Foto: Milan Vrzal

Transmission je pro fanoušky trancové elektronické taneční hudby akcí roku.  Skvělé efekty, skvělá show, našlápnutý line-up!  I proto se letos vysočanská O2 Aréna znovu vyprodala. A jak to vypadalo na party samotné?

Těšila jsem se na všechno: na DJs, na intra, na lasery, na velkou stage – a nic mě nezklamalo! Dobrá, report by nebyl objektivní, kdybych se aspoň nepokusila najít nějaký organizační nedostatek. Tím letos byla neexistence klasické šatny. Lockerboxy jsou skvělé, o tom žádná, na Západě je to standard, ale v momentě, kdy se vyprodají, tak se prostě vyprodají a věci není kam odložit. Vím, že v podstatě jde o chybu samotné haly, že se šatnami při své výstavbě nepočítala, ale pro příští rok bych doporučovala alespoň částečný návrat ke klasice. Podzimní počasí jistě dává tušit, že odložit si bude chtít téměř každý … Zkrátka, zbytečné mínus na jinak bezchybné akci. Což je potřeba zdůraznit, protože parta z United Music nám servíruje západní kvalitu – už jen ten světelný a laserový park, to se člověku musí vtisknout do paměti!

Logicky tedy bylo vyprodáno, protože na UM se člověk už dlouhá léta může spolehnout – a bylo to sakra znát! Fronty byly zvládnutelné, horší to bylo s hledáním minimálního tanečního prostoru. Na place to byla hlava na hlavě, ale co, prostě se nějak naskládáme – hudba spojuje, no ne? Vlastně z toho profituje atmosféra celé akce, která byla místy až strhující. Není divu, že Transmission do Prahy každoročně přiláká tolik cizinců a že tento koncept expanduje po celém světě. Stává se z ní pomalu, ale jistě vývozní značka České republiky, a to je super! Umožňuje to pozvat na vlajkovou party do Prahy světovou trancovou špičku, reprezentovanou letos Paulem van Dykem, Above & Beyond a Vini Vici. A že to špička je – například toto izraelské psytrancové duo před pouhým týdnem vystupovalo na vyhlášení DJ Magu!

Ale pojďme také už konečně k tomu, proč na TM většina z nás tak moc chce, a to hlavně kvůli hudbě. Už jsem zmínila dobře sestavený, gradující line-up – a sety prostě za mne vydařené! Možná to bude ode mne překvapivé, jako od dlouholeté oddané fanynky Paula van Dyka, a asi i mne samotnou to trochu překvapuje, nicméně pro mne osobně odehráli set večera sympaťáci Jono a Paavo z projektu Above & Beyond! Samozřejmě, Paul van Dyk je legenda, set měl nabitý svým posledním albem a nezapomněl ani na své klasiky. Vini Vici pecka, hitovky v nadupaných psymixech, paráda – ani postupující únava nemohla zabránit tomu, že na tribunách prakticky všichni místo sezení stáli a tančili! Ale Above & Beyond, ti prostě měli něco navíc, stupňované vzkazy psanými na obří LED stěnu. Velmi vydařené vystoupení.

Vysočanská sportovní hala byla plná po velkou většinu celé party, i na tribunách člověk těžko hledal volné místo. Celý večer už v osm hodin rozjel český hrdina, Thomas Coastline, odvážný bojovník proti těžké nemoci, kterému patří ten největší respekt! A to i za jeho produkci – koncem svého setu zařadil singl Sunbeach, stvořený ve spolupráci s Luigim Di Marem, tedy v rámci projektu D3light. Dalším v pořadí byl Anglán Ilan Bluestone ze stáje Anjuna – hudba z tohoto labelu také tvořila rozhodující náplň jeho hraní. Třetí warm-up zastal skotský borec Grum. I v jeho případě dobrá polovina setu pocházela z Anjunabeats. Ideální předehra jeho majitelům – Above & Beyond. Co k jejich hraní dodat? Nadchnul mě hit Surrender, singl Tightrope, remix na New Order – Blue Monday, singl Is It Love a samozřejmě, jak jinak, závěrečné Sun & Moon.

Následující audiovizuální pecka zvaná Transmix obsahovala takové hity, jako je Tiëstův Suburban Train v Jordan Suckley remixu, Tiëstův Lethal Industry nebo Mauro Picotto – Lizard (pamatujete Klub sráčů?). Poté nastoupil Paul van Dyk a dovezl tuny své produkce, z novinek to byly Touched By Heaven, Stronger Together, From Then On, z klasik zase I Don’t Deserve You, Nothing But You a For An Angel. Na závěr Paul nezapomněl na zbrusu novou Music Rescues Me s ženským vokálem. Marka Schulze jsem využila k odpočinku na tribuně, mimochodem, i on dal Lizarda. Vini Vici začali i skončili pomocí své spolupráce s Arminem – United a Great Spirit. Indiáni! Potěšilo mě i Arminovo In And Out Of Love. No a závěrečný švýcarský psytrance Liquid Soul? Nářez. Škoda, že nožičky už nesloužily. Aby taky! Celá party trvala, díky posunu času, celých 11 hodin!

Za mě celkově vydařený večer! Děkuji všem, které jsem měla kolem sebe, že jsem si večer tak užila! Díky, Transmission, vidíme se za rok!