První letošní větší párty v pražské Mecce hostila DJe věhlasného jména. Do našeho hlavního města se přijel podívat americký DJ a producent – MAKJ. Toho známe především díky jeho spolupráci s Hardwellem na jejich společném tracku „Countdown“ a v poslední době nám v paměti také utkvěla jeho novinka „Encore“. Lineup sliboval support DJs z domácí scény a kvalitu prostředí snad netřeba zmiňovat. Rozhodli jsme se tedy páteční večer propařit … a jak to dopadlo ?

Do klubu jsme přišli kolem dvanácté hodiny a hned u vstupu jsme byli mile překvapeni. Vstřícnou a usměvavou security službou, která Vám popřeje příjemnou zábavu jen tak někde nepotkáte. V člověku to hned vzbudí lepší náladu. Standardní vstupenka se dala pořídit za 250 Kč (v předprodeji dokonce za směšných 150 Kč), což mi přijde na klubovku se zahraniční hvězdou opravdu dobrá cena. VIPko se dalo pořídit za pětikilčo a nějaké drobné. Za šatnu jsme dali dvacku a hurá na parket, ať vidíme jak to tady žije. A ono jo … ze 3/4 plný klub, tak akorát dejchatelno a nepřebuzený zvuk, který byl dobře vyvážen. Dokonce ani druhý den po akci mi nepíská v uších a co si budeme povídat, některé kluby mají s hladinou zvuku občas problém. Vlítl jsem tedy na bar, objednal nějakou tu vodku s redbullem (ceny standardní) a nechal se unášet hudbou.

makj 1

V tu dobu byl mixážní pult v režii Johnyho Case. Vůbec netuším, kdo to je, ale prezentoval se stylem alá Deorro. Rychlé houpavé skladby, které plynou a nějaký breakdown neexistuje. Na rozjezd párty dobrá volba, akorát občasné ujetí mixu, kdy nevyjdou beaty, by se zlepšit dalo … ale co, stává se i těm nejlepším. Důležité bylo, že jeho set příjemně utíkal a my se ladně pohupovali do rytmu. Nicméně ani jsme se nenadáli a za mixem se objevil domácí rezident Meccanicii. Ten se sice po dvou minutách neuvedl nejlépe, když si spletl stop and play tlačítko na svém kontroleru, ale pak už jeho set pokračoval bez chyb. Klučina, který má vzhled italského tatíka, svůj set postavil na precizním mixingu a krátkém točení skladeb. Pochopitelně zazněla i nějaká ta provařená hitovka, ale dav nejvíce jančil na skladbu československého producenta Richarda Reynoldse – „Shake It„, která v ten večer zazněla několikrát. Kolem druhé to mělo vypuknout, za mixážním pultem se objevil headliner večera – MAKJ.

Celkem sympaťák a usměvavej chlapík, tak by se dal v krátkosti shrnout jako osoba, ale jak je na tom jako DJ, jsme se přesvědčili osobně až v klubu. Evidentně si nesnaží hrát na nic co není ani za mixpultem a házel tam jednu známou pecku za druhou. Ke slyšení tak byli tracky: Alesso s One Republic – „If i Lose Myself„, „Tsunami“ od DVBBS, „Countdown“ (jeho spolupráce s Hardwellem), TJR – „Whats Up Suckaz“ a především jeho novinka „Encore„, která má neuvěřitelné koule. Ačkoli nás během svého setu nechával vydechnout nějakým tím zpěvem, tak během jeho hraní jsme se slušně zapotili. Nejenom, že jeho set byl plný známých hitovek jako „Animals“ či „Wake Me Up„, ale dav vytvářel naprosto skvělou atmosféru a všichni se dobře bavili … a o to tady jde.

Sety MAKJho mají ještě jedno dobré specifikum a tím jsou jeho mixy. Neuvěřitelně krátké, rychlé a zachycující jen to nejnutnější z každé skladby. Ačkoli se o to pokouší řada DJs (např. Laidback Luke), tak v Praze jsme mohli slyšet jedno z nejlepších provedení. Každý beat perfektně seděl, tracky se do sebe hodily a koukat mu pod ruce byla pastva pro oči (vlastně i uši). Všechny tyhle věci dohromady se postarali o to, abychom se znovu těšili až znovu přijede do ČR. Jeho vystoupení uběhlo jako voda a po rozdání pár fotek a podpisů MAKJ vystřelil zpět na hotel, aby se připravil na další hraní, které měl tentorkát ve Vídni.

Na podiu se postavila dvojka Beat Kings a snažila se z nás vyždímat zbytky našich sil. Zprvu se jim to dařilo, ale únava nás přemohla a rozhodli jsme se proto odebrat směrem domů. Celé bych to shrnul jako velice povedený mejdan, který důstojně odstartoval párty sezonu v pražské Mecce. Budeme se těšit i příště.