Při festivalu Lollapalooza 2019 v Berlíně jsme druhý zářijový víkend ulovili také rozhovor s u nás populárním Loopersem. Co se u něj za poslední rok změnilo a jakou pikantnost nám vyzradil?

Čau, Khazare, díky za Tvůj čas a pojďme rovnou na rozhovor. Tvoje show byla vážně šílená. Hrál jsi někdy na tak velkém fotbalovém stadionu jako tady v Berlíně?
Myslím, že tohle asi bylo nejvíc. Bylo skvělé hrát na takovém velkém stadionu. Nemám slov.

Jaké to je hrát ve dvě odpoledne?
To asi moc od setu a lidí neočekáváš. Přeci jenom, dvě odpoledne jsou dvě odpoledne. Lidí chodí většinou na festivaly později. Musím ale říct, že jsem měl plno lidí, kteří pařili, dělali velký moshpit a tím mi dodávali plno energie.

Hrál si letos v květnu na Magneticu, tam musel být dav podobně šílený, ne?
Tady v Berlíně jsem hrál odpoledne, zato Magnetic festival jsem uzavíral až k ranním hodinám, takže můj set tam tomu odpovídal. Lidé byli navíc trošku víc unavení. Příště by mi měli dát lepší hrací čas. Haha.

V Housemagazine.cz jsme s tebou dělali rozhovor přesně před rokem. Co se od té doby u Tebe změnilo?
Od té doby jsem hodně cestoval, měl plno vystoupení. Hlavně v Asii, kde to bylo fakt super. Samozřejmě jsem hrál i na hodně akcích v Evropě, nějaké ty klubovky.

Trošku jsem změnil styl.  Snažím se nehrát komerční tracky, ale víc prezentovat ten svůj sound. Hraju svou vlastní tvorbu, lidi to baví a já jsem za to šťastnej.

Chci dělat víc „deeper“ styl hudby, trošku odlišný od tracku Game Over, který jsem udělal s Martinem Garrixem minulý rok. Chci najít vlastní styl mezi techhousem a electrohousem.

Jsem starší, můj hudební vkus se trošku mění. Chci dělat hudbu, která mě baví. Vydal jsem mimochodem track na labelu HEXAGON od Dona Diabla.

S Donem byste mohli udělat společný track, co myslíš?
Jo, mohli. Už jsem mu to navrhoval, tak uvidíme. Nejdřív mi řekl, ať udělám něco pro jeho label. Kdo ví, třeba jednou v budoucnu…

Jaké to je být profesionálním DJem? Co děláš ve svém volném čase?
Je to vážně skvělé. Jen odpočívám. Jím hodně jídla, to na mě můžeš vidět (směje se). Užívám si života. Stejně jako miluju tvořit hudbu, vystupovat na akcích, tak stejně miluju být líný, válet se a dělat úplné nic. Úplně nejlepší je si sednou na gauč, objednat si jídlo domů a sledovat Netflix.

Mimochodem, jaké je tvoje oblíbené jídlo?
Mám strašně rád asijskou kuchyni. Korejskou, japonskou kuchyni. Když jsem vystupoval v Asii, tak jsem tam objevil místní chutě. A samozřejmě i vařím. Když vaříš, tak je to stejné, jako když děláš track. Je to o balancu, vyváženosti. Prostě…miluju všechno jídlo!

Máš nějakou guilty pleasure?
Kámo, mám jich fakt hodně. Třeba to jídlo. Dává mi potěšení pořád. A strašně rád se opíjím Fantou.

Jaké bylo Tvé nejlepší hraní v životě a kde to bylo?
Asi Boothaus v Kolíně nad Rýnem. Ten klub každý zná, je to tam skvělý. Dobré hrání bylo také dnes na Lollapalooze v Berlíně a na Martin Garrix Show v rámci Amsterdam Dance Event minulý rok.

Jak vzpomínáš na Česko?
V létě jsem tam hrál na jedné akci. Už upřímně nevím, kde to bylo, protože to město byla fakt prdel světa. Publikum tam bylo dobrý, ale když sem začal hrát, tak začal prudký déšť, takže každý akorát hledal místo, kde by se mohl schovat. Bylo to trošku nepříjemné. Ale český dav je šílený, miluju ho a těším se, až budu zase v Česku!

Poslední otázka. Před rokem jsme se Tě zeptali, které tři věci by sis vzal na opuštěný ostrov. Tvoje odpověď byla: „vodka, vodka, vodka“. Stále si na tom trváš?
Hahaha. Možná bych tam potřeboval aspoň jednu láhev obyčejné vody. Takže: vodka, vodka a voda. A možná nějakou krabičku cigaret. Kdybych na tom opuštěným ostrově měl umřít, tak bych si to chtěl pořádně užít a vzal si s sebou co nejvíc té vodky. Řekni mi, umřu na opuštěném ostrově?

Neumřeš. Věřím, že Tě čeká ještě mnoho vystoupení po celém světě i u nás, v České republice. Tak díky za rozhovor a zase někdy. Díky, Khazare!
Díky, kámo, rád jsem Tě zase viděl.