Náš redaktor Adam navštívil koncem září párty Dreamland, která se konala v pražském Sasazu a přivezla oblíbené Sick Individuals, Tony Juniora či DubVison. Jak celou párty vnímal a jak si jí užil, to se dozvíte v jeho reportu.

V sobotu 27.9. přivítali do holešovického klubu Sasazu světové hvězdy taneční scény s doplněním českými předními DJs a Housemagazine byl u toho! Vše má na starost projekt Dreamland, který k nám vozí hvězdy housové scény. Roztancovali nás DubVision, Sick Individuals,Tony Junior s doplnění české scény – Dom, Manene a Richard Reynolds. Byl to doslova menší festival, který byl naprosto vydařený. Kdo si nenechal ujít tuto naprostou lahůdku, nemůže toho litovat. Ten kdo nebyl, tak přišel o super zážitek z fenomenální hudby a atmosféry, ale vše popořádku.

Sasazu – z mého pohledu ideální klub na pořádání těchto akcí. Moderní, super dopravní dostupnost i pro mimopražské fandy, ideální velikost a vždy super organizace. Barů je dostatek, takže člověk dlouho nečeká, a ceny vcelku ,,přijatelné“. Samozřejmě bychom byli rádi za nějaký ty lidovky :D, ale to bychom chtěli už moc.

Při příchodu do klubu lehce před 23 hod. mě překvapil počet lidí. Čekal jsem více ,,nadržených“ fandů na skvělé DJs; naštěstí postupně přicházeli během večera. Většinou bývá, že se kluby postupně plní po 23 hod. Nicméně jsem přišel, když odpálil svůj set Manene. Před ním hrál Dom, snažil jsem se vyzpovídat lidi, jak se jim DJ Dom líbil a byli naprosto spokojení, ideální na rozehřátí. Takže kolem 22 hod. to zřejmě nemělo ještě takové atmo. Roman ukázal svůj DJský talent a jeho set byl skvělý, až na drobný technický výpadek zhruba v půlce setu, což ale vůbec nezkazilo zážitek a lidé si ho užili. Jeho fanouškovská základna se právem rozrůstá. Po zhruba hodinovém setu nastoupilo holandské duo Dubvision. Pravými jmény Stephan Leicher a Victor Leicher ukázali, proč jsou v poslední době tolik žádaní. Už při startu setu šla cítit natěšenost a ve vzduchu byla super atmosféra, která to doplňovala pěknými světelnými efekty. Tracky, které mají na youtube miliony shlédnutí přes label Spinnin Records, nám postupně naservírovali jak dezerty na milionářský stůl – Backlash, Rockin, Hollow, Rifler, Gold Skies,… jsou hity ve spolupráci s dalšími vynikajícími DJs a producenty. Doslova bomba a lidé se bavili.

Po skvělé práci Dubvision přicházelo na scénu další duo Holanďanů – Sick Individuals. Na ty jsem se speciálně těšil. Nepopřu, že jsem veliký fanda Axwella, který ve spolupráci s těmito sympatickými borci vytvořil track I AM, který v jejich setu zazněl. Nezapomněli nás potěšit dalšími chuťovkami, kterými byly Lost & Found, Rock & Rave, Lights Of Neon nebo Blueprint (track ve spolupráci s Dannicem). Po skvělé atmosféře DubVision Jim s Rayem alis Sick Individuals krásně navázali a já osobně je beru za hvězdy večera.

Po nich přišel na scénu Tony Junior a to se děly věci. Tento borec z Utrechtu bavil lidi od začátku až do konce. U svého setu, spolupracoval s fanoušky. Skákal mezi ně, burcoval je, stříkal šampaňské, komunikoval s námi … no naprostá paráda. Dlouho jsem neviděl tak akčního DJe. Vytvářel naprosto super atmosféru a lidi se bavili čím dál tím víc. V jeho setu se objevili prvky rapové scény, který krásně zapadaly do jeho progresivnějšího stylu. Nezapomněl nás namlsat tracky ze své tvorby – Imporial, Twerk Anthem, Blow Up The Speakers, Michael Jordan. Ke konci jeho setu se objevili všichni aktéři večera a Tony pozval lidi na podium a poté si pozval jen holky. Rozlučka byla ve velkém stylu a musím podotknout, že Tony opravdu umí bavit fanoušky!! Ve smyslu „pojďme udělat bordel“ 😀

Po skvostném vystoupení „blázna“ Tonyho Juniora nastoupil čím dál více populární borec z Prahy se slovenskými kořeny – Richard Reynolds . Sice dost lidí po Juniorovi odešlo, ale ,,Ríša“ ukázal, proč je na scéně tolik oblíbený a vyhledávaný. Bomby Superjam a Shake It nachází čím dál více přehrávačů hudby. Skvělý set od Reynoldse byl ideálním dokončením naprosto výborného večera. A já musím smeknout před DJs a organizátory za super akci. Díky a prosím čím dál víc těchto akcí.

Kromě tančení a pití nealkoholických drinků jsem také vyzpovídal dva náhodné lidi.

Otázka č. 1 – co tě nalákalo nejvíce na festival a kdo je tvůj oblíbenec?
Otázka č. 2 – jakou akci letos nevynecháš a na co se těšíš?

Klára Voříšková :
Veliká fanynka Tonyho Juniora z Prahy.

O.1 – Na náš první podzimní Dreamland jsem se nejvíc těšila na Tonyho Juniora, je to jeden z mých nejoblíbenějších DJs a mám neskutečnou radost, jakou show předvedl na stage v Sasazu.
O.2 – Určitě na Dada Life a jejich speciální vystoupení. Nenechám si ujít Transmission.

Jan Šnajdr
Chemik z Dobřan

O.1 – Vytáhlo mě duo Dubvision, které jsem si nechtěl nechat ujít. Nakonec mě nejvíc bavil Tony Junior a jeho show.
O.2 – Letos se těším a nevynechám prosincový Magnetic, kde je opravdu našlápnutý line-up.