unique
Foto: Milan Vrzal

Nedávno jsme Vám přinesli rozhovor s promotérem Robertem Vacou, který pořádá i Unique Festival. Při této příležitosti jsem od něj dostal pozvání na klubovou edici, která se konala 16. ledna v klubu Forum v Mladé Boleslavi. Kromě toho, že tam Robert slavil své třicáté narozeniny, tak párty slibovala i kvalitní line-up v podobě jmen Matamar, Tokátko, Chris Sadler, Sunbeam či Michele Cavalletto – a já se tak rozhodl podívat zase někam, kde jsem ještě nebyl. Jak se mi v klubu líbilo, kdo zahrál nejlépe a jaká panovala na místě atmosféra? Dozvíte se v mém reportu.

Na facebookové události bylo potvrzených několik stovek lidí, a tak mi bylo doporučeno, abych dorazil do klubu o něco dříve. Oproti všem svým zvyklostem jsem byl tedy uvnitř již v devět hodin a v klidu jsem si tak mohl prohlédnout prostory. Bývalý armádní bunkr jsem skutečně nepoznal a těžko byste odhadovali, že tu v minulosti stálo něco takového. Parket, který byl zapuštěný, se nacházel pod předním barem a nad ním byl pak umístěn VIP prostor. To vše doplňovala světla, která se táhnou podél rozdělující podlahy. Pódiu pak dominovala velká LED obrazovka (tleskám organizátorům) a posílený světelný park. V zadní části klubu se pak nacházel další vysokokapacitní bar a boxy pro sezení. Prostor má i vysoký strop a výkonou klimatizaci, takže i při narvané akci tu bylo velmi příjemně. Navíc tu nebyl signál, což požaduji paradoxně za nezměrnou výhodu – nemuseli jste tak koukat na lidi s mobilem v ruce, jak je na některých akcí zvykem. Pojďme se ale podívat na to nejdůležitější – a tím jsou výkony jednotlivých DJs.

giacomo mlada boleslav disco forum

Jako první jsem zaznamenal dvojici Markus Delaricca a Michele Cavalletto. Kluci rozjeli příjemný zahřívací setík, který obsahoval jak kvalitní vrzanice z Kryderova labelu, tak také řádně tvrdý beat. Bylo vidět, že to dělají dobře, protože parket se jim postupně zaplňoval a já se bavil. Dalším pánem na holení byl pak borec – Giacomo. Kluk, který s parťákem Sashou Vee vydal na beatportu již tři skladby, předvedl pro již zaplněný parket spolehlivou jízdu. V jeho setu nechyběl nový Axwell s Ingrossem, Hardwellův remix na hitovku od Coldplay „A Sky Full Of Stars“ či několik vlastních mash-upů. Po jeho setu jsem se rozhodl podívat se na dolní pódium, které za pomoci tech-housových rytmů ovládal Michele Cavalletto. Řádně undegroundové beaty a industriální atmosféra bavila nejen mě ale i lidi kolem. Po čase jsem však spěchal zase na hlavní scénu, na které se již připravoval dvojice – Matamar.

matamar disco forum mlada boleslav

S jejich setem přišel i vrchol celého večera. Kluci za pultem skákali jak pominutí, hráli trancové klasiky v nových remixech a nezapoměli ani originálně popřát Vacovi k narozeninám, a to mash-upem Karla Gotta „Být stále mlád“. Chvilkama to sice byla řezničina s tvrdými prvky electra, ale lidé to pobírali, zvedali ruce a skákali občas víc než kluci za pultem. Dokonce se v publiku objevil i velký nápis MATAMAR, který se neobešel bez jejich autogramu. V půl třetí ráno pak přišel na řadu zkušený borec – Chris Sadler. Ten svůj set začal přesně tak, jak bych očekával, a to v rytmu tech-housu. Atmosféra se trošku uklidnila, ale s přibývajícím časem Chris svůj set gradoval. To, co u něj již nějký čas oceňuji, se projevilo i zde. Pan Sadler má v tomhle ohledu zkušenosti a ačkoli tanečníci při jeho vystoupení „nelezou po stropě“, tak oceňují jeho hudební cit. Na ten pak navázal DJ Sunbeam, který do nás valil šlapavý tech-housový set. Skvělý výběr tracků a rychlý mix byla smrtelná kombinace, protože jsme nemohl přestat tančit – a to bylo po páté hodině ranní. Nakonec mě však přemohla únava a musel jsem vyrazit domů.

Když svůj report zpětně čtu, tak si říkám, že to celé vyznívá až nechutně pozitivně. Ale ať se na to koukám z jakékoli strany, tak nic negativního nenacházím. Ano, je pravda, že na vedlejší stagei vypadl na 15 minut proud, ale s tím si organizátoři hravě poradili a nakonec vše dobře dopadlo. Klub Forum je určitě místo, které mohu doporučit navštívit. Zvuk parádní, světelný park tomu sekunduje a ceny jsou tu na odpovídající úrovni. Pokud bude program vystupujících stejně tak dobrý, jako tenhle pátek, tak se tady určitě uvidíme znovu.

chris sadler club forum disco mlada boleslav