Zveme vás v sobotu, 19.10.2019, do legendárního třípatrového klubu Chapeau Rouge v Praze, na třináctou edici akce Majestic circus. Celá akce bude pod patronátem anglického labelu Plethora a djského brandu UCAP (UpCloseAndPersonal), jehož rezidentní djs vás budou společně s Akromem bavit celou noc.
Také uvidíte speciální světelnou žonglérskou show pod taktovkou Ambidextera a Sofi z BoomCats.

Datum konání: 19.10.2019
Místo konání: Praha – Chapeau Rouge
DJs: Higgins (UK), Craig Pailing (UK), Jimi Falconer (UK), Akrom (CZ)
info: https://www.facebook.com/events/723409191404978/

 

A zde přinášíme rozhovor s anglickým djem Higginsem, který patří mezi význačné osobnosti Plethora labelu a UCAP:

  • Klasická otázka, jak dlouho jsi na scéně a které akce pro tebe byly stěžejní?

V roce 1992 jsem začal hrát na klubových nocích v Anglii, jako jsou Helter Skelter, Fantasia, Dreamscape. Což mi zajistilo residenci v klubu Edge v Sheffieldu. Začínal jsem na Breakbeatu a DnB, až jsem se pomaličku dostal k rovným beatům.

  • Copak nám můžeš říct o labelu Plethora? S kým tento label spolupracuje?

Plethora Muzik je fantastický label pro pravý progresivní house. Moji oblíbenci vydávající na tomto labelu jsou Tuna Spread, Nada Dhany, G Mode 44, Terraform, Lee Jordan a mnoho dalších.

  • O čem je značka UCAP? V čem tkví jeho jedinečnost?

Nápad Up Close And Personal je v pořádání párties v intimních místech s malou kapacitou po celém světě a seznámení se s velkým jménem djs zblízka. Dalším benefitem je setkávání podobně smýšlejících lidí.

  • Jak si se stal rezidentem UCAP a Plethora?

Potkal jsem zakladatele UCAP, Andy Holdswortha zhruba před dvěma lety. Lidsky jsme si velice sedli a on mi nabídl, zda chci být novým rezidentem jeho značky. Za to jsem mu velice vděčný a díky tomu jsem měl možnost hrát na jednou podiu se světovými velikány elektronické hudby.

Současně jsem i majoritním akcionářem značky, neboť UCAP byl minulý rok převeden na akciovou společnost.

  • Jaká je budoucnost UCAP?

Budocnout vypadá skvěle. Andy právě rozjel projekt UNI-School, kde chce pomáhat začínajícím djům v Anglii, kteří skvěle hrají a chtějí se zviditelnit. Samozřejmě budeme pokračovat v pořádání velkých měsíčních párties a máme snahu dostat značku do globálního měřítka. První takovou zastavkou je akce Majestic circus v Praze.

  • Jaké hudební releasy se dají aktuálně najít v tvém portfoliu?

Moje Debutové EP Detox vyšlo v červnu 2019  a dostalo se na třetí místo v Betport top 100 progressive house tracků, což pro mě byl masivní úspěch, vzhledem k tomu, že se produkování vlastní hudby věnuji zatím jen posledních 12 měsíců.

Higgins – And Breathe vychází brzy na Pangea Recordings

Higgins – All that You want vyjde na Plethora Muzik koncem tohoto roku

Higgins – Monsters vyjde v první polovině roku 2020

  • Slyšel jsem, že hráváš již 20 let na Ibize, ale tento rok ti prvně přišlo, že to ostrov hudby nějak ztratil jiskru. Čím to je?

Ano, měl jsem Ibizu jako takové uvolnění od shonu, který panuje v UK. Ale teď se mi zdá, že se tento věhlasný ostrov přeměnil na bankovní institut, který vydělává peníze na „dětech“, které ani neví, proč šli do klubu a jaký dj hraje. Většinu času jsou na telefonech, místo aby propotili triko na taneční parketu. Je to hamba, co se stalo s tímto legendárním ostrovem.

  • Těšíš se na své první hraní v Chapeau rouge a v České republice? Co budeš pravděpodobně hrát?

Jasně že se těším na moje první hraní v České republice. Těším se, až vám zahraji nějakou pořádku muziku a chtěl bych tímto poděkovat Milanovi z Majestic circus a klubu Chapeau rouge, že mi dali takovou šanci a pozvali na stage i moje djské přátele, abychom zahráli v nastupujícím městě světové house muziky.