Prázdniny nám pomalu končí, děti se budou vracet do školních lavic a festivalová sezóna má to nejlepší za sebou. Ale ještě předtím, než se návštěvníci vrátí do klubů a vypukne pro změnu indoorová sezóna, tak jsme se rozhodli navštívit jeden velice slibný festival u našich jižních sousedů. Rakouské město Graz totiž hostilo párty s názvem „Lake Festival„, která se konala v těsné blízkosti Schwarzlsee a obsahovala hromadu hvězdných jmen v line-upu. Sice nás nepotěšilo počasí a chvilkama nám bylo opravdu mokro, ale párty jsme si jinak skvěle užili. Jak celá akce proběhla a kdo se mi nakonec nejvíce líbil? To se dozvíte v mém reportu.

lake festival 1

Na místo konání jsme dorazili lehce před sedmou hodinou tak, abychom stihli hvězdného Švéda – Steve Angella. Jeho set se v zásadě neodlišoval od toho, který jsme nedávno slyšeli na Tomorrowlandu. Začátek obstaral skvělý track GODS s nástupem na legendární Knas a pokračovalo se ve výborném rytmu. V půlce setu si Steve dovolil lehce zvolnit a my zažívali opravdovou housovou euforii. Jeho legendární track Tell Me Why, který produkoval společně s panem Ingrossem a zahrál jej v mashupu se skladbou od Cube Guys. No a na konec jeho setu pochopitelně nemohly chybět SLVR či Wasted Love. Opět jsem měl pocit dobře odvedené práce ze Stevovy strany a maximálně jsem si jej užil.

Následovala dvojka Blasterjaxx, která frčí na typickém big roomu s tvrdým dropem. Občas kluci překvapili opravdu zajímavou melodií, jako je například jejich nový track, u kterého zatím neznám název, ale podle všeho to bude pecka. Nechyběla ani obligátní Mystica či Astronaut. Střídání stráží obstarala dvojka Bassjackers, které jsme se rozhodli oželet a odpočinout si před hlavní hvězdou denní části festivalu. Tím nebyl nikdo jiný než francouzký velikán – David Guetta.

Jak je u něj dobrým zvykem, svůj set odstartoval znělkou z filmu Kill Bill – Shot Me Down (Bang Bang), kterou předělal k obrazu svému. Záplava hitovek, která následovala, nebrala konce: Love Don’t Let Me Go, When Love Takes Over, BAD či jeho povedený remix na Afrojackovu hitovku Ten Feet Tall. Dav šílel, lidi skákali, zpívali a křičeli. Ačkoli se David neřadí mezi mé oblíbené DJs a producenty, tak ta atmosféra mě prostě strhla. Několikatisícový dav byl prostě skvělý a ačkoli jsem měl ze začátku pocit, že Rakušáci jsou „studený“ národ, tak při Guettově setu to byl pravý opak.

Tím končila denní část festivalu, která začala v jednu odpoledne, končila o půlnoci a byla pro ní vyhrazena venkovní stage. Následoval přesun do vnitřních prostor, kde nás čekala noční část s neméně zajímavým programem. Hned zkraje to na pódiu rozbalil německý špílmachr – Paul van Dyk. Ten se s nějakým rozjezdem příliš nepáral a 140 BPM byla startovní rychlost. Během svého hodinového setu neopomněl ani své klasické tracky jako For An Angel či Home. Jeho čas utekl jako voda a my jsme své střevíce mohli připravit na rockovou hvězdu (alespoň co se vzhledu týče) – Tommyho Trashe.

Ten svým typickým electro zvukem dával jasně najevo, že už začal hrát. Protože co se jeho hudebního projevu týče, tak Tommy je hodně originální a mírně se od ostatních odlišuje. Jeho set byl opravdu zajímavý a mohu říci, že jsem se u něj ani minutu nenudil. Pokud jsem zrovna nedumal, proč si nerozbije hlavu o mixážní pult (ti, co ho viděli hrát, tak vědí), tak mi dělali společnost jeho fantastické skladby: Ladi Dadi (Tommy Trash Remix), The Veldt (Tommy Trash Remix) či Reload, na kterém spolupracoval se Sebastianem Ingrossem. Opět hodinka utekla jako blázen a za pult se postavil Bingo Players. Respektive jeden ze dvou zakladatelů tohoto holandského projektu.

Ten nás překvapil velice svižným a přesným mixem, který byl velice osvěžující a nenechával ve skladbách hluchá místa. V kombinaci s tracky MAKJ & M35 – GO (Showtek Edit), Bassjackers – Crackin (Martin Garrix Edit), Dimitri Vegas & Like Mike vs. W&W – Waves či Nobody To Love v Third Party remixu to byla skvělá taneční show, která davu dokonale rozproudila krev v nohách. Do té doby asi nejlepší atmosféra večerní části, dav se skutečně bavil a dokázal ocenit DJovu snahu svým tancem a hlasitým projevem. Můj oblíbenec měl teprve přijít a já se na něj těšil asi nejvíce ze všech.

tommy trash lake festival

Deorro – ačkoli jsme ho letos slyšel již popáté, tak mě stále nepřestává bavit. Zase to byla šílená jízda, kdy jsem létal vzduchem a vplulo do mě velké množství energie. Opět nechyběl jeho typický pisklavý zvuk a nepřeberné množství jeho vlastní produkce. Hned zkraje Bootie In Your Face, pak kolaborační novinka s MAKJ, YEE či Flashlight. Asi bych jeho tracklist poskládal z hlavy, ale nemohl jsem psát, když jsem měl ruce nahoře 🙂 Únava se však v tu chvíli podepisovala i na ostatních pařmenech a kolem bylo vidět mnoho sedících lidí. My jsme se po setu Deorra taktéž rozhodli sebrat a odebrat se směrem domů.

Osobně bych akci ohodnotil velmi pozitivně a organizačně bylo vše v pořádku. Barů a záchodů byla hromada, a tak se nikde netvořily fronty, ozvučení bylo luxusní, ceny skoro stejné jak u nás a DJs podali skvělé výkony. Pochvalu si také organizátoři zaslouží za pláštěnky pro všechny zdarma a půjčovnu powerbank. Mínus bych pak udělil za chladnější atmosféru a počasí (venkovní část propršela, ale s tím organizátoři mohou asi těžko něco udělat). Příští rok to kluci rakouský plánují na tři dny a s ještě lepším line-upem. Uvidíme se … my totiž pojedeme 😉