line up lake festival

Letošní ročník rakouského Lake Festivalu se opět konal ve městě Graz, které leží u krásného jezera s průzračnou vodou. Čtyři dny hudebního šílenství, nabitý line-up těmi největšími DJskými hvězdami a precizní organizace zaručovaly kvalitní párty a po našich zkušenostech z minulého ročníku jsme tedy neváhali ani minutu a rozhodli se vyrazit vstříc prázdninovému dobrodružství.

Středeční příjezdový den pro nás znamenal warm-up, při kterém nám zahráli Afrojack a Hardwell. Ten větší nás dosti překvapil, protože jeho set byl až podezřele mířen do mainstreamu. Dav sice fungoval dobře a i já si rád zazpíval, ale měl jsem z jeho setu takový zvláštní pocit, jako by to nebyl on. To Hardwell předvedl svůj klasický standard, kdy jeho set ovládaly tvrdé dropy a hlavně jeho vlastní mash-upy, které stále velmi dobře fungují a Robbert si to moc dobře uvědomuje. Jeho set měl šťávu, gradaci a kousek hecování. Přesně to, co od světové jedničky očekáváte.

To čtvrtek už byl ve znamení pořádně rozjeté párty na celý večer. Zatímco první den se končilo o půlnoci, tak tady se jelo až do rána. Jako prvního jsme stihli Dona Diabla, který vystoupil i na českém Mácháči a stejně jako tam, tak i tady to byla ta pravá future housová jízda. Jednoznačně zabodoval svým novým remixem na Secrets či kolaborací se samotným Tiëstem – Chemicals. Po něm se na pódiu objevila další dvojice z „máchadla“ – Firebeatz. A jak jistě správně tušíte, tady už začaly padat tvrdé dropy, které publikum náležitě ocenilo pořádným bordelem před pódiem. Holky z Nervo tak neměly jednoduchou úlohu, ale popraly se s tím dokonale, protože komunikace s publikem je vlastnost, za kterou jim můžeme udělit jedničku. Dav je miluje.

Lake_Festival_2015_71

Stejně tak, jako my milujeme Steva Angella. The Boss napochodoval na pódium a spustil sadu hudebního orgasmu nejen ze svého labelu, a tak bylo ke slyšení Children Of The Wild, ID2 či Payback. Z toho vlhnou i holkám kalhotky. Dokonalé dílo a asi nejlepší set letošního Lake Festivalu. A i když Calvin Harris na pódiu dělal, co mohl, tak výkon Angella nepřekonal. Nicméně, co si budeme povídat, atmosféra v davu byla na jedničku. Co může fungovat víc, než známé hitovky Summer, Blame či Outside? Ač se Vám ten mainstream nemusí líbit, tak v tom davu se prostě necháte strhnout a zpíváte všichni, jako jedno tělo. Za tohle si prostě musí Calvin zasloužit jedničku, a to včetně jeho úderného hecování. Ten chlápek ví, kdy má použít mikrofon.

Tím však skončila venkovní část a následoval přesun do obří haly, kterou okupoval Steve Aoki a jeho kolegové. Tím prvním byl nám dobře známý Deorro. Klasické bouncové rytmy s lidmi pořádně hýbaly a nám se znovu potvrdilo, že tenhle menší Američan to umí s mixem zatraceně dobře. Rychlé a přesné přechody jsou ozdobou jeho umění. To Steve Aoki na to jde jinak. Jeho show je pověstná a ani teď nemohlo chybět deset dortů, šampaňské a další vychytávky, které rád praktikuje. Ve svém setu neopomněl zahrát kontroverzní Titanic či svou kolaboraci s kapelou Linkin Park – A Light That Never Comes.

Lake_Festival_2015_129

Páteční den pro nás začal vystoupením diskotékového mága – DJ Antoine. Ač se to zdá neuvěřitelné, tak v Rakousku a ve Švýcarsku je tenhle pán neuvěřitelně populární a na nabitém parketu to bylo vidět. Zaznělo i několik německých hitovek, na které jsme neznale koukali, ale dav byl šílený a zpíval, co to jen šlo. Každopádně zajímavá zkušenost a parket byl nabitý až do posledního místa. To při vystoupení Dannica tomu tak nebylo. Ten na parket natáhl poměrově o dost méně lidí, ale zato s lepším hudebním zážitkem. Jeho set hodnotím jako velmi povedený s gradující atmosférou, kterou okořenil i živými mash-upy. To mistr Double L, tedy Laidback Luke, je svým čarováním za mixážním pultem přímo pověstný a ani nyní tomu nebylo jinak. Svůj set začal zlehka a přes tvrdší electro tóny se přesunul i k pořádným dropům, které svým uměním dokázal sázet v pekelném tempu. Ačkoli jsem od něj slyšel už lepší výkon, tak jednoznačně mohu říci, že patřil na festivalu k těm lepším.

To sesterská skupina Krewella se s tím vůbec nemazlila a ke svému živému vystoupení si dovezla bubeníka a kytaristu. Masivní show, při které létalo všechno vzduchem a ohněm se nešetřilo. Holky mají skutečně výrazné hlasy a hitovky z jejich produkce za doprovodu živých nástrojů prostě slyšet chceš. Šrumot, který by dokázal vzbudit i mrtvého, a musím říci, že asi nikdo nedokáže namíchat lepší variantu hardstylu, elektra, bigroomu a trapu dohromady. Navíc do sebe vše dokonale zapadá, zůstává tedy otázkou, kdo nám holky přiveze do ČR jako první? Posledním kouskem na seznamu byl pak švédský hitmaker Avicii. Asi netřeba připomínat, že jsme slyšeli všechny ty známé fláky jako Waiting For love, Wake Me Up či Levels. Jasně, je to z rádia ohrané, je to komerční jak ta největší diskotéková s*ačka, ale co naplat, když to strhne dav. Řveš, skáčeš a zpíváš se všema okolo. Tohle tě prostě musí bavit, i když máš rád inteligentni hudbu, ale ta masa … to je něco, čeho chceš být součástí. Viděli jste film Vlna, ne? 🙂

Co říci na závěr? Rakousko má po festivalové stránce rozhodně co nabídnout a Lake Festival by tak měla být pro mnohé jasná volba. Line-up monstrózní, lokalita skvělá, ceny přijatelné a lidi v pohodě. Uvidíme se tady zase za rok!