Dan O’Donnell lépe známý jako D.O.D., se za několik let dostal mezi světovou DJskou extra třídu a dostává bookingy na těch nejlepších festivalech světa jako Ultra či Tomorrowland. Kromě toho si ho velice oblíbilo i české publikum, kam se velmi rád vrací. Jeho produkce pak patří ke světové špičce a v minulosti vydával singly u Axwella, Steve Angella, Nicky Romera či Sander van Doorna. Vy se na jeho vystoupení můžete těšit již 2. března v Brně, kde se představí v rámci akce s Timmy Trumpetem. Jak se Dan na tenhle mejdan připravuje a proč si myslí, že máme jedno z nejlepších publikum na světě? To se dozvíš v našem rozhovoru.

Ahoj, DOD, nejprve bych Ti chtěl poděkovat za Tvůj čas. Začněme tím, jak ses dostal k elektronické taneční hudbě?
Začal jsem ve 12 letech a dosud jsem se nezastavil. Hudební produkce je jedinou skutečnou cestou, jak se dostat na vyšší level, k čemuž jsem se propracoval v 18. Byla to dlouhá a pomalá cesta, ale jsem z toho všeho nadšený.

Kdo je Tvůj hudební vzor?
Musím říct, že Fatboy Slim a Axwell. Tihle borci si to dávají už desetiletí a já chovám v opravdové úctě, co na hudebním poli dokázali. Oba dva navíc hrají i mou hudbu, což je prostě pecka. Tyhle legendy!

V březnu se vracíš do Česka, jak se Ti u nás líbí?
Moc! Češi jsou velmi přátelští a umí pařit! Myslím, že české publikum je jedno z nejlepších na světě.

Připravuješ si do Brna něco speciálního?
Jasně! Právě jsem skončil dva měsíce zdravotní dovolené a Brno bude dějištěm mého prvního letošního hraní, takže se moc těším, až zahraju všechnu svou novou produkci. Těšte se na spoustu zbrusu nových D.O.D. tracků!

Hrál jsi už v českém klubu i české hale, máš radši klubovky nebo halovky?
Oboje. V klubu můžu lépe pracovat s davem, hrát více do housu, budovat tu noc. Festivaly a velké scény jsou skvělé k hraní hitovek, které udrží elektrizující atmosféru v publiku.

Vydáváš produkci na Axtone, je to Tvůj domácí label nebo vydáváš i někde jinde?
Axtone je jedním z mnoha. Vydal jsem tracky na Doorn Records, Protocol Records nebo Size Records.

Který svůj track máš nejradši?
Sixes – pokaždé vrchol mých setů!

Prezentuješ Future Jack styl, podle čeho je pojmenován?
Future pochází z elektronického zvuku, který používám, a Jack odkazuje na bubny v mých písních.

Chceš něco vzkázat svým českým fanouškům?
Mám vás rád a nemůžu se dočkat, až s to s vámi rozjedu v Brně!

Díky za rozhovor!