Už tuto sobotu se v pražském Retro Music Hall představí jeden ze zástupců labelu Revealed – Maddix. Díky tomu se nám naskytla možnost mu položit pár otázek.

Ahoj, Maddixi, předně Ti děkuji za Tvůj čas. Zrovna se vracíš z Číny, jak se Ti tam líbilo?
V pohodě, moc rád poskytuji rozhovory. Co se týče Číny, hrál jsem ve dvou klubech a obě vystoupení byla bezva. Čína je opravdu na vzestupu a tamní trh je veliký. V klubech byla šílená atmosféra. Takže ano, měl jsem se fajn!

Jak velký je rozdíl hrát v Evropě, v Americe nebo v Číně? Připravuješ si na hraní pokaždé odlišný typ hudby?
Rozhodně to rozdíl je a moje sety se pro každou zemi trochu liší. Ne o moc, protože chci všem dopřát “Maddix experience”, což znamená vysokoenergetický set a spoustu mé vlastní produkce. Myslím, že největší rozdíl je mezi hraním v klubu a na festivalu, protože nálada se může naprosto lišit. Prakticky to vypadá tak, že třeba zrychluji tempo dříve nebo v předstihu zařazuji tvrdší kousky. A tím zrychlováním mám na mysli na 138 až 150 BPM.

Jsi jednou z hlavních akvizic labelu Revealed. Jak začala Tvá spolupráce s Hardwellem?
Vzpomínám si, jak jsem dostal první e-mail od Revealed teamu. Byl o tom, že se jim líbí moje hudba. Úplně mě to nadchnulo. Poté jsem začal pomalu budovat svůj vztah k Hardwellovi samotnému. Poprvé jsem s ním naživo mluvil během práce na Dirty Bassline. Kill The Buz hrál s Hardwellem a zařadil právě tento track, o den později mi Robbert poslal zprávu, že se mu ten song opravdu líbil a jak rychle jej dokážu dokončit. Od toho momentu jsem s ním konzultoval častěji a nakonec jsem se odhodlal k nabídce kolaborace, která dala vzniknout tracku Smash This Beat.

Jsi velmi aktivním producentem, kdy můžeme očekávat Tvou další nahrávku?
Aktuálně velmi, velmi brzy. Tento měsíc!

Kterou ze svých skladeb máš nejraději?
To je těžká otázka, pochopitelně je mám rád všechny, protože jsem je napsal, ale kdybych měl vybrat mé favority? Bella Ciao, Shuttin It Down a The Prophecy. Tyhle písně naživo vždy skvěle zafungují a pro mě jsou opravdu speciální.

Co bys doporučil začínajícím producentům?
Pracujte ve studiu každičký den! Věřím, že to je jediná cesta, jak se zlepšovat a jak zvyšovat kvalitu hudby, kterou produkujete. Co mi hodně pomohlo, bylo srovnávání mé hudby s tracky velkých umělců, které jsem obdivoval. Prostě jsem si je nahrál do totožného projektu a každou chvíli porovnával, abych trpělivě přišel na to, co těm mým chybí. To je cesta, jak opravdu zaměřit svou pozornost na kvalitu mixu a jak se naučit být lepším.

Jaký typ hudby posloucháš ve svém volném čase?
Opravdu různé typy! Občas pop, ale mám rád různé typy elektroniky, techno i hardstyle. Býval jsem velkým fandou Red Hot Chili Peppers, Nirvany, Eminema a dalších – a stále je poslouchám.

V červnu přijedeš do Retro Music Hall na mou narozeninovou party. Zúčastníš se mé oslavy?
Určitě, už se na to celé těším!

Já taky! Moc díky za rozhovor!