Již tento pátek se v Retro Music Hall představí DJ a producent z Revealed Recordings – Kaaze. Ten přijede v rámci svého tour k nové desce, která se jmenuje Dreamchild a vyšla na zmíněném labelu. Kaaze nám v rozhovoru slíbil, že to bude „fucking“ show.

Ahoj, Micku, děkujeme, že sis našel čas na náš krátký rozhovor. Jak se připravuješ na vánoční svátky? Už máš nakoupené dárky?
Miluji vánoce! Je to moje nejoblíbenější období roku, ale moje žena se letos trochu zbláznila a začala zdobit 1. listopadu, takže už nějakou dobu slavíme. Letos se to ale naštěstí hodí, protože na vánoce nebudu doma, jsem na turné. Moje žena je obvykle ta, kdo nakupuje dárky, a já na ně otročím, abychom si je mohli dovolit, haha 🙂

Letos ses proměnil v Santu a naděluješ i ty. Celkem 25 tracků a bootlegů, kromě toho i sample pack, mashupy, vokály a další věci. Jak Tě tohle napadlo?
Zjednodušeně řečeno: Moje žena přišla s touto myšlenkou již loni, kdy jsme o tom poprvé debatovali a dali celou věc dohromady. Mělo to takový úspěch, že jsme se rozhodli to udělat znovu, jen to posunout o level výše s pomocí labelu Revealed. Úžasně to funguje už druhý rok po sobě.

Nedávno jsi vydal své debutové album s kterým přijedeš i do České Republiky. Jak dlouho trvalo, než jsi desku dal dohromady?
Na skladbách jsem pracoval několik let, ale celé album jsem dal dohromady asi za šest měsíců.

Který singl z Tvého alba je Tvůj nejoblíbenější?
Všechny jsou mé oblíbené, ale “My Favorite Enemy” má v mém srdci zvláštní místo.

Máš zde i hodně spoluprací. S kým se pracovalo nejlépe?
V tomhle byznysu si nemůžeš vybrat oblíbence, takže řeknu, že se všema, haha 🙂

Jak bys charakterizoval svůj hudební styl?
Nesnáším, když mě někdo zařazuje do určité kategorie nebo žánru, ale dvě nejdůležitější věci pro mě, při tvorbě hudby, jsou: 1) emoce a 2) energie. Až na konci je pak to, aby si mě lidé díky mé práci pamatovali.

Preferuješ spíše festivaly nebo kluby?
Jsou to pro mě dva zcela odlišné světy a já je mám rád oba stejně.

Jaké máš další plány do budoucna? Na co se můžeme těšit od Kaazeho?
Spoustu zajímavých věcí se bude dít příští rok. Rád bych Vás nechal hádat, takže mohu říci jen to, že půjde o spoustu druhů nové hudby.

Za pár dní vystoupíš v populární českém klubu Retro Music Hall. Na co se můžou fanoušci těšit?
Bude to „fucking“ show, kterou si zapamatujete.

Máš nějakou „guilty pleasure“?
Ano, mám jich pár, ale Nintendem jsem posedlý nesmírně. Na turné s sebou vozím Switch. Pro případ, že by se v jednom vybila baterie, rovnou dva kusy.

Tři věci, které by sis vzal na opuštěný ostrov.
Nůž, vodu, a mojí ženu. Když bude nejhůř, může se ze mě vždycky stát kanibal. Na to by skvěle posloužil nůž haha 🙂

Děkujeme a vidíme se v Praze!