magnetic festivalFoto: Milan Vrzal

Magnetic Festival se u nás řadí mezi nejprestižnější eventy a leckterý fanoušek elektronické taneční hudby se na něj těší víc jak na svátky vánoční. To bylo vidět i minulý pátek v Letňanech, kam dorazila další várka světové DJské špičky a my jsme samozřejmě byli u toho. Kdo zahrál nejlépe, jak celá akce proběhla a co se naopak nepovedlo? To se dozvíte v našem reportu.

Hned zkraje začněme tím, co se nepovedlo, a to byly šatny. Jasně, nic se mi neztratilo a věci jsem dostal v pořádku, ale čekací doba 60 minut byla fakt extrémní. Na obranu pořadatelů je třeba říci, že na tenhle Magnetic dorazilo nejvíce lidí v jeho historii a nápor byl skutečně masivní. Ostatní organizace pak šlapala jak hodinky, prohlídky u vchodu bez problémů, na barech prakticky žádná fronta a na záchod jsem se taky dostal bez čekání.

2015.12.18-PVA-Magnetic-4581Zvuk byl znovu excelentní a vizualizace, s dominující obří ledkou za zády DJs, bavila. Z vystupujících pak nejvíce bavil král mixu Laidback Luke, který nám předvedl, že DJing je krásné řemeslo, které se dá dělat bez mikrofonu a „hajpování“ crowdu i na akci tohoto typu.

Za celou historii Magneticu si nepamatuji tolik pozitivních komentářů na konkrétního DJe, jako právě na double L. Fanoušci ocenili zejména rychlé a přesné mixy se správnou trackselection. Mírné zklamání jsme naopak cítil ze setu jeho stájového kolegy Tujama, na kterého jsem se těšil asi nejvíce ze všech DJs. Mírně kolotočářské móresy podrážely jeho setu nohy, a to i přes jeho výbornou produkci, která také ve velké míře zazněla, včetně očekávaného Boneless.

Fanoušci se nemohli dočkat i italské bratrské dvojice VINAI, kteří neslibují žádnou intelektuální jízdu, ale o to lepší atmosféru. Ta byla při jejich setu jednoznačně nejlepší a kluky to rozpálilo natolik, že si sundali i trička a strhli s sebou celou halu. Pochopitelně nechyběl ani sitdown moment či klasické „heeey hooou“. V setu pak padlo mnoho známých skladeb od Louder, Techno, Toca až po Afrojackovo Unstoppable.

2015.12.18-PVA-Magnetic-4980Kdo mě pak mile překvapil, to byl jeden z posledních vystupujících WIWEK. Směsice tvrdých a rázných beatů s kombinací trapu ze mě dokázala vyždímat poslední zbytky sil. Jeho obsazení do line-upu byl rozhodně krok správným směrem a musím přiznat, že jsem k tomu byl nejprve skeptický, ale chlapec mě přesvědčil o opaku.

To bourák Borgeous to rozjížděl v trošičku odlišném stylu. Jeho hudba se tvářila inteligentně, občas až moc slabé melodie a delší break ve skladbách. Jeho vystoupení ale patřilo rovněž k těm lepším a ačkoli nemělo tak velké koule, tak hudebně rozhodně bavilo.

Magnetic Festival je na naší scéně velmi důležitá značka, která sama o sobě dokáže natáhnout fanoušky z celé Evropy. Vynikající atmosféra, světoví DJs a fantastický zvuk jsou důkazem toho, že i v ČR se to dá dělat pořádně a ve velkém.