Foto: Milan Vrzal

Jak může dopadnout přesun letní open-air party v důsledku rapidního zhoršení počasí do vyhlášeného holešovického klubu? Velmi dobře, a to zejména díky velmi, velmi kvalitnímu line-upu.

Ačkoliv změna místa konání Summer Madness Festivalu se na sociálních sítích setkala s rozpačitými reakcemi, moje bohaté zkušenosti s tím, jak počasí dokáže takový open-air dokonale zkazit a všechny přítomné otrávit, mi říkaly, že organizátorům musím dát šanci a využít právě přesun do pražské Meccy k původně neplánované návštěvě. A vyplatilo se, šťastně zvolení vystupující borci dokázali vyčarovat jednu z nejlepších klubovek poslední doby. Tedy minimálně pro fanoušky labelu Axtone. Ten totiž reprezentoval jednak Axwellův chráněnec Shapov a jednak Axwellův krajan Michael Feiner. Ten se proslavil nejen svou spoluprací s Axwellem a Ingrossem na songu Together (ano, vokály v tomhle slavném tracku jsou jeho hlas) nebo svým trackem Mantra, který pochopitelně v jeho setu nemohl chybět, ale i živou hrou na saxofon, která do housové produkce doopravdy perfektně zapadla. Live předvedená pecka Reload neměla chybu, atmosféra v klubu během ní gradovala. Aplaus získala také novinka Axwella s Ingrossem s názvem More Than You Know a Feinerův singl Bababa.

Michael mne osobně svým výkonem příjemně překvapil a všechny přítomné partypeople adekvátně naladil na vystoupení někdejšího světového čísla 10 podle hlasování DJ Mag Top 100 DJs Poll, holandského borce Sandera van Doorna. Jistě netřeba více představovat. Doorn hned zkraje svého setu zařadil úspěšnou předělávku Fedde Le Grand & Dannic vs. Coco Star – Coco’s Miracle a brzy poté Lost Frequencies – Are You With Me. Jedním z vrcholů Sanderova energického vystoupení byl jeho vlastní singl Gold Skies. Padl i další singl Koko, perfektní Ali Wilson remix na Lana Del Rey – Video Games, dále Prydzova bomba Opus, Doornův hitový singl THIS, další singl Ori Tali Ma a ke konci také Doornovo alter ego Purple Haze a jeho singl Choir 1.0. A jistě, abych nezapomněl, nesměl chybět SvD remix na Wamdue Project – King Of My Castle. Povedený set! Náš srdcový headliner však měl teprve přijít. Odbila třetí hodina ranní a mixážního pultu se chopil Maxim Shapovalov alias DJ Shapov!

Tenhle mladík se Smolenska je velkým talentem, za kterým stojí label Axtone a který získal velkou podporu přímo od Axwella s Ingrossem. Ostatně, Axwella střídal na Axtone stagei jak na loňském Tomorrowlandu, tak i na tom letošním. Během prvního letošního víkendu tohoto nejfantastičtějšího festivalu v Evropě navíc Shapov vystoupil na mainstage a dostal se tak do světové DJské extraligy. V Mecce předvedl prvotřídní show plnou „švédského“ a „ruského“ housu. A začal skvěle, stejně jako na Tomorrowlandu prostřednictvím intra nazývaného obvykle Introducing The Zephyr, ve kterém prostě s přáteli jednoznačně slyšíme neskutečně epickou skladbu Inception OST: Hans Zimmer – Time. Hned poté padl song Shapov vs. Meg / Nerak – Everybody a brzy následovalo další neuvěřitelné ID, ve kterém zase bez sebemenších pochybností slyšíme Interstellar OST: Hans Zimmer – Where We’re Going. Shapov publikum rozsekal i svým singlem Vavilon v kombinaci s In My Mind. Hromady ruské produkce doplnila rozbíječka Hard Rock Sofa & Swanky Tunes – Here We Go.

Již zmíněné More Than You Know přišlo v kombinaci s Nirvanou a následovali Alessovi Heroes. Shapov využil i svůj mash-up na Turn It Around + Sweet Disposition. Dalším hitem od Alessa bylo If I Lose Myself v kombinaci s Ingrossovou Dark River. Velký potlesk a nadšení na place získal Shapovův novinkový singl Some People, další povedenou kombinací bylo Calling + You Got The Love + Whitney Houston – I Wanna Dance With Somebody. Co mne osobně dostalo, to byl můj oblíbený song The Aston Shuffle vs. Tommy Trash – Sunrise (Won’t Get Lost). A pochopitelně finále. To jsme s přáteli na parketu nechali všechno, i ty nejposlednější zbytky sil. Dvojice skladeb Axwell /\ Ingrosso – Sun Is Shining + Axwell & Shapov – Belong za to však stála. Perfektní sada po vzoru vlastního guru. Tleskáme, Shapov, Shapov! Shrnuto, podtrženo – osvědčené prostředí holešovické Meccy, vybraný line-up, akce v kruhu přátel – pravda, pool-party sice neklapnula, ale za nás oba palce nahoru!!