Foto: Milan Vrzal

Sobota 6. listopadu byla pro pražský klub Duplex velmi speciální, a to ne pouze pro klub, ale hlavně pro fanoušky kvalitního deep house, jenž začíná být v našich končinách více a více populární. A proto tato noc byla obrovskou příležitost si užít tento poklidnější taneční styl v plné kráse.

Do klubu jsem zavítal něco málo po jedenácté hodině, na place bylo v tu dobu poměrně prázdno a za pultem to roztáčel Tokátko. Pro mne velmi příjemné překvapení, jelikož jsem Štěpána slyšel hrát převážně tech house, jehož nejsem velký fanoušek. Se stylem deep house si libově pohrál a vytvářel svými tracky velmi pozitivně laděnou atmosféru.

Celé horní patro Duplexu, jak už název akce napovídal, bylo laděno do lesního prostředí. Ze stropu visely obrovské balónky bílé a zelené barvy, na pultě byly rozmístěny tújky a po většinu času se prostorem linulo zelené světlo. Jak už je pro klub Duplex typické, během večera se objevila akrobatka, která svými ladnými pohyby v kruhu a smyslnými sexy křivkami dostala do údivu nejednoho pána – a dovolím si tvrdit – i dámu. Krom této akrobatky zdobily klub i slečny v různých indiánských, či tygro-zebrovaných oblečcích. V neposlední řadě jsem si všiml v pozadí videoreportu z 1. výročí Housemagazine.cz, což mne velmi potěšilo.

deep forrest

Po Tokátkovi nastoupil očekávaný projekt večera, DJské duo Deep Deer, kteří ve svých jeleních maskách servírovali libové kousky deep tracků všem do uší a předvedli neuvěřitelně pronikavou show. Během jejich hudebního jednání se na parketu objevovalo stále více lidí, kteří se přišli občerstvit kvalitními tracky. Kluci zahráli speciální mash-up tracku Watermät – Bullit či remix tracku od Daft punk – Lucky. Ještě, než kluci dohráli, se na pódiu objevil německý headliner večera Zwette, který si začal štelovat aparaturu. Už před tím, než velikán večera začal hrát, bylo na parketu plno. Zwette předvedl hudebně kulturní zážitek v deephouseovém kabátě. Během jeho vystoupení se s ním fotili všichni umělci večera. Velmi mne překvapil Zwettův postoj a mimika, která byla stejná jako na všech fotkách, ale i přesto z něho sršelo klidné charisma.

Večer hodnotím jako velmi zdařilý, s pěkně zařízenými kulisami, sexy slečnami a vyšperkovanými deephousovými tracky. A proto doufám, že se můžeme v budoucnu těšit na podobně laděné party.

zwette