richard reynolds

Pokrok prostě nezastavíš. Žijeme ve světě technických vymožeností, které se v dnešní době projevují hlavně v oblasti filmů a samozřejmě také videoklipů. Vše je efektivnější, propracovanější a kdo zkrátka neudrží v tomhle ohledu krok, má smůlu. Své o tom ví i český DJ a producent Richard Reynolds, který 5. 3. představil svůj nový track pod názvem „Chasing The Love“. Chytlavá letní skladba s příjemnými vokály, které dominuje propracovaný videoklip, je přesně to, co má v dnešním světě stoupající tendenci k úspěchu. Celé dílo dohromady je tak sofistikované, až je mnohdy k neuvěření, že za tím stojí česká produkce. Proč se k natáčení vybrala zrovna slunná Dubaj? Jak dlouho celé dílo trvalo a jaké to je, natáčet videoklip na takové profesionální úrovni? To a mnohem více se dočteš nyní v rozhovoru s Richardem Reynoldsem.

Ahoj, Richarde, zaprvé Ti chci poděkovat za Tvůj čas a moje první otázka bude mířit přímo na začátek. Takže, jak dlouho jsi na tracku „Chasing The Love“ pracoval?
Ahoj, není vůbec zač. Rádo se stalo. Co se týče první otázky, bude to znít divně, ale asi 2 roky. Je to tím, že na tomhle tracku jsem začal dělat v létě 2015. Byl totiž jako jeden z mnoha věcí, které rozdělám, následně hodím takzvaně “do šuplíku” a vrátím se k nim později. K „Chasing The Love“ jsem se vrátil po roce v létě 2016, kdy jsem track dodělal a následně hledal zpěvačku na vokál. Nebylo to ale vůbec lehké, najít dobrý vokál. Vyzkoušel jsem jak tuzemské zpěvačky, tak mám dokonce nazpívané dvě verze od amerických zpěváků z LA. To vše protáhlo práci na tracku opět o několik měsíců, takže se tento track s typicky letním nádechem nestihl vydat do konce léta a rozhodl jsem se, že ho vydám další rok na jaře. Ještě poznamenám, že nakonec jsem vybral vokál ze sample banky, který jsem hodně poopravoval. Takže mám nazpívané asi tři verze od různých vokalistů, které jsem nakonec nepoužil.

K natáčení videoklipu jsi vybral Dubaj. Proč zrovna Dubaj? Spojili jste natáčení s dovolenou nebo to byla cesta přímo kvůli videoklipu?
Do Dubaje jsme vyrazili přímo kvůli natáčení videoklipu. Hledali jsme lokalitu, kde bude i v lednu teplo a kde budeme moci natočit letní klip z pouště. Asi se ptáte, proč zrovna z pouště. Mít klip z pouště byl totiž takový můj sen už několik let, který se mi povedlo si splnit až teď. Takže v lednu, kdy máme my DJs víc volna a méně hraní, byla Dubaj jasnou volbou. Jistota slunečného počasí, poušť a příjemné teploty v tomto období. K natáčení klipu ideální.

r 2

Jak dlouho jste zde celý počin natáčeli?
Natáčeli jsme 5 celých dní. Původně jsme si mysleli, že to bude až moc a že si jeden den uděláme odpočinkový, ale nakonec jsme to stihli jen tak tak. Bylo to popravdě docela náročné. Spali jsme 3 hodiny denně a natáčeli od dopoledne do noci. Hodně času nám totiž zabralo hledání dobrých lokalit pro natáčení v zemi, kde jsme všichni byli poprvé.

Šlo vše, jak jste si představovali, nebo se během natáčení vyskytly i nějaké problémy?
Od prvního dne nešlo nic podle plánu. Měl jsem v autopůjčovně na letišti v Dubaji přes internet zarezervované a předem zaplacené Chevrolet Camaro. To mi však nakonec nepůjčili, protože vyžadovali na depozit kreditní kartu, kterou ani jeden z nás neměl. Všichni jsme měli debetní nebo hotovost a to neakceptovali. Nakonec jsme po půl dni sehnali za hotovost přes náš hotel BMW, které je ve videoklipu. Asi druhý den, během natáčení, nám málem odešla hlavní kamera, která byla další den naštěstí v pořádku. Pak jsem si vlastní blbostí prodražil klip tím, že jsem v podzemních garážích odřel kola na půjčeném a úplně novém BMW. Omylem jsem do nich zabloudil a při hledání východu nedával pozor. Zálohu za půjčené BMW mi při vrácení samozřejmě nevrátili.

Co se týče natáčení samotného, byli jsme občas dost ve stresu. Hlavně u natáčení při západu slunce ve skalnaté oblasti Hatta, která je 130 km od Dubaje na hranicích s Ománem. Na místo jsme dorazili těsně před západem slunce. A to v lednu v Emirátech zapadá hodně rychle. Takže jsme měli cca 30 min na to, abychom stihli všechny záběry s dronem a spoustu dalších. Nakonec to byl pro nás nejplodnější – a shodli jsme se, že i nejlepší – natáčecí den. Poslední, co asi zmíním je, že jsme občas měli strach o naši modelku Ludmilu. V Dubaji ani ne, ale v odlehlých částech Emirátů neustále na Ludmilu troubili „kamioňáci“ a zastavovali u nás, aby si ji prohlídli. Koukali doslova na nás, jak kdybychom spadli z Marsu 😀

r 3

Jaké to vůbec je, natáčet videoklip na takové profesionální úrovni? Měl jsi zkušenosti už z minula nebo tohle byla premiéra i pro Tebe?
Bylo to pro mne něco nového. Mám už pár videoklipů, ale žádný jsem neměl s příběhem a s daným scénářem. Hlavně žádný jsem nenatáčel v tak kulturně odlišné zemi, v které jsem byl poprvé. Musím ale říct, že jsme se nakonec nedrželi striktně scénáře. Natáčeli jsme podle místa a situace. Měli jsme dané místa a scény, co chceme natočit, ale zbytek jsme natáčeli podle toho, co nám přinesly Emiráty během pobytu.

Kdo všechno za tímto videoklipem a trackem vůbec stojí kromě Tebe?
Za videoklipem stoji hlavně Lukáš Kolenič z Xaquar Production, který stojí za kamerou i celým zpracováním videoklipu a dokonce i celým scénářem. Ve videoklipu samotném pak můžete vidět hlavně Ludmilu Šedivcovou, finalistku Miss Slovensko 2016. Takže za tímhle videoklipem stojíme dohromady my tři. Nejvíc zajímavé na tom je to, že než jsme do Dubaje jeli točit, tak jsme se skoro neznali. S Lukášem jsem se viděl jednou v Retru a Ludmilu jsem poznal osobně až den před odletem. Jsem ale strašně rád, že jsme si při natáčení v Dubaji všichni strašně dobře sedli a stali se z nás dobří přátelé. Takže jsme si během natáčení užili neskutečně moc srandy a mám z těch pěti dnů takové zážitky, které nemám ani z dovolené po 2 týdnech.

Děkuju a doufám, že se brzy dočkáme další takto úspěšného tracku
Já děkuji za rozhovor a určitě se budu snažit pokračovat.