COCO už kdysi existovalo, pouze na jiném místě, co Vás vedlo k tomu jej znovu otevřít?
Převážně to, že spolu s majitelem bývalého COCO jsme měli v hlavě určitý koncept podniku, na který jsme pouze hledali prostory. A brand jeho bývalého legendárního podniku v tom byl pro nás třešničkou na dortu.

Nebáli jste se, že by to lidé porovnávali?
No samozřejmě, že tato otázka taky padla do placu. Jenže my jsme si ze starého COCO chtěli vzít pouze brand, kvalitu a záruku dobré práce. Ale know how a kompletní koncept jsme chtěli pozměnit na dnešní dobu. Dle našeho – dobu menších podniků se širším zaměřením.

A jaký je tedy koncept nového COCO?
V týdnu je to přes den kavárna a večery koktejlový bar s nabídkou vodních dýmek. O víkendech je to přes den stejné, ale večery navíc doplněno o pořádný mejdan, jehož hudební styly se liší. Jednou House, podruhé Latino, potřetí RnB. Ale House a lehký nášlap do undeground scény jako je Tech-House se u nás hraje nejčastěji. Teď přes léto jsou dny a večery doprovázeny našimi dvěma zahrádkami na které je příjemná atmosféra jak přes den tak poté i večer. V současné době už ale rozjíždíme mejdany i každou Středu.

Takže opravdu multifunkční podnik. Jak to máte ale oproti starému COCO s interiérem a sezením?
Oproti starému COCO jsme nechtěli už dvoupatrový podnik. Chtěli jsme jedno patro se vchodem z ulice a velkými výlohami, které se po 22 hodině zatáhnou, aby se interiér v hlavní místnosti, proměnil v klub. respektive music bar.

No a pak zde najdeme také několik boxů pro partu lidí, dva oddělené salonky, jeden uzavíratelný s vlastním barem a vlastním vchodem (Lounge), druhý zase s vlastní toaletou, V.I.P. a samozřejmě boxy a několik stolečků pro páry či sezení u baru.

Když už jsme zmínili nabídku akcí, jaká je nabídka baru?
Nabídka baru je především cenově postavená na českou, respektive místní klientelu. Na tom si zakládáme. A to od koktejlů přes točené pivo, vína, prémiový alkohol až po vodní dýmky.

Platí se v COCO vstupné?
Ne neplatí. Pouze v případě, že zde pořádá akci nějaké externí agentura, které se specializuje na danou tématiku hudebních večerů. Například Latino. Ovšem za minimální vstupné dostanou zákazníci na oplátku dokonale tematickou noc.

Co máte v plánu do budoucna?
Nyní pracujeme na tom, aby stejně narvané jako jsou dny o víkendech, které jsou opravdu plné jak přes den tak večery, abychom takhle naplnili i dny v týdnu. Tedy pouze vybrané dny. Středy máme zasvěcené mejdanům, ale například Čtvrtky patří degustacím. Lidé u nás každý Čtvrtek mohou degustovat náš sortiment za diskontní ceny. A takové večery, stejně jako například Nedělní, jsou spíše o zaplnění veškerého sezení a příjemné komorní a odpočinkové atmosféře u drinku a shishy.

A daří se?
Upřímně ano. S týmem jaký mám a s majitelem, který mi dal veškerou důvěru a volnou ruku, to jde samo. Důvěra, pracovitost a odhodlání to je nejlepší cesta. Když k tomu přidáme ještě inovaci a naše moto, že neprodáváme drinky, ale zážitky, je to ideální koktejl k úspěchu.

V čem si myslíš, že je jádro úspěchu?
Hele to je jako když pečeš dort… Pouze správně zvolená ingredience k ingredienci Ti způsobí dokonalou chuť…

Tak je to i s úspěchem. Moje maminka mne naučila, že detaily tvoří celek. A je to tak… Takže od čistoty toalet až k kvalitě kávy musí být vše dokonalé a to do detailu. Ale rozhodně základním stavebním kamenem je můj tým. Já o nich říkám, že jsou jako nosná zeď v COCO. Bez nich by mi jako bez té zdi spadl podnik na hlavu. No a jak už jsem zmiňoval, je to i důvěra našeho majitele. Je to člověk co má obrovský čuch na bussines a potenciál. Ve mne ho viděl a dal mi plnou moc a důvěru, čehož si nesmírně vážím. Bez toho by to nešlo. Abych dobře pracoval a měl velké úspěchy, potřebuji mít klid, být odpočatý a hlavně nebýt pod tlakem z vrchu. A on je opravdu muž cti a slova.

Trvalo Vám dlouho vybudovat si takovou důvěru?
Hele bylo to tak, že oba jsme na tomto vychovaný a oba to u obchodních partnerů a společníků požadujeme. Mne takhle vychoval tatínek. A to samé já vyhledával a řídil se tím. Náš majitel to má nastavené stejně. Po několika vedlejších spolupracích na jiných místech, jsme zjistili, že důvěra je na místě. Stejně jako shodnost názorů a pracovitost obou stran. A bylo jasné, že se chceme do něčeho zakousnout společně 🙂

Takže COCO máte společně?
Nene, majitelem je pouze a vždycky byl už ve starém COCO pouze on. Akorát že u starého COCO  nikdo nevěděl kdo je opravdový majitel. On si na tyto gesta moc nepotrpí… Raději řeší prestiž klubu a to aby vše fungovalo a lidi k nám chodili s nadšením a odcházeli spokojení.

A jak ke COCO přistupuješ ty?
Jako ke koníčku. Tak k tomu přistupuje celý tým. Děláme to, protože nás to baví. Chodíme sem i ve vlastním volnu, protože to je místo s úžasnou atmosférou, rovnováhou a pozitivní energií. Do týmu bych nikdy nevzal i sebelepšího barmana kdyby neměl týmového ducha a familiární přístup. Pro nás je to druhý domov kam si to chodíme užít a největší odměnou pro nás je, že se živíme tím, co nás baví. A to do toho taky vkládáme. A řekl bych, že lidi to z nás cítí. Chodí sem i každý sám, protože ví, že kamarády už tu má. Minimálně ty za barem. Ale většinou i spoustu známých mezi ostatními návštěvníky. Jsme prostě takový Hometown… Basecamp 🙂

Na závěr se zeptám, kde přesně Vás teď zákazníci najdou?
Nové COCO je na adrese… No spíše dvou adresách 😀 Jsme rohový podnik s vchodem na každé straně… Hlavní vchod je na ulici 17.Listopadu 208, Praha 1 (Naproti právnické fakultě, jakoby na začátku Pařížské ulice) a ten boční vchod je na ulici Břehová 8, Praha 1.