14753734_1086363334751611_474127033254272170_o

Ahoj, Roberte, už je to více jak rok, co jsme spolu dělali poslední rozhovor. Co se za tu dobu u Tebe změnilo?
Těch změn bylo více … po odchodu z teplického Unico Me jsem soustředil všechny své síly do klubu Cloud, který jsme otevřeli společně s T-Massem a Petersonem v Litoměřicích. 13.5. tomu bude přesně rok a když začnu bilancovat, myslím, že se nám podařilo klub posunout tam, kam jsme chtěli. Momentálně patříme mezi nejnavštěvovanější kluby severu a myslím, že rozmanitostí a kvalitou programu nemáme na severu konkurenci.

Stihl jsi založit i nový event – CUBE, který se primárně zaměřuje na techno. Co můžeme očekávat od druhé pražské edice?
Očekávat můžete pořádnou dávku techna, kvalitní sound F1 a nádherné industriální prostředí Haly 70.

Proč sis jako headlinera vybral Maura Piccotta?
Mauro Picotto je pro mě techno master. Legenda, která může přitáhnout spoustu mých vrstevníků. Poslechl jsem si několik aktuálních věcí a věděl jsem, že jeho set bude rozhodně zážitek! Zároveň se moc těším na Sub2Saw – představitele berlínského soundu.

cover_1

Myslíš, že je v ČR dostatek techno akcí?
O tom jsem přesvědčen. Na klubové scéně vozí zajímavá jména klub Storm nebo Roxy, underground silně podporuje parta kluků z Komiksu nebo Nite Vibes. Polygon si bohužel dává pauzu, ale jsem si jist, že brzy přijdou s novým projektem. Na severu se o techno starám já s Alešem Povrem (Aquaphonic) 🙂

Kromě toho jsi stihl přesunout i svůj letní Unique festival do Mladé Boleslavi. Co Tě vedlo k téhle změně?
Tahle změna je zásadní, protože se z Unique Open airu stává denní festival s mnoha afterparties po městě. A proč jsem tak učinil? Ačkoliv je Vostrov nádherný areál, kapacitou již nevyhovuje našim představám. Pevně věřím, že si lidi najdou cestu na Krásnou Louku do Mladé Boleslavi a společně zapaříme!

Plánuješ na léto nějakého zahraničního headlinera?
Ano, právě jsme oznámili Bena Longa ze Space DJz na techno stage a dvě zajímavá zahraniční jména na electro house stage teprve čekají na odhalení 🙂

Teď na jarní halové edici Unique máš D.O.Dho, který nedávno vydal svůj první release na Axtone. Proč jsi zvolil právě jeho?
S výběrem umělců, řekněme ze současné EDM scény, mi hodně pomáhá Manene. Sleduje trendy a má přehled o tom, kterého z DJs stojí za to pozvat.

unique_DOD

Vím, že se staráš i o program v klubu Cloud, kam jste nedávno dovezli Zardonica. Plánujete více DnB akcí? Případně nějaký větší letní DnB open air?
V Cloudu máme s klukama rozdělenou produkci. Já se starám zejména o house a celkový brand klubu. T-Mass s Petersonem dělají dnb a techno. Za zmínku stojí třeba Fernanda Martins, která vystoupila na akci Bash Beats, či Zardonic, kterého jsme dělali společně. V roce 2017 se můžete těšit na spoustu dalších zahraničních umělců!

V klubu Forum zase vozíte více hip hopu. Žádá si ho místní publikum?
Forum je multižánrový klub, stejně jako Cloud. Ale je pravda, že po hiphopu je v Bolce větší hlad. V následujících měsících u nás vystoupí napřiklad Viktor Sheen, Pil C nebo Rytmus, který má v Čechách pouze 6 zastávek na své tour!

Existuje nějaké jméno, které bys rád dotáhl do ČR a zatím je nad Tvé možnosti?
Nad mé možnosti je, vzhledem k podmínkám, Carl Cox. To je opravdu můj promotérský sen.

Na facebooku jsem se dočetl, že jsi se stal součástí produkčního týmu Mácháč festivalu. Co Tě vedlo ke kroku vstoupit do fungování nejúspěšnějšího EDM CZ festivalu?
Rozhodně získat nové zkušenosti. Pozice stage managera bude pro mě nová příležitost ukázat své kvality a samozřejmě možnost podílet se na skladbě line-upu Watt stage je velká výzva. Udělám maximum proto, abych byl pro Mácháč festival velkým přínosem.