skoro ještě nikdo nebyl. Výhodu to mělo v tom, že jsme nemuseli nikde čekat, už jen kvůli trochu chladnějšímu počasí. Jak jsem tak procházela kolem haly, do uší mi začal zrovna dunět track od HI-LO „Renegate Mashtag“, díky němuž jsem se dostala hned do té pořádné nálady, ještě než jsem vešla dovnitř. Když jsme prošli standardní prohlídkou, jenž na akcích bývají, začali jsme se rozkoukávat kolem. Zjistili jsme tak, že stejně jako minulý rok, i letos bylo v hale zakázané kouření a záchody byly opět v podobě TOI TOI venku, což je zde jediná možnost. Když jsme se dostali dovnitř, čekala na nás hned u vchodu šatna. Po této organizační stránce bylo vše stejné, což jistě ocenil každý, kdo už byl na prvním ročníku a nemusel si tak zvykat na nic jiného. Než se hala začala plnit, šli jsme se podívat na bar. Výběr nápojů byl standardní, jak na takových akcích bývá, a ceny přiměřené. Co mě příjemně překvapilo, tak byla určitě novinka v podobě velké LED stěny, která za DJs dělala úžasné efekty, a také vylepšené osvětlení, které v celkovém výsledku zaručovalo kvalitní vizuální show.

deep deer

Na hlavní stagei se zrovna střídali DJové a večer pomalu začali rozjíždět miláčci českých fanoušků, duo Deep Deer. Atmosféra zde byla úžasná už jen díky tomu, že bylo vidět, jak si to oba DJs za mixákem užívají. Kluci v jeleních maskách předvedli opět super show, kde nezapomínali hlavně také na své fanoušky, se kterými dělali selfie nebo rozdávali nálepky. Jejich deep house byl určitě super zpestřením tohoto festivalu. Deep Deer tak rozehřáli návštěvníky pro dalšího umělce, kterým nebyl nikdo jiný, než rezident klubu 7. Nebe – Ivo Hilszek. S tímto DJem jsme také nedávno dělali rozhovor (najdeš zde), ve kterém se nám svěřil, že svůj set po Deep Deer rozjede pomalu. Ovšem opak byl pravdou! Ivo nám hned jako první track naservíroval Timmyho Trumpeta „Freaks“, po němž dav začal šílet a pořádně to rozjíždět. Tento DJ opravdu ví, jak na to, a ve svém tempu nepolevil ani po zbytek svého setu, ve kterém nám představil pořádný progressive a electro house, jako například Afrojack feat. Mike Taylor „Summer Thing“ v remixu od Shapova nebo Don Diabla a jeho „I´ll House You“. My se mezitím šli také podívat na techno stage, na kterou jste se dostali opět venkem. I přes to, že tato stage byla skromnější a byla zde menší účast, i tak to nebránilo v tom, užít si opravdu kvalitní hudbu, o kterou se vám zde postarali ti nejlepší v oboru, jako Orbith, Thin & Thick, Jaqullin, Marcel De Valerio nebo Saddan.

Padlo půl druhé a na hlavním pódiu se za mixážní pult postavil další rezident, tentokrát pražského klubu Duplex – Manene. Kdo tohoto DJe alespoň trochu zná, ví, že kde je on, tam bude opravdu hell! Je to blázen, který vás nenechá ani chvíli vydechnout a tu neuvěřitelnou atmosféru a energii si bude na pódiu řádně užívat s vámi. Mě osobně potěšil trackem „Deep Down Low“ od Valentina Khana a dále pak trapem, který byl perfektním oživením celého večera, jelikož tento styl u nás zatím jen tak neuslyšíte. A co si budeme povídat – kdo by to neměl rád tvrdě? Jak o hudbu, tak i o zábavu v podobě sit downu se nám tento DJ postaral perfektně a samozřejmě zde nemohlo chybět ani Maneneho dílo BOOM!, které na letošním UMF zahrál i Tom Swoon, více se pak dozvíte zde. Nicméně hodina a půl utekla jako voda a na stagei vystoupila brněnská hvězda Mekki Martin, u kterého všichni víme, jak to dokáže i na pouhé diskotéce pořádně rozjet. Hala byla v podstatě plná a všichni byli v hudební euforii. Mekki nám naservíroval ve svém setu tvrdší progressive house, ale i takové pecky, jako třeba „Sweet Dreams“ v remixu od Steva Angella nebo song „Dragon“ od Martina Garrixe, a připravil tak publikum pro posledního umělce tohoto večera: Richarda Reynoldse.

Myslím si, že zde nebyl a ani není nikdo, kdo by tohoto skvělého, v podstatě československého DJe a také hlavně producenta, neznal. I přes to, že hrál jako poslední a publikum trochu odpadlo, ani na chvíli v tempu nepolevil, ba naopak. Zahrál zde i svůj nový track „Higher“ ve VIP remixu, jenž balancuje na hraně bass a future housu a který bude za chvíli oficiálně venku, takže určitě zůstaňte ve střehu, protože stojí opravdu za to. I když jsme byli již všichni trochu unavení, Reynolds moc dobře věděl, jak na nás, abychom zde zůstali až do konce. Znáte ten pocit, kdy už si říkáte: měl bych už jít, ale prostě nohy vám řeknou: „nakašli si“ – a tancují dál, protože zrovna začal hrát Tiësto a track „Get Down“ nebo DJ Isaac & Crystal Lake a jejich song „Stick Em„? Myslíte si, že jde jen tak odejít? Ne, to opravdu ne!

Sečteno, podtrženo. Akci hodnotím opět jako nadmíru povedenou. Cena za festival byla celkem nízká, u šaten se nečekalo, ceny na barech standardní a hudebně za mě všichni vystupující, které jsem zde zastihla, byli perfektní. Čemu ale hlavně musím dát za jedna oproti minulému roku, tak je LED panel, osvětlení a tím i výsledné efekty. Jak organizátoři slíbili, to také dodrželi – a tak to má být. Jediná chyba, která za celý večer nastala, byla během Reynoldsova setu, kdy bohužel přestal na menší chvíli hrát levý reprák – ale ani to nám nezkazilo skvělý hudební zážitek a co si budeme povídat, kdyby se na velkých akcích stávaly jen tyto malé chyby, bylo by dobře. Děkuji organizátorům za další skvělý ročník a budeme doufat, že třetí Indoor City Festival bude oznámen co nejdříve. Velké díky pak patří také osvětlovačům, kteří letos předvedli opravdu skvělou show.

A jak to na této akci vypadalo, to se můžete podívat v našich videích nebo oficiálních fotografiích, které naleznete zde.

Zdroj: foto by Diego, video Marcel Havlík